• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
takav motor je na nasem stroju a na skipu imam roto dal je onda taj motor puno slabiji ???

na mom 560 je klipna a većinm kojeg sam gledo ima roto pumpu dali ima razlike neznam ali sam čuo da je sa klipnom lakše odzračiti kad ostane bez goriva
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
577, Tam 75 a onda valjda i skip imaju DM 34 motor, a Tam 80 ima "S" motor. i to nisu isti motori, nije samo u PVP razlika..
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
na mom 560 je klipna a većinm kojeg sam gledo ima roto pumpu dali ima razlike neznam ali sam čuo da je sa klipnom lakše odzračiti kad ostane bez goriva

kolko imas brzina na tom traktoru znam za dva takva stroja i obadva su 567 sa klipnom pumpom i sa 5 brzina a ozracis ga za tren jer na njegovoj ac pumpi imas malu pumpicu nadrukas i vozi
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
577, Tam 75 a onda valjda i skip imaju DM 34 motor, a Tam 80 ima "S" motor. i to nisu isti motori, nije samo u PVP razlika..

koja je razlika nebi li se mogla stavit gore klipna pumpa i druge dizne i bio bi 80??
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
koja je razlika nebi li se mogla stavit gore klipna pumpa i druge dizne i bio bi 80??

Ne, znam da je razlika u promjeru klipa, radilica je jača, itd. to je klipna pumpa, al ne onakva kakvu imaju 560.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da, TAM 75, ima veči br okretaja motora, i s tim veču snagu. da zaboravil sam napisati da tam 80 ima PVP koju drže 4 matice, a ne 3 kao na ostalim IMR motorima
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi nemojte brkati stvari, IMT 577 ima S44 motor sa 70 ks, 560 i 567 imaju M34 motor, 560 ima 53 ks, a 567 mislim da ima 58 ks
577 koliko ja znam su svi sa roto pumpom, 560 prve linije su sa linijskom, a kasnije ima roto pumpu, dok 567 koliko sam ja vidio su svi sa linijskom pumpom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ljudi nemojte brkati stvari, IMT 577 ima S44 motor sa 70 ks, 560 i 567 imaju M34 motor, 560 ima 53 ks, a 567 mislim da ima 58 ks
577 koliko ja znam su svi sa roto pumpom, 560 prve linije su sa linijskom, a kasnije ima roto pumpu, dok 567 koliko sam ja vidio su svi sa linijskom pumpom.

577 ima i linijsku pvp vrti se u lijevo 567 ti je s motor kao rakovica 65 ima i roto i linijsku .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
NEMOŽE BITI!!! Pak nemojte delati budalu z mene!! :)

577 ima S 44 motor
560 i 567 imaju M 34 motor
565 i 569 imaju DM 34 motor isto kao i rakovica 65

To je definitivno tak, pitajte koga hočete, provjerite na imt stranicama!

Imal sam prije 10 god TAM 75T15 i imal je S44 motor na sebi s roto pumpom!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Meni stvarno više ništ nije jasno oko tih IMR motora :(shake)::(shake):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
NEMOŽE BITI!!! Pak nemojte delati budalu z mene!! :)

577 ima S 44 motor
560 i 567 imaju M 34 motor
565 i 569 imaju DM 34 motor isto kao i rakovica 65

To je definitivno tak, pitajte koga hočete, provjerite na imt stranicama!

Imal sam prije 10 god TAM 75T15 i imal je S44 motor na sebi s roto pumpom!

