• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
joj da zaboravio sam rec da nam je to onaj 560 sa motorom od tam 80 kolko ja znam nije se pregrijao ulje je standard super 3 e sad mozda ga i ima malo prevec pa kad se naginje vamo tamo mozda baci malo vise gore pa se nestigne vracat
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
joj da zaboravio sam rec da nam je to onaj 560 sa motorom od tam 80 kolko ja znam nije se pregrijao ulje je standard super 3 e sad mozda ga i ima malo prevec pa kad se naginje vamo tamo mozda baci malo vise gore pa se nestigne vracat

Da i od viska glava boli nakon nekog vremena,odu gumice ventila i trpe karike.
Stavi super 5 ili turbo gusce je i nek ti bude 2mm ispod maximuma i sve 5,al obavezno izmjeni filter ulja.:)
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Da i od viska glava boli nakon nekog vremena,odu gumice ventila i trpe karike.
Stavi super 5 ili turbo gusce je i nek ti bude 2mm ispod maximuma i sve 5,al obavezno izmjeni filter ulja.:)

budem se danas poigrao s tim a i ako jesu gumice ajde to nije tako velik poso samo da nije do koje karike il necega
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
budem se danas poigrao s tim a i ako jesu gumice ajde to nije tako velik poso samo da nije do koje karike il necega

Ako ga nisi jako opteretil nakon generalke onda nisu karike.
Jesi promjenil ulje nakon 20sati rada nakon generalke?
Prvo mu promjeni ulje i filter stavi ili super5 ili turbo jer je gusce od super3 pa vidi kaj se bu dogadalo.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Opet ti bez pokrića......razlika gustoće je zanemariva:icon_e_confused:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Opet ti bez pokrića......razlika gustoće je zanemariva:icon_e_confused:

Ne kuzim kakvog pokrica,koja je razlika izmedu super 3 i super 5 oba su 15w40
Probaj stavit jednog u jednu flasu prozirnu drugog u drugu malo pri dnu naravno pa prmjesaj pa bus sam videl razlika je ocigledna.jedino ak ti se vrti ili si :icon_pidu:pa nemres vidjet.:icon_biggrin::icon_pray:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ina super 3 pri 15C° (880-905kg/m3)
Ina Super 5 (881-900 kg/m3)
Ako ti vidiš razliku u flaši onda naklon do poda.....
PS:
Rađe piši ono što znaš, a ne samo da nabijaš postove.....:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Joj mene, pak super3 je gušči od super5, to je opče poznato!!!

Neznam od kud samo vadiš takve izjave?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Kaj dihta onda???
Ništ. Nema potrebe jer je takva konstrukcija glave i tak su ugrađene vodilice.

joj da zaboravio sam rec da nam je to onaj 560 sa motorom od tam 80 kolko ja znam nije se pregrijao ulje je standard super 3 e sad mozda ga i ima malo prevec pa kad se naginje vamo tamo mozda baci malo vise gore pa se nestigne vracat

Ako je S motor u pitanju onda ima gumice ali radi njih ne baca ulje na odušak.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Joj mene, pak super3 je gušči od super5, to je opče poznato!!!

Neznam od kud samo vadiš takve izjave?

Pa kak sad evo prije 2tjedna sam mjenjal na dva traktora ulje u jedan super 5 u drugi super 3 i super 3 je tecniji od super 5,sad vise neznam ko je lud ko zbunjen a ko normalan od nas?:(shake)::confused:
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
dosta glupa situacija nema on dima na odusku nego kad kad hiti malo ulja isina bog ulje je na max da on dimi lagani bijeli na odusku zna se sta je al ovo mi je skroz bedasto jebemu m...r mozda je ova glupa ac pumpa mozda malo propusta negdje i ona je nova al tak mi se deslo na 542 stara riknula stavio novu i za dva mjeseca ruka na odusak ko da zalijevas vrt otsla nafta u ulje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zato treba svakodnevna kontrola nivoa ulja, pogotovo kod IMT traktora :) Meni je prvo ujutro prije paljenja izvuči mjerač i pogledati, cca 11 sekundi posla :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni na zetoru kad dugo ore ili tanjura kad dodem doma kapa ulje na odusak a ne dimi samo para,al vele da je odusak na krivom mjestu pa zato.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
ma i ovo slini nadam se da je do nivoa ulja jer ako i je nesto vise neznam da cu ga rastavljat do poslje sjetve kak bu bu ipak je to imt iznenadi te kad ni ne ocekujes heheh:(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Dečeci to vam je do ovog proljetnog vremena.

Po ljetu ta magla ispari.
Po zimi s tim nema problema jer ne možete upaljot.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dečeci to vam je do ovog proljetnog vremena.

Po ljetu ta magla ispari.
Po zimi s tim nema problema jer ne možete upaljot.

Ma pali cjelu zimu,malo vergla al vuzge cak ga sad vise netreba pumpat od kad je nova ac pumpa gore. unutra je eurodiesel i plavi pol pol,naralil sam se snjega s njim,:icon_biggrin:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma to malo sta slini nemoj se zamarat to kad malo dode prasine nece vise slinit moj kad se dobro zagrije sad malo pusi na izdusak al nista ne kapa dok on radi kako treba i ide samo teraj!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh