• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ne trebaš antifriza grijati da bi otopil leda . Traktor nemoj paliti dok ne otopiš hladnjak i debelo crijevo na donjoj strani hladnjaka prema motoru jer ne budeš imal cirkulaciju rashladne tekučine . Vod.pumpu samo malo puhni s fenom i bude popustila . Na hladnjaku prvo otopi pipu za ispust , otvori i lagano grij hladnjak dok ne iscuri voda bar 1 l .
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Sad kroz hladnjak sva voda teče kad odozgo sipam...znači sve izlazi na pipu, ali crijeva su još uvjek pod ledom...voda koju sipam na hladnjak čak izlazi i na onom ventilu na bloku, sve ono vode koje ne moze popiti ventil na hladnjaku izlazi tamo...probao sam grijati crijeva malo su popustala ali slabo...mogu li ja upaliti traktor meni ne treba nego toliko da 20 metara idem u rikverc otkacim prikolicu i 20-30 metara napred do garaže i to je to ???

Znači on neće imati puno šanse da se ugrije, ali mi je više do tog da od leda ne pukne vodena pumpa ili tako nesto ako uopšte moze da pukne.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ako ti voda prolazi iz hladnjaka u motor onda su crijeva prohodna i će antifriz ili topla voda skroz rastopiti .Ako neće traktor puno raditi neće ništa popucati (ako si odmrzao pumpu) može jedino brtvilo u pumpi stradati od trenja na suho . Moj savjet : natoći vruću vodu, odradi što imaš , bilo bi dobro ugrijati motor i tek onda ispustiti vodu svuda .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako se vodena pumpa vrti, pali i vozi. Ništ mu nebu od to malo.
Ako se pumpa ne vrti skini remen i opet vozi u toplo.
Mada do sad se več i otopil jer je ugrijalo sunce
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Da li neko od vas posjeduje utovarač za IMT 560 da mi poslika ili da mi kaže da li je ovaj traktor uopšte namjenjen za prednji utovarač i da li to može da pogoni ova njegova pumpa ili mora biti posebna, kakav bi utovarač najviše odgovarao, ako može s slikama...
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ako more 533 imati utovarivač , može i 560 na svojoj pumpi . Ako je nova tipa 560 bi trebal imati dodatnu pumpu hidraulike .
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Nema nikakve dodatne pumpe, jedino ako ju ima unutra, ali s strane nema, dok u kolege ima dodatna pumpa s dva velika i dva mala džojstika....al znači na ovu pumpu koja je unutra ide.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ide samo treba dograditi razvodni ventil


Jel to ventil koji "blokira" rad poluga i svo ulje tad prelazi na crijevo od kipe..???

Ima li ko sliku kako izgleda taj ventil i posto je ???
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Muha imas koju sliku kak izgleda od ispod ovaj razvodni kiper ventil sta si stavio link ili sliku poklopca hidraulike di on dolazi??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nemam ja, ali ima google

143kr2s.jpg


Poklopac imam.

 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
ako te baš zanima kako izgleda mogu ti ja poslikati sutra, imam ja na 539 takav ventil
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma naletio na jedan kiper ventil samo nisam bio siguran kak ima one dvije rupe kroz koje ulje prolazi sad sam vidio @muha hvala ti na slikama!!
Ma mene samo su interesirale raspored rupa!!
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ukoliko zavrtanjem tog ventila se blokira rad poluga da li to znači da tad pumpa ne trpi ništa, znači kad postavim taj ventil i npr zakačm silokombajn, namjestim na visinu i zavrnem taj ventil, da li to znači da će kombajn čitavo vrijeme stajati na toj visini bez da pumpa dodatno trpi, ili je to samo tek tako da blokira rad "praznih" poluga.

Banijac 82 da li ti tako možeš napraviti recimo s svojim 539 znači kod kuće npr. zakačiš tanjirače, podigneš hidrauliku zavrneš ventil i spustiš polugu hidraulike ali tanjirače stoje podignute i ideš tako na njivu, jer ako bi to bilo tako to bi bilo poprilično rasterećenje pumpe pogotovo u siliranju.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Poluge ti neće same ostati u gornjem položaju, jer je to IMT, pa propušta ulje kroz karike hidrauličnog cilindra. S zatvaranjem ventila samo blokiraš glavni ventil na hidrauličnoj pumpi, da on ne propušta. Istina da nakon gašenja motora poluge ostanu duže gore.. I opasno je u radu zatvoriti ventil pa podići kuglicu gore (polugu za dizanje) jer poluge padnu dolje, pumpa šalje pritisak gore, a nema kamo pa ide na sigurnosni..
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Pa onda taj ventil dođe kao svrha sam sebi i ničemu drugom , jer ulje i dalje propusta kroz karike...znači pumpa i dalje mora da radi...

Ne postoji nikakvo drugo riješenje da poluge s silokombajem ostanu na određenoj visini a da se pumpa rastereti. ???
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Dobar je taj ventil, pogotovo zbog toga da ne trebaš podizati poluge, ako koristiš neki vanjski hidraulični cilindar, npr kipericu, Mislim da se poluge ne mogu nikako učvrstiti (osim nekom mehaničkom blokadom), a i ne trpi pumpa nešto posebno kod nošenja tereta.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Taj ventil ne služi za nikakvo blokiranje poluga. Čim ti okreneš ventil preusmjeriš ulje na neki drugi vanjski cilindar i poluge istog trena padaju, a ti koristiš komande hidraulike za taj neki drugi cilindar, recimo npr. prednji utovarivač.
To je stari MF sistem i kao takav može služiti samo za taj neki drugi vanjski cilindar, ništa posebno.

Po meni bezveze.

Ja bi radije napravio ovako, kupiš neki razvodnik i spojiš ga na kiper izvod, a njegov povrat nazad na poklopac pod sic, daš mu konstantan protok ulja na kockici i radiš dalje s nekim drugim priključkom. Opet poluge nemožeš koristiti za nikaj drugo, jedino u ovom slučaju budu podignute skroz gore.
Znači nema nikakve blokade poluga u željenom položaju, za to treba naka druga kemija.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Iz tog ventila pustiš pritisak u blok jednu od njegovih ručica iskoristiš za vanjski celindar i imaš poluge u visini koju želiš jedino nemaš finu regulaciju za oranje a možeš koristiti i dvosmjerni celinder pa da digneš traktor kad mijenjaš gumu ili podmečeš kotače ako zagrezne dobar je taj ventil a jednostavna ugradnja .
 

Najnoviji postovi

Na vrh