Zakaj se ljutiš 567 ti je stara linija 560 sa 5 brzina no bilo ih je sa rakovičinim motorom isto kao i 540 sa fiat motorom a 577 točno no i njih je bilo sa roto i linijskom pumpom pa čak i sa dvije vrste borunga svašta ti bilo u imt u a sad :icon_hang:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ne ljutim se :), znam ja sve kaj je u vezi IMT-a
560 smo imali, 86. godište sa rotopumpom, prodan je.
jedan ujak mi ima 560 84. godište sa linijskom pumpom, na obadva je motor M34
kolega iz ulice mi ima 567, ubiti isti traktor ko i 560 samo ima 5 brzina, motor isto M34, samo je malo nešto jači, valjd ima malo veči borung ili samo jači na pumpi, a ima linijsku pumpu.
540 sa fiat motorom imam doma, svi takvi imt-i, štoreti, univerzali su sa roto pumpama.
577 što stare, što nove linije sve sam videl sa roto pumpom, ni jedan sa linijskom, kaj ne znači da ih nema. Znam da su išli sa različitim borungom jer su isti S44 motori ugrađivani i u male Zmaj kombajne pa se znalo naletjeti na svašta.
Sve su to nabrojani Rakovičini motori, Perkinsa su imale samo neke rijetke linije isto kak i ovi 540 kaj su imali Fiata.
M, DM i S motori su svi rakovičini, dakle na 560, 567 i 577 samo su rakovičini motori. Tek se kasnije moglo naletjeti na koji 577 s Perkins motorm.
560 i 567 nisu imali nikad u orignalu ni jedan drugi motor osim IMR-a
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ti imt-i su tolko zakomplicirani da to ni dragi bog nemre skuzit,pa ovaj ima ovo pa onaj ono pa M,pa Ds,pa S,pa Imr Pa talijan,pa Rus,pa vise neznam kaj,kak ljudi kaj prodaju njihove djelove znaju tocno kaj ti treba prodat a da ne fula i da se ne zgubi?:confused::confused::frown::cool:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa ti imt-i su tolko zakomplicirani da to ni dragi bog nemre skuzit,pa ovaj ima ovo pa onaj ono pa M,pa Ds,pa S,pa Imr Pa talijan,pa Rus,pa vise neznam kaj,kak ljudi kaj prodaju njihove djelove znaju tocno kaj ti treba prodat a da ne fula i da se ne zgubi?:confused::confused::frown::cool:

Ma nije tak sve crno ima samo dvije vrste motora za nas laike na jednom dize stoje okomito na glavi a na drugome ukoso dvije vrste pvp linijska i roto i razlika u borungu i broju cilindara i naravno zastarjela tehnika a mora se živjeti i kad si star :icon_eyes::icon_syda:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma nije tak sve crno ima samo dvije vrste motora za nas laike na jednom dize stoje okomito na glavi a na drugome ukoso dvije vrste pvp linijska i roto i razlika u borungu i broju cilindara i naravno zastarjela tehnika a mora se živjeti i kad si star :icon_eyes::icon_syda:

To onda nije tolko strasno, znaci netko je skuzil da pasu motori od tama i rakovice pa su ljudi zakomplicirali sami sebi ili olaksali?:confused:
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
heheh nije to nista bitno da od 540 do ak se nevaram 585 pasu svi motori na sva zvona pa ima svakakvih kombinacija :icon_thumright:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To onda nije tolko strasno, znaci netko je skuzil da pasu motori od tama i rakovice pa su ljudi zakomplicirali sami sebi ili olaksali?:confused:

IMT, TAM i Rakovica svi ti nose motore iz jedne te iste tvornice, a to je IMR, ugrubo potpuno isti motori sa nekim vanjskim izmjenama tipa pvp i različitim promjerom klipa. Rade se u 3 varijante, M, DM i S, a mogu biti od 3 do 6 klipova, to je onak ugrubo objašnjeno!:icon_eyes:
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
kolko imas brzina na tom traktoru znam za dva takva stroja i obadva su 567 sa klipnom pumpom i sa 5 brzina a ozracis ga za tren jer na njegovoj ac pumpi imas malu pumpicu nadrukas i vozi

ma ima samo 3 brzine i kupit je nov tako da nije ništa mjenjano na njemu
 

Najnoviji postovi

Na vrh