• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zato mu i trebaju sva ta svjetla,jer vozač ne vidi inače pokraj zatamnjenih šajbi.:biggrin:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Inače jako dobro funkcioniraju ta svetla, mi smo ih namontirali a autoel. se igral sa strujom. Ova boćna ima samo za oranje jer vuće okretaća i na koju stranu ora totu pali. Traktor je inaće stvarno uredan, deda umro, baba prodavala a kolega naletio sa kešom i kupio za neku siću tu kod nas u Međimurju. Nebi ga on niti uzimal ali šogor, ujedno i moj majstor, mu je serviser za traktore i radne strojeve i on je dal blagoslova za kupovinu, a blagoslov je glasil, zemi, plati i beži z grunta prije nego se baka predomisli.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Mjenjo sam danas remen,kupio 13icu i kad sam stavljo primjetim da je donja remenica i na alternatoru 17ica a na pumpi 13ica dali može biti kakvi problema i ako može dali se remenica na pumpi može mjenjati i neznam na koju foru nisu remenice iste.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moje su sve remenice 13-tice .Ako je remenica veča i nema duboki kanal pa remen počinje vozit sa dnom brzo će se potrošiti i smuditi .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Neko je imal takvu vodenu pumpu pa ju je ugradil.
Remenica se može zasebno zamjeniti ( ako ju imaš) i bilo bi pametno da ju zamjeniš jer ova bude brzo uništila remen 17.
13 nebu ni vozil.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako nemas remenicu mozes je prosiriti kod dobrog tokara na 17 -ku...Jedino je bitno da ima dovoljno stjenke za tokarenje....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,041
Nikaj posebno. Ovo iza su ti vanjski cilindri, koji imaju veću podiznu moć nego bi imal unutarnji cilindar (ovdje ga ni nema, jer vidiš da su ruke iznad balasne opruge), a ostala je kompletna hidraulika unutra. Viđalo se to na novijim modelima, tamo negdje oko/iza '90-te.

Ova pumpa s lijeve strane je obična pumpa servo (hidrostatičkog) volana.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
I ima mokro kočenje puno bolje.
Samo čim je bojan ko zna kakav je
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
a zasto mislis da su isi na ovo rijesenje?
Koliko znam ploce na 560 su dobre (tj bolje od ovih starih 539/558),
ovakvo rijesenje imaju neke serije Steyera, virujem da je dobro i jedno i drugo...vise razmisljam sta im je mozda jednostavnije proizvodit...
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Juce sam pop prvi put sam mnjejao ulje, filter ulja, oba filtera goriva...sve lijepo odradio...oprao onu staklenu casicu jer je bilo malo taloga zaserafio, pustio gorivo, upalio traktor ...traktor radio 10 sekundi i ugasio se...sad nece da upali nikako...gdje sam pogrijesio ???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Takozvana vanjska, pojačana hidrulika.
Ugrađivala se na traktore za naše tržište od 1994. godine, a za izvozne modele još i prije.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,511
Na rusevima se zove valjda monoblok hidraulika. Pricaju da im je bolja ta nego unutarnja.

Normalno da nece upalit kad je sve puno zraka. Odzraci ga i vozi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Popustiš lajtunge na dizama ( ključ 19), otpustiš na boš pumpi odzračnike( dva šarafiča ključ 8), pumpaš na ac pumpu dok na ta dva šarafiča nebude išla čista nafta, stegneš ih i još malo pri pumpaš, nakon toga alnasaš dok na lajtunge diza ne počne špricati nafta, stegneš lajtunge i pališ.
Ručica za gašenje mora biti vračena i gas na pola kod alnasanja.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640


Plavo oznaceni ako je to to sto ti kazes to su kljuc 11....a ovi crveno je 17 ...a oni gore zeleni su tek 19 ...koji sada ???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ti plavi imaju na sebi mali šarafič koji je ključ 8.
Da, ti zeleni su na dizama i ključ 19 su.

Tu odzračivaš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh