• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Prednost u odnosu na samea.... jeftino održavanje

U ovo doba jedna od glavnih stvari kod strojeva da bude jeftino održavanje..

Dolazi vrijeme kad če se počet voziti IMT,Ursusi i Zetori,,nažalost je tako..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U ovo doba jedna od glavnih stvari kod strojeva da bude jeftino održavanje..

Dolazi vrijeme kad če se počet voziti IMT,Ursusi i Zetori,,nažalost je tako..

Da nažalost, tu se slažem s tobom u potpunosti....nastojim sve više poslova odraditi s IMT-ejcima jer ak se kaj dogodi, em je dio jeftin i sam si složim....dok na sameu.....skupi problemi budu....nedaj Bože
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Prednost u odnosu na samea....okretnost i jeftino održavanje.
prednost u odnosu na zetora i ursusa....jako fina i precizna hidraulika

neznam kojeg si zetora vozio kad mu je neprecizna hidraulika, ja sam sa svojim zadovoljan, nemoj se sad naljutit što ću ovo napisat, ali imt nemože ni prikolicu pošteno iskipat da ne zajebava.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
neznam kojeg si zetora vozio kad mu je neprecizna hidraulika, ja sam sa svojim zadovoljan, nemoj se sad naljutit što ću ovo napisat, ali imt nemože ni prikolicu pošteno iskipat da ne zajebava.

Kojeg zetora??? evo ovako...2511, 3511, 4712, 6911, 7211, 7245, 7745, 4320, 6320, 6340, 7340T, proxima 80....neke samo vozio, a s večinom orao i još štošta...
Ne ljutim se ništa, ali hidroulika je neprecizna kod fine regulacije koju zetor gotovo da ni nema, to nemože nitko reči da nije tako, kipanje je nešto sasvim drugo. Ja s tim niti na jednom IMT-u doma nemam problema, očeš kipanje berača ili prikolice....još samo da im ubacim dodatne pumpe i postavim par ili dva dvoradnih razvodnika....to onda bude premija.
A zetoru zamjeram to što i ovi današnji novi imaju po samo 3 izvoda hidaulike, odnosno povrat i jedan dvoradni par...to mi je bezveze, kad su več toliko napredovali s dizajnom trebali bi poraditi i na tome, a i ovako su precjenjeni na tržištu!
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
U ovo doba jedna od glavnih stvari kod strojeva da bude jeftino održavanje..

Dolazi vrijeme kad če se počet voziti IMT,Ursusi i Zetori,,nažalost je tako..

mislim da je došlo to vrijeme, jer imt-ovi su dosta poskupili u zadnjih godinu dana, npr 560.....strašne cjene na njuškalu, po meni nevrijedi te novce......npr nova linija se nemože naći ispod 40 000kn......jel on vrijedi toliko?????

o 549 nevrijedi ni pričati.......također skup traktor
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
neznam da li netko koristi na zetoru onu ručku pod sicom P M D. hehe ipak nisi vozio 3340:p:p. možda si i u pravu, ali meni preciznost i nije toliko bitna.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
mislim da je došlo to vrijeme, jer imt-ovi su dosta poskupili u zadnjih godinu dana, npr 560.....strašne cjene na njuškalu, po meni nevrijedi te novce......npr nova linija se nemože naći ispod 40 000kn......jel on vrijedi toliko?????

o 549 nevrijedi ni pričati.......također skup traktor

Istina, sve poludjelo u zadnje vrijeme...kod mene vrijedi ona stara: Krpaj svoju sirotinju i tjeraj dalje.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bas su poludjeli sa cijenama, npr novi tornado 40 dodje 100000kn:scratch
Cijene polovnjaka su visoke bas zbog previsokih cijena novih strojeva.

Šanana nisu svi Zeke sa jednim parom izvoda, vidi ovog ljepotana sa sajma tri dvoradna i jedan jednoradni izvod

img1802ph.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Oooooo..baš fino, jel to ona Fortera 135 ili neki manji model??

Uglavnom, sve zavisi od opreme koju ima na sebi :)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Proxima 80 oprema Comfort. Model Classic ima jedan dvoradni i jedan jednoradni.
Ovaj je skuplji 4000e i za to se dobije getriba 40km/h, 3 dvoradna izvoda, klima i reverzer.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Proxima 80 oprema Comfort. Model Classic ima jedan dvoradni i jedan jednoradni.
Ovaj je skuplji 4000e i za to se dobije getriba 40km/h, 3 dvoradna izvoda, klima i reverzer.

