• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Prerešetaj dize, jedna ili više njih nevalja.
 

MrNovak

Novi član
Tu od
19 Kol 2012
Poruka
15
Imt 560

Pusta ulje na karteru i na prednjem semeringu kolko kosta posao da se to rijesi

Hvala
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Čitam i čitam po forumu i svi govore o nekoj strašnoj potrošnji tih 560 pa me zanima dal je netko to pedantno izmjerio ili to skrivate ko zmija noge?
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Čitam i čitam po forumu i svi govore o nekoj strašnoj potrošnji tih 560 pa me zanima dal je netko to pedantno izmjerio ili to skrivate ko zmija noge?

Ja imam 560 85.god i nije istina da puno trose, barem ne moj, orem sa imt plugovima 12'' visoki, potrošnja po jutru (rali) kreće se oko 11-12l, a kad vrtim kardan, recimo kad baliram jos i manje!
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Ja imam 560 85.god i nije istina da puno trose, barem ne moj, orem sa imt plugovima 12'' visoki, potrošnja po jutru (rali) kreće se oko 11-12l, a kad vrtim kardan, recimo kad baliram jos i manje!


Hvala na odgovoru, bilo bi lijepo čut i iskustva drugih o toj potrošnji jer im je to kakti najveća mana uz nepreglednost.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Hvala na odgovoru, bilo bi lijepo čut i iskustva drugih o toj potrošnji jer im je to kakti najveća mana uz nepreglednost.

Najveca mana je buka u kabini, mislim na ove starije modele. Orac je bolji i od jednog zetora u toj klasi
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
I jutro riješiš za dvije ure ili ?

a sve ovisi kakva je zemlja, i kakvo je oranje i kakvi su plugovi. Ak je lijepa parcela ide to dobro. Tu na nasoj zemlj mu je idealno 12'' moze on i sa 14'' al koliko dugo...Kad budem oro, ak hoces budem te zvao, pa ako ti se svidi mozes ga odma i kupit. :)
 
Posljednje uređivanje:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mi probali sa 560 i 2x14 orat, ide ali u 3-ćoj sporoj... Po meni traktor nije veliki potrošač, ovisi koje poslove s njim radiš. Koliko je plaćen prije 24 godine, toliko i vrijedi, ne mogu se žalit na njega, jedino mu je mana mjenjač jer ima samo 6 brzina koje su premalo za neke poslove...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako bi recimo usporedili 560 i Same 95 ks u oranju s istim plugovima, Same bi potrošio manje po jedinici površine a posao bi završio i do pola sata prije...
A da ne govorim o sporom kardanu na 560, problem siliranja i pogona silo-mlina, znao je dnevno u siliranju potrošiti 100 litara nafte, a nasilirao max 23 prikolice, a Same s 50 litara cijeli dan nasilira 25 prikolica bez žurbe.

Prije kad smo imali 560 iz '86. nismo vodili računa o potrošnji sve dok nije došao Same u dvor, tek se tada vidi prilikom nekih usporedba koliki je zapravo 560 potrošač.
Dok recimo 565 je sasvim druga priča kod potrošnje, a puno življi motor.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Mi probali sa 560 i 2x14 orat, ide ali u 3-ćoj sporoj... Po meni traktor nije veliki potrošač, ovisi koje poslove s njim radiš. Koliko je plaćen prije 24 godine, toliko i vrijedi, ne mogu se žalit na njega, jedino mu je mana mjenjač jer ima samo 6 brzina koje su premalo za neke poslove...

Premalo je za rad preko kardana, recimo baliranje, rotodrljača...
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ako bi recimo usporedili 560 i Same 95 ks u oranju s istim plugovima, Same bi potrošio manje po jedinici površine a posao bi završio i do pola sata prije...
A da ne govorim o sporom kardanu na 560, problem siliranja i pogona silo-mlina, znao je dnevno u siliranju potrošiti 100 litara nafte, a nasilirao max 23 prikolice, a Same s 50 litara cijeli dan nasilira 25 prikolica bez žurbe.

Prije kad smo imali 560 iz '86. nismo vodili računa o potrošnji sve dok nije došao Same u dvor, tek se tada vidi prilikom nekih usporedba koliki je zapravo 560 potrošač.
Dok recimo 565 je sasvim druga priča kod potrošnje, a puno življi motor.

Ti si usporedio konja i magarca! :)
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Usporedba potrošnje uvjek ali sa traktorima iste snage jer meni je brentača 136 ispala manji potrošač od 533 u nekim poslovima a o brzini učinka da i ne govorim.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Mi probali sa 560 i 2x14 orat, ide ali u 3-ćoj sporoj... Po meni traktor nije veliki potrošač, ovisi koje poslove s njim radiš.

Mislim da bi 560 trebao orati s 2x14, ja sam probao s ursusom 355 (45ks) i ide, za nepovjerovat. Kad uhvatim vremena snimim i video. A 560 ima dosta više snage od usre i daleko bolje hvata gas.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
po meni je pravilo, za 1cm pluga ide 1ks, tada možeš orati u svim uvijetima, pravu dubinu, i postići odgovarajuću brzinu.......sve ostalo nije posao

npr, ja sa 533 vučem 1x12, može i 1x14.......neželim 2 brazde, jer to nije zimska brazda i gotovo......rusom vučem 2x14 sa 80ks, i ima dovoljnu dubinu i brzinu oranja, a traktor se nemuči, što je najvažnije.......i trajat će puno duže, a sada hoću li ja sve odraditi u 10 ili 15 dana, to mi je manje bitno......ako je nekom i bitno, onda neće imati 560, nego treba kupiti barem 5106......ako ne i veći traktor.......

tako da za 560 najbolji plug je 2x12 kao i za sve traktore od oko 60ks, bez prednje vuče.......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ti si usporedio konja i magarca! :)

Znam i namjerno sam baš tako!

Ima kum FIAT-Agri 65-94, traktor je zvijerka i pojede bilo koji 560/565 u bilo kojem poslu, a jako su približne snage, da ne velim gotovo iste.
Čak i Zetor 4320 koji je u rangu s 560 puuuuuuno bolje, čak i odlično vrti silokombajn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh