• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
koliko se sjecam da je 560 dolazio s manjim i vecim rezerovarom... Manji je oko 70l ako se ne varam a ovaj veliki oko 90, kao na 577
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene na 565 iz 89. g piše da je rezervoar 96 l.
kaj nije isti i na 560 ??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Nikad nebi rekel da je toliki :shock:, ali to je možda zato jer svaki koji dojde jedva ima 9 litara u sebi :?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A neznam, tak piše u priručniku.
Iskreno nikad ga nisam ja osobno točil do čepa tak da ne bi znal koliko stane :)
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
koliko se sjecam da je 560 dolazio s manjim i vecim rezerovarom... Manji je oko 70l ako se ne varam a ovaj veliki oko 90, kao na 577

halo decki!a jel ima ko ono tehnicko uputstvo di bas tocno pise kolke je zapremnine rezervoar?meni bi to tehnicko uputstvo trebalo.traktor je stara linija 83'. od nove linije pise da je 96 litara!
 
B

Bobo

Guest
Tocio sam ja skipa vise puta i znam da on gutne 90l ko od sale...

stariji 560 ima manji rezervoar nego novi koliko ja znam, ali ne moram biti u pravu, mozda to ovisi od serije do serije... noviji svi bi trebali imati 90l rezervoar.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
pozzz... nije me bilo duže vreme.......dali neko zna koje ulje ide u hidraulični volan na 560, stavio sam atf ali nisam siguran hvala unapred
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pozzz... nije me bilo duže vreme.......dali neko zna koje ulje ide u hidraulični volan na 560, stavio sam atf ali nisam siguran hvala unapred

Dobro si stavio ;) Ide ATF
 
B

Bobo

Guest
Meni je ulje iz volana iscurilo u prvih tjedan dana kako je traktor bio kod mene... Nisam primjetio da je jedno crijevo otpusteno na cilindru i polako je curjelo, jedva se kuci vratio, koliko je pumpa vukla zraka. dosao kuci i samo nadosuo u postojece ulje hidraol i don danas radi bez greske, jako fino se mota i u "-" stupnjevima, pumpa ne cvili, nit cuve zrak... Za sad nemam zamjerki na hidraol u upravljackom sistemu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Viš, nisam imal pojma damože i hidraol.
Ja oduvijek stavljam ATF, pa tak i dalje.
Jel ima koja razlika između ta dva ulja??
Jel je bolje da je hidraol il nema veze?
 
B

Bobo

Guest
ATF je dosta rjedji, vjerovatno ima drugacija svojstva pri smrzavanju, moguce i drukcija svojstva pod pritiskom... ja radim od kako imam traktor s hidraolom i nikakvih problema za sad nemam...

Na SKIP-u je ona pumpa volana odspojena sa sistema i preko prioritetnog ventila je ulje za volan "ukradeno" iz hidraulicne instalacije od bagera. Kad sam ga kuci vozio to nisam znao, ali sam primjetio da je volan IZNIMNO direktan, dakle, malo ga mrdnes, osjeti se sve. tek kad smo ga na proljece poceli sredjivati skuzili smo da je pumpa volana tu samo kao ukras, a da ulje uzima iz velikog tanka.

U sistemu je takodjer hidraol, ali kad skipa ujutro kad je hladnije vrijeme upalis, volan dirnes on CRKAVA koliko je gusto ulje... onda ga ostavim malo ra se razradi i polako okrenem volan jedan krug lijevo, jedan desno, malo da se ulje izmjesa s ovim razradjenim i onda ide fino...

na 549 nemam problema, na -20 (ako upali) volan odmah radi bez brige.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam za sad zadovoljan s ATF-om...i sad po hladnom djeluje sve normalno.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
dosta je težak na volanu i kad motam nekako mi preskače to mi se prije nije dešavalo, stim da traktor dosta stoji
 
B

Bobo

Guest
koliko cesto podmazujes rukavce na prednjem trapu?

Vidio sam 565 koji ni jednom od kako je kupljen nije mazalice vidio, posto se vlasnik vodio logikom, ima hidro volan, ne treba to mazati...

Lako moguce da je filter postopan, a preskakanje ne znam od cega bi moglo biti... obicno kad pumpa vuce zrak volan bude laksi i moras puno vise motati da bi smotao do kraja. a ako je filter postopan pa ne vuce ni ulje ni zrak, ne znam kakvi onda simptomi budu... nije valjda postopan skroz na skroz??
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
dosta je težak na volanu i kad motam nekako mi preskače to mi se prije nije dešavalo, stim da traktor dosta stoji

Ovo se meni desavalo na 5136, da ti ne nabrajaju gluposti ovo je i ono u pitanju ti je pumpa. Nova je 100tinjak eurića. Nemoj samo dirati orbitol niposto jer on nije. Ja promjeno pumpu i volan radi bolje vec u kakvom autu, ulje naravno ATF.
U 560 pravo da ti kazem jos nisam provjerio ima li dosta ulja ili ne uglavnom okrece se mali ko čigra.
 

Najnoviji postovi

Na vrh