Aha...znači tak to ide kod zetora. Nisam se nikad raspitival pa nemam pojma.


Uglavnom...da ne skrečemo previše s teme.....IMT 560 :D :D
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Samo sam se nadovezao na tvoj post nesto iznad. Ja na 560 imam dodatnu pumpu i standardni razvodnik znaci jedan dvoradni par a to se po potrebi lako zamjeni i imas dva ili cak tri para uticnica.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Samo sam se nadovezao na tvoj post nesto iznad. Ja na 560 imam dodatnu pumpu i standardni razvodnik znaci jedan dvoradni par a to se po potrebi lako zamjeni i imas dva ili cak tri para uticnica.

Kad mogu doc vidjeti brenu? :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo sam se nadovezao na tvoj post nesto iznad. Ja na 560 imam dodatnu pumpu i standardni razvodnik znaci jedan dvoradni par a to se po potrebi lako zamjeni i imas dva ili cak tri para uticnica.

Kićo, znaš kaj sam si razmišljal malo...

Da nabavim neku vanjsku hidro pumpu i ugradim ju iznad alternatora, pogon joj uzmem od remenice radilice (ide gore dupla remenica sad kad budem radio generalku), e sad ulje bi joj doveo iz getribe i mjenjača, pa me muči ako uzmem dovod ulja na pumpu iz dna na čep gdje se ispušta ulje, a znam da bi na dnu moglo biti svega, koliko bi to moglo biti štetno za pumpu??

Izlaz iz pumpe bi išao na razvodnik (2 dvoradna para i 2 jednoradna priključka) te povrat iz razvodnika pod sic na poklopac hidraulike, na mjesto predviđeno za povrat.
E sad ti meni reci dali bi to funkcioniralo tak da dobijem dodatne izvode na IMT?? Imam sve dijelove vrlo jeftino (da ne velim badava:mrgreen:) samo si moram dati napraviti sva crijeva po želji.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Probušiš kučište, ali kučište diferencijala oko 3- 4 cm iznad dna, narežeš navoj i ubaciš priključak za usis (normalno da bi bilo dobro da je ipak između usisni filter)

Samo mislim da bu ta pumpa malo previsoko pa bu joj teško potegnuti ulje :scratch
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Možda brijem bez veze ali mi se čini da rakovica ima jednu pumpu gore kod motora a služi za ozada. R-65.:confused:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja sam razmisljao da na Breni ugradim pomocnu pumpu tamo na izvodu koji pokrece kompresor i onda se javlja problem hoce li ta pumpa povuc ulje sa dna getribe. Druga stvar sto mi se nije svidjela je bas taj mulj koji se skuplja na dnu i koji bi pumpu brzo unistio a nije mi se dalo busit novi otvor. Na kraju sam uspio iskopat novu original pumpu u pol cijene i sve 5. Radi ko violina.
Tebi bi bilo najbolje ako vec nemas tvornicki ugradjenu dodatnu zupcastu pumpu probat je sam ugradit, ako treba nabavit nosace na ovu klipnu ili jos bolje ako ona vec to ima na sebi i kako sam kazes ostalo vec imas. Razvodnik si mozes ugraditi sa koliko zelis izvoda i sve radi.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Možda brijem bez veze ali mi se čini da rakovica ima jednu pumpu gore kod motora a služi za ozada. R-65.:confused:

Tako je i dotok ulja u tu pumpu je iz rezervoara ulja koji je ispod sjedala i to igra.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Da se nadovežem na potrošnju goriva kod 560.
Jedan moj poznanik ga je kupio i žalio se da mu puno troši u oranju (oko 30 litara na kj. u tvrdoj zemlji).Pitam ga sa kojim plugom,on kaže sa jednobrazdnim IMT-om-zahvat 35 cm.Pametnome dosta!
Potrošač je ali nije "pijanac". Što se nebi moglo reći za neke nove trektore koji koštaju 35 i više tisuća €,npr. New holland koji je strašan potrošač.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Možda brijem bez veze ali mi se čini da rakovica ima jednu pumpu gore kod motora a služi za ozada. R-65.:confused:
Jes vala i to je pumpa hidraulika koja se snabdjeva uljem koje je smješteno ispod sica u hidrauliku ;)

:oops::oops:
Sad tek vidim da je Kičo već odgovoril
 

Najnoviji postovi

Na vrh