• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta
J

jozica

Guest
Dali se može na imt 560 ugraditi prednja pito sam par majstora rekli su mi ako postoji izvod da se da pa ako se da koliko bi to koštalo
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Pitanje kolko ti je to isplativo,trebaš nač sve te dijelove od ukapčalice,koljevke,prednjeg mosta,kardana kotača i još to sve sastavit,vijerujem da bi promašio cijenu traktora,a i to je težak traktor sa ne baš puno previše snage za tu težinu i sad još kad mu prednji pogon uzme nešto snage,hmm...

A cijenu nečeš sigurno saznat na taj način da dođeš i pitaš na forumu,jednostavno sjedi za komp prekopj sve moguče oglasnike,zovi i obiđi sve prodavače rabljenih dijelova,otpade traktora i sl stvari i ak ti se posreči da nađeš sve potrebno onda imaš i cijenu,plus još dobar majstor,i tokar koji bi to sve ukomponirao

pričalo ti se u temi IMT 565 o ugradnji,al sve je ostalo na nepoznanicama i na neisplativosti
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
e pozdrav,pa ovako mislim da je centralno kuciste koje smo prepravljali za bocni reduktor prednje vuce bilo od 560 ,ono je imalo na sebi na donjem djelu sa desne strane gdje rucica kardana zaravnatu prirubnu plocu koja je bila bez rupa za vijke bocnog reduktora i rupe otvora kroz koju prolazi zupcanik b reduktora,,prislonili smo kuciste b.reduktora i ocrtali za busenje velike centralne rupe ,predhodno je potrebno da b.reduktor kad se prislanja bude ravan da se osloni na plocu,,kada se rupa napravi ,,,moguce sa portabel,malim glodalicama busilicama,sa magnetom ,kern borerima sa vecim promjerom odlicno obradjuje gus,,kada se napravi rupa moralo bi se precizno uzubiti ,a b reduktor mora se se ucvrstiti privremeno sa knakama ,kosnicima kako bi se uvidjelo da doista dobro sjedi i uzubljenje je u potpunoj funkciji,tada se ocrtavaju rupe za vijke kojima se pricvrscuje b,reduktor ,,ubusvanje ,urezivanje navoja,,,,,i eto,,,,,
 
J

jozica

Guest
gospodine križanić hvala vam da 560-ka je dosta težak traktor pročitao sam tu negdje gore da je od 558 teži i do 800 kg zato je 558 bolji orač , a ovo kaj se tiče prve vuče me je zanimalo a rekel mi je i stari da bi se bolje isplatilo kupiti duplaka za te novce .... vidim da ste iz klanjca pak mi pozdravite balju :)
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
115
Zašto 560 baca crni dim kad mu daš gasa ?
I gdje se nalazi mjerač od ulja hidraulike ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Zato jer dobije injekciju nafte. Jel poslije pod punim gasom dimi?

Mjerač je sa na kučištu mjenjača, imbus (nemam pojma koji, možda i imam ali se nemrem sjetiti) ili ključ 13
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
115
Kasnije pod punim gasom i ne.
A što se tiče hidraulike, dosta mi sporo diže. od pocetka malo brže pa onda jako sporije.
čitao sam već tu prije o tome ali ne mogu pronaći taj post.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Hočeš reči kad je hladan onda je donekle, akad se zagrije onda ne?
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
115
I hladan i zagrijan diže jednako. Povučem ručicu i digne do pola recimo tak nekom srednjom brzinom, a onda nadalje veoma sporo ili čak i ništa. Ovako kad skačem po njemu dosta je tvrdo i ne pada dole.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
DA možda netko od vas majstora nema pogonski zupčanik od linijske pumpe u razvođu za IMT 560??
Konusni na kajlu, 52 kosa zuba!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedino za prodat! Kolega dela generalku pa su utvrdili da je pukel taj zupčanik, treba drugi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Marjan Ruševac.
Taj broj telefona sam ti čini mi se več dal :icon_scratch:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Interesira me kod ovih naših 60-tki jel se može napraviti ili ugraditi neki ventil koji bi blokirao poluge...tako da pumpa ne trpi, recimo kad se silira podigne se silokombajn na određenu visinu zavrne se ventil i da to tako stoji...

I još nešto da li je ovo s slike dovoljno da se ugradi dodatni izvodi (više njih) http://www.pik.ba/artikal/5139909/ventil-za-hidrauliku-traktora-imt560-i-577/

i kako bi se pumpa ponašala s njima, da li je potredna dodatna još jedna ( mini pumpa) ima takvu jedan odavde poznanik pa mogu uslikati ili sve te izvode trpi i napaja ova pumpa recimo gdje treba više izvoda poput prednjeg utovarača.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
gospodine križanić hvala vam da 560-ka je dosta težak traktor pročitao sam tu negdje gore da je od 558 teži i do 800 kg zato je 558 bolji orač , a ovo kaj se tiče prve vuče me je zanimalo a rekel mi je i stari da bi se bolje isplatilo kupiti duplaka za te novce .... vidim da ste iz klanjca pak mi pozdravite balju :)

Sa tim se ne slažem! 560 je uvjek bio bolji orač od 558 jer je teži!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mladiću, pojma nemaš, 560 upravo zbog svoje težine jedva vuče sam sebe i zato mu potrošnja ide u nebo, dok 558 sa istim tim motorom troši manje i brže izore i samom tim je bolji orač, još dok mu se namjesti hidro volan... :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mladi kolega ŠANANA ne slažem se sa tobom vozil sam više 558 i 560 kod oranja po ravnom bolji je 558 kod oranja u težim uvjetima bolji 560 razlika u potrošnji jako mala a kod jako teškog (brdovitog) oranja ne valja ni 558 ni 560 a ipak 560 sa hidro volanom je puno bolji od 558 !!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobro, ja govorim za moje ravno područje, sa srednje laganom zemljom, večinom pjeskuljom. I tu se 558 dokazao, ne velim ja da 560 nejde, imali smo ga od 1986. do 2007. i pooral je rali i rali s hidro volanom i bil je dobar orač uvjek s imt 756, 1. i gas.
558 jedino kaj je u istim uvjetim puuuuno manje potrošil. Ima ga 3. ujak dan danas i radi s njim, samo je na volanu da se ubiješ.
 

Najnoviji postovi

Na vrh