• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Ma to malo sta slini nemoj se zamarat to kad malo dode prasine nece vise slinit moj kad se dobro zagrije sad malo pusi na izdusak al nista ne kapa dok on radi kako treba i ide samo teraj!!

u najgorem slucaju ak se razleti motor odem i kupim drugog od tamica za kakvi dve i pol tisuce i gas :icon_pidu:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
u najgorem slucaju ak se razleti motor odem i kupim drugog od tamica za kakvi dve i pol tisuce i gas :icon_pidu:

Onda mu odma nafrkni gas pa nek se vrti, da te ne zajebe usred sezone :(giggle):
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Onda mu odma nafrkni gas pa nek se vrti, da te ne zajebe usred sezone :(giggle):

ma nema sanse moj 542 je navrtio negsdje oko 6000 6500 hiljada sati pod kraj je trosio vise ulja nego goriva i nikad nije stao nit se pregrijao jos mu je ulje davalo dodatnu snagu heheheeh
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma samo pazi na razinu ulja i antifriza i samo teraj dok ide.:)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da traktore koje sam ja vidio sline na sve boze strane pa jos idu i godinama tak od kuma 560 motor je prekriven uljem a gas mu je stalno na podu i nikakvih problema jedino sta mora doljevat ulja sta iscuri tak da nemora uvijek bit da ako je slinav i pusi da je gotov!!
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
joj da zaboravio sam rec da nam je to onaj 560 sa motorom od tam 80 kolko ja znam nije se pregrijao ulje je standard super 3 e sad mozda ga i ima malo prevec pa kad se naginje vamo tamo mozda baci malo vise gore pa se nestigne vracat

Kako ste uspjeli prepasati motor TAM 80? imaš auspuh s desne strane?
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Kako ste uspjeli prepasati motor TAM 80? imaš auspuh s desne strane?

pa stroj ti sad izgleda vise ko 577 samo sto ovaj nas ima 16 gume i nema kompresor jer nema mjesta za njega posto je koljevka malo drugacija auspuh je s desne str a alnaser sa ljeve isto ko 577 traktori jedina stvar koju smo izmisljali su dvije distance posto se tri sarafa poklapaju a tri je al to je zanemariv poso
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
To je onda pravi stroj! Vozi to dok ide, imali smo slučaj na jednom Tam-u 80 gdje su klipovi bili razjedeni, al dok je palio čovjek ga je vozio, i doljevao ulje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je onda pravi stroj! Vozi to dok ide, imali smo slučaj na jednom Tam-u 80 gdje su klipovi bili razjedeni, al dok je palio čovjek ga je vozio, i doljevao ulje.

Ti motori su osjetljivi na uloske dizni,ak tlak nije dobro postelan ili jedna pisa odma nema snage 20%, i teze pali na zimi.
Koji si auspuh stavil,od cega?
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Ti motori su osjetljivi na uloske dizni,ak tlak nije dobro postelan ili jedna pisa odma nema snage 20%, i teze pali na zimi.
Koji si auspuh stavil,od cega?

pa grana je koja je i bila samo sam odrezao i okrenuo koljeno posto je na tamicu u stranu slozeno i nabio sam gore samo jedni cijev fi 5o mm
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ništ. Nema potrebe jer je takva konstrukcija glave i tak su ugrađene vodilice.



Ako je S motor u pitanju onda ima gumice ali radi njih ne baca ulje na odušak.


Tam 80 ima s motor kao 577 neke serije se vrte 4700 okr ne paše pvp Tam 2001 ima motor kao 558/560 vrti se 2700 okr pvp nije ista ali paše znaći Tam 80 ne paše na 560 osim ako ne staviš karter i kolijevku od 577 i pripašeš limariju i riješiš pumpu volana :icon_pray:
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Tam 80 ima s motor kao 577 neke serije se vrte 4700 okr ne paše pvp Tam 2001 ima motor kao 558/560 vrti se 2700 okr pvp nije ista ali paše znaći Tam 80 ne paše na 560 osim ako ne staviš karter i kolijevku od 577 i pripašeš limariju i riješiš pumpu volana :icon_pray:

je pa kak bi ga stavili bez kartera a za volan moras imat samo malo jace ruke heheh i napred smo napravoli distancer jer se tri sarafa poklapaju a tri se razilaze
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
je pa kak bi ga stavili bez kartera a za volan moras imat samo malo jace ruke heheh i napred smo napravoli distancer jer se tri sarafa poklapaju a tri se razilaze

a uostalom poslikat cu pa da se uvjerite
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pa grana je koja je i bila samo sam odrezao i okrenuo koljeno posto je na tamicu u stranu slozeno i nabio sam gore samo jedni cijev fi 5o mm

Pa kakav to sad zvuk ima?
Bez lonca je? To bas nije dobro!
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Tam 80 ima s motor kao 577 neke serije se vrte 4700 okr ne paše pvp Tam 2001 ima motor kao 558/560 vrti se 2700 okr pvp nije ista ali paše znaći Tam 80 ne paše na 560 osim ako ne staviš karter i kolijevku od 577 i pripašeš limariju i riješiš pumpu volana :icon_pray:

ovih 4700 obrtaja nije točno nego 2600 tam 80 ima 80ks i ove obrtaje a tam 75 ima motor od 577
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ovih 4700 obrtaja nije točno nego 2600 tam 80 ima 80ks i ove obrtaje a tam 75 ima motor od 577

Ako ti tako kažeš valjda je na poklopcu ventila kod 2001 piše 64ks kod 2700 okr na poklopcu 80s 61kw kod 4700 okr vjerojatno netko bez veze nanitao pločice u IMT u .
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Ja ti vjerujem možda sam ga i vidio i danas sam prošao tvojom cestom .

ma joj pa nisam mislio vjerujem nevjerujem nego da vidis kako izgleda spoj sa koljevkom motor je tam 80 sa klipnom pumpom zvijer grijaca mu uopce netreba i na iberu ide 47 mjereno autom e sad mozda ima koji odstupanja al je brz
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Pa kakav to sad zvuk ima?
Bez lonca je? To bas nije dobro!

u zvuk je odlican hehehh jednom smo otkinuli cijev u sumi kad sam krenuo u selo su me culi cca 5 km:icon_rofl::icon_super:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
u zvuk je odlican hehehh jednom smo otkinuli cijev u sumi kad sam krenuo u selo su me culi cca 5 km:icon_rofl::icon_super:

U to je grmilo negdje,uh.
Mislil sam nekaj da mozda nema snage na vecim okretajima da ga ne gusi ta cjev,jel bi moral imat neki lonac i cjev.
 

Najnoviji postovi

Na vrh