• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Danas kolega stimao kod svog traktora i veli da je naštimao pritisak na 130 bara...jel to malo ili puno, budući da ni mehaničar nije znao na koliko se stimaju pa je zvao neke servisere...mjenjao je komplet dizne sve četiri.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
budući da ni mehaničar nije znao na koliko se stimaju pa je zvao neke servisere
Bračo moja mila, pa gdje uze tog majstora :icon_eyes::icon_eyes:

Ako ste poštelali na 130 niste pogrešili, ali ako on nezna kak tri veliš, onda je najvjerojatnije kad je otpuštal haltere polomil štifte. Ako je to napravil onda ti badava novi ulošci jer nisu postavljeni kak treba.
Nadam se da grešim
 

esarcevic

Novi član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
1
Isti problem sam imao ja sa 560. ponekad bi morao ugasit traktor da bi uključio kardan. i kada smo rastavili dio lamele i zamajca se pojeo. ali nije bila bit u tome već što semering na radilici je puštao i špricao po lameli. dalje ti sve može biti jasno lamela se sljepi i neda uključiti kardan.


imao sam problem jednom koji se slicno ponasao na 577. posle duzeg rada sa vadilicom za repu je kvacilo postalo tvrdje i teze se saltao a nije se mogao ubaciti kardan u pogon. kad smo ga rastavili kardanska lamela se zalepila za potisnu plocu da je to bilo za neverovati. zamenuli lamele i ociscen zamajac i korpe i radio perfektno ko i pre. sad na 539 imam problem isto ja jako teskim ukljucivanjem kardana a salta se menjac normalno. od sve prilike da je srce kardanske lamele krivo ili nesto slicno sa njom jer mu malo fali da razdvoji a sve ustelovano po ps.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Srce kardanske lamele je krivo jedino kad spajas tarktor vijcima na silu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je stradalo srce lamele kod montaže onda odmah ne bi odvajao .:fiery:
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Nema on lose brenze samo ih treba znat poslozit, moj koci kao auto a ne blokira!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Dobre sz tu kočnice samo treba malo ranije početi kočiti :(giggle)::(giggle):

Večinom je problem neodržavanje i propuštanje semeringa pa se zamaste.
Pod održavanje mislim na zamjenu zaštitnih gumica.
Inače je največi problem loša kvaliteta diskova i suha tvornička montaža.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ama ja sam ih pravio i mjenjao od točka do ulja...kompletan sistem i radile 2 mjeseca i počele blokirati...ne kažem da ih nemam samo kažem da ih nesmijem koristiti...hebeš stvar na koju daš 500-600 eura i opet je nemaš.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj je 1987 god redovito registriran uvijek ima kočnice ni su idealne ali traktor koči smik dva puta godišnje podmažem ploče sa par kapi ulja skinem gumicu i metalni šešir i pustim ulja :drink:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
U mene niti su zamašćene a zaštitne gumice su nove, ulja ne gubi nigdje, semerinzi svi u redu...ali je fora da ih nesmiješ dirnuti dok si ih dodirnuo dok je u mjestu zakočio i usukao traktor...više se bojim prikočiti na ravnom prazan, nego što se bojim manevrirati niz stran s velikim teretom....najgori mi je problem kad moram skrenuti u sred sela na raskrsnici, moram prikočiti jer je strana a i auta ima, a kad prikočim puknu ko top, okrene se pola ulice...

Samo je fora da si imao ssrece pa potrefio 560-ku pa eto da radi, ja ako ne održavam kočnice onda ih ne održava niko...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Blokiraju jer ti je prevelik zazor između diskova i lamela.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kocnice na IMT_ima blokiraju samo radi losih opruga koje ih vracaju, to je slucaj u velikoj vecini problematicnih kocnica! Moze se dogodit da blokira kocioni cilindar a to je jako rijetko. Komad kocionih opruga kosta 10kn i treba obavezno stavit nove i nema sanse da ce vise blokirati. Mi smo na 5136 stavili sve 4 nove opruge na svakoj celjusti s kuglicama te uz svaku izbusili rupe za jos po jednu. Traktor koci kao auto. Jedino se mora vodit racuna o obliku same kopce na oprugi. Ako je ravna nemozete stavit polu zaobljenu ili obratno ovisi o utoru za njih. Te opruge rade problem kad se vremenom istegnu a ljudi na to uopce ne obracaju paznju i kad rade remont ostavljaju stare a nikakav su trosak.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kičo kod mene stare opruge mijenjani diskovi u desnom kotaču otišao ceger od bolcne špere pa nije oring dihtal i zamastil dikove samo diskovi mijenjani ništa više i koči ne blokira desni malo jače ali kad jače stisnem blokiraju oba za IMT-a ok naravno u usporedbi sa Zetorom loše kočnice :x:
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
Dobre sz tu kočnice samo treba malo ranije početi kočiti :(giggle)::(giggle):

Večinom je problem neodržavanje i propuštanje semeringa pa se zamaste.
Pod održavanje mislim na zamjenu zaštitnih gumica.
Inače je največi problem loša kvaliteta diskova i suha tvornička montaža.

to se i meni dogodilo.... semering,mašćenje :tractor:

ali smo posložili i sad koči ko veliki.... bilo mi je neophodno jer ga koristim većinom u šumi....
 

Najnoviji postovi

Na vrh