• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Šanana, s 560 ili 577 se bi moral okretati na susjedovim poljima.
Nisam baš siguran da su pri njima tak velika polja kak pri vas u Podravini.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma bio bi super i neki od tih Imt-a da obavlja teske poslove i najjednostavnije odrzavanje vecinu znam sam a za okretanje mi je sve jedno kad sve parcele oko sebe skoro ja obradujem tak da ne gazim tude:icon_e_wink::icon_e_wink:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Teško uključujem kardan, gotovo da moram ugasiti traktor da bi "uklopio" i jako bruje zubčanici u mjenjaču kad šaltam...jel to nešto veliko i htino za praviti, da mi izdrži bar da odredim silažu ???
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ako zategnem onda je tvrdo...ili pretvrdo ali niti tad nije odvajao. sad sam vratio kako je i bilo, međutim kardan vrti uvjek...da nije možda korpa ili ležajevi ili lamela ili capne...to su sve varijante koje mi govore ovdje u komšiluku...

Danas mi jedan kolega reče da su mu na 542 otišli neki ležajevi i zubčanici oko mjenjača i da mu je isto tako krčilo...koštalo ga 500 eura.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Teško odgovoriti ali skini ploču na dnu getribe vide se capice itd možda otpušten ili poderan vijak na capici kad ode ležaj struže šrota .
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod mene je bio taj problem, stegnuli šarafe, kasnije smo mijenjali capice jer se poderalo, sad je sve ok, radi ko pravi :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Otišla lamela drugog stepena, a prema svemu sudeći i prednja je pri kraju i sav ostali popratni materijal koji se mjenja, nikaj novoga, samo potrošna roba.

Ja sam doživel da mi je na 565 prije jedno 3-4 godine potpuno stao kardan u berbi kukuruza, otkazao drugi stepen, sve novo unutra i teraj dalje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne ne...ja sam normalno palil kardan, nego je samo odjednom nekaj pucnulo i kardan je stal, prvi stepen je ostal normalan, a drugi je potpuno nestao, nesječam se kaj je otišlo taj puta, znam da su išle nove lamele i komplet reparacija korpe i dalje sve ok.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
obično kad lamela ode traktor klizi a kolegi ne odvaja lamela bi mogla biti kriva jedino ako se raspalo srce .
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Otišla lamela drugog stepena, a prema svemu sudeći i prednja je pri kraju i sav ostali popratni materijal koji se mjenja, nikaj novoga, samo potrošna roba.

Ja sam doživel da mi je na 565 prije jedno 3-4 godine potpuno stao kardan u berbi kukuruza, otkazao drugi stepen, sve novo unutra i teraj dalje.

Potpuno odvojeno (nema pogona) i neće da odvoji su totalno različite stvari :icon_rolleyes:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Za tvoj problem trebao bi zamjeniti:
-capne 3kom.
-bolcni korpe 9kom.
-vjici capni 3kom.
-spojke capni 3kom.
-opruge capni 3kom.
To je osnovni potrosni materijal kod korpe kvacila.To sve kosta (kvalitetniji artikli) oko 40 eura +sake(rad majstora)
Usput mozda treba neka od lamela i druk lezaj.Ako mjenjas vucnu lamelu obavezno poravnaj zamajac i potisnu plocu vucne lamele.Inace moze se desiti da traktor poskakuje pri kretanju.
Sve to moze zamjeniti neki novo peceni majstor i nece raditi kako treba ako nezna nastelati .

Prije sveg ovog mjenjanja se treba probati nastelati kvacilo.Ako su vec navedeni dijelovi imalo dobri kardansko kvacilo se moze nastelati da radi odlicno.

-
 
Posljednje uređivanje:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Ja nisam siguran mi našeg 549 deremo na mjenjaču i stalno krči a unutra u getribi mjenjača sve zgleda dobro
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imao sam problem jednom koji se slicno ponasao na 577. posle duzeg rada sa vadilicom za repu je kvacilo postalo tvrdje i teze se saltao a nije se mogao ubaciti kardan u pogon. kad smo ga rastavili kardanska lamela se zalepila za potisnu plocu da je to bilo za neverovati. zamenuli lamele i ociscen zamajac i korpe i radio perfektno ko i pre. sad na 539 imam problem isto ja jako teskim ukljucivanjem kardana a salta se menjac normalno. od sve prilike da je srce kardanske lamele krivo ili nesto slicno sa njom jer mu malo fali da razdvoji a sve ustelovano po ps.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Problem i je u tome kaj štelate po knjigi a niste uzeli u obzir poderanost komponenti koje je Lisik navel.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Napokon neko ko se razumije u posao.Pohvala za kolegu Muhanicara.Vecina misli kad promjeni lamele to je to.Sa losim lamelama majstor ce rijesiti kvacilo na IMT-u..
 
Posljednje uređivanje:

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Kad bi se trebale dizne štelati ili mjenjati, da li postoji neki znak...šta ja znam, potrošnja, dim, snaga...ili radni sati...kad štelati ili zamjeniti dizne, i šta bi se usput trebalo još napraviti....
Dali bi se s novim diznama smanjila potrošnja ???
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
los znak ti je vecinom crn dim, teze paljenje, pad snage ,povecana potrosnja cak se pojavljuje i cudniji zvuk motora . treba ih proveriti kako bacaju naftu .ako ide u maglu nastelovati pritisak i to je to. ako su ulosci losi i bacaju u mlazu ili prokapavaju onda se moraju zamenuti ulosci novi i nastelovati pritisak. nemora se cela dizna menjati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh