• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
uzmes bez multipowera ili ako je ispravan odma ulje promijenis i mir godinama.a ubiti ljudi nikad ne mjenjaju ulje u getribi pa se cude kad im nest ode...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kad sam imal kocka balirku prerađival sam visinu kardana radil vuču za balirku kad sam kupil rolo ugradnja dva kipera kad sam počel silirati ubrzal usporeni kardan izbjegavam roto kosu otkopča se kardan sijačicu ne mogu dovoljno diči nizak kardan kad ne može u veči brijeg orati uzimam zetora traktor je imt 560 novija linija sa kabinom .

A ja kosim s 565 sve, prekrećem, mogu i grabljati, mogu i balirati s kocka balirkom, berem kukuruzu, mogu i špricati, sije preko 40 rali kukuruze godišnje...univerzalan traktor, imam obadvije poteznice, gornju i donju i samo par različitih dužina kardana za pojedine strojeve i nikakvih problema. S vremenom dok mu roknem dodatnu pumpu i razvodnik i 2 para izvoda van i kompletan je.:icon_pray:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šanana ti si na ravnom a kad kad visi na tri strane ja mogu diči silokombajn oko30cm a sa zetorom 90 cm kad teren visi na desno kombajn struže po zemlji a nesmijem ga više diči da se ne otkopča zbog kocke balirke sam na gornjoj vuči imal kardansku štucnu opet zbog terena jer mi kardan bio prenizak pa kod prelaska preko grabe moral sam ga skidati kaj misliš da iz mog mjesta svi bedaki kaj su se rješili imt-a o ostalim manama da ne pričam nemam ti slike od trakrora ako hočeš mogu ti poslat mms .
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
nije bogznakaj taj imt 560.... puno troši , jebu ga priključki, trebal bi slušalice kad ga opteretiš uzbrdo .....

al naprosto mi je milina radit u šumi s njim:(inlove):
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dobar je on meni za sve samo mi je problem pneum sijacica. Sve te njegove mane koje je netko naveo su nista u usporedbi sa zapadnjacima koji su ko toboz savrsenstvo. Raspitajte se koliko kosta lezaj kardana i semering (izlaznog vratila) za jednog Deutza sve ce vam bit jasno. 560 sluzi jako dobro, naravno da bi vise volio radit sa recimo MF_om 4235 ahh ti bokca ali 560 se nadje fest dobar za 5-6 tis eurica a za ovog drugog treba hmmmm 15ak? Vise?
Gle, i Nike su Nike ali za po polju su dobre i radne cipele od 100 kunica.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kićo ja sam skinul od stare prikolice kaj je imala pomično rudo štucnu koja je bila u cijevi na dva ležaja na traktorov kardan lančanik koji sam navaril gdje je bila remenica za kosu štucnu sam šarafil na gornju vuču jeftino a dobro riješenje za balirku radi visokog kardana nekaj slično bi tebi odgovaralo za sijačicu .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Obečal sam ja njemu pomočni zatezač remena , pa zašto ne .
Znate onaj vic ad je lija ganjala zeca pa se zaglavila u grmu ?


 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Znači ipak je metalni poklopac ili si radil drugog?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj metalni , gusnati ....
I nije samo polopac , još je u njemu dosjed za ležaj .

Zapravo zaboravio sam obrazloženje .
Pomočni zatetač je upao u igru jer taj motor ima naknadno ugrađen alternator (orgial dinamo ).
Nosač alternatora je tak napravljen da ima jako malo hoda , i kad se remen podere/rastegne onda remen glođe donju cijev hladnjaka .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ovo? Kaj si ti pogorel po glavi, taj nebi stal kad bi na prepreku naletel :D:

Bum postavil na Jubtub snimak kak se taj razrađival, ko nijedan do sad.

 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@muha ovaj bi bio odlican za moju 42-ku mali bi bio besan stroj:D::D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Pobesnel bi ti kad bi on zmlel zadnji kraj
1347536052.gif
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Toga me najvise frka jer mozda bi vec bio neki jaci motor gore al prico mi je lik koji se bavio prodajom Imt dijelova da ima sve isto ko 560 u zadnjem kraju ja nisam nikad diro oko tog ni usporedivo tak da nezam a i malo mi je cudna ta teorija ja ne vijerujem da su isti on tvrdi da jesu!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
To ti bu Lisnik mogel bolje objasniti, ali ne zaboravi da 560 ima samo 3 brzine :icon_wink:
Kolko mene sječanje služi to otraga nije isto
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma i meni se cini da kolko sam gledo kumovog 560 i svog 542 to je slicno al da je isto ja bas ne vjerujem meni nije bitna brzina meni je vise bitna snaga u oranju i malcer i tak covijek mi tvrdi da je isto ima svoj ducan radio je dosta dijelova za plug i razne dijelove za traktore imo radionu je u pravu ili nije ja stvarno neznam htio bih cuti jos misljenja da znam tocno!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh