• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako ti se pojavljuje vazduh u sistemu i povraca na bocu kao vodoskok menjaj ili gumice ili glavni kocioni cilindar. na zadnju gumicu do stanglice provuce vazduh
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
mmm,provjerili smo gumice do stangice na glavnom kocionom cilindru ali su bez ostecenjaa jedino mogu da da su razvucene oslabljene od kocione tekucine ,jer sa vremenom nagriza je ali nije tako nista vidljivo,,klipovi su ok,,nema riseva toliko prljavstine,,ali kako na lijevoj strani radi bezprijekorno,primjetio sam da kad nalijem punu posudu da kad se pritisne papucica da prelijesto je znak da potiskuje na gore,i po smecu jer se vidi vizualno,,da putuje na gore ali nista se ne prijeti da kaplje ili propusta tekucinu,kod stangica ,a ljeva strana radi super,,ali promjenit cemo gumice,,rastavit ce mo ga ponovo
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
mmm,provjerili smo gumice do stangice na glavnom kocionom cilindru ali su bez ostecenjaa jedino mogu da da su razvucene oslabljene od kocione tekucine ,jer sa vremenom nagriza je ali nije tako nista vidljivo,,klipovi su ok,,nema riseva toliko prljavstine,,ali kako na lijevoj strani radi bezprijekorno,primjetio sam da kad nalijem punu posudu da kad se pritisne papucica da prelijesto je znak da potiskuje na gore,i po smecu jer se vidi vizualno,,da putuje na gore ali nista se ne prijeti da kaplje ili propusta tekucinu,kod stangica ,a ljeva strana radi super,,ali promjenit cemo gumice,,rastavit ce mo ga ponovo

Nesmije vracat ulje u posudu opce znaci gumice propustaju ulje u posudu umjesto u cilindar.
Da tom cilindru ima nepovratni ventil to je neka gumica koja u jednom smjeru propusta u drugom ne,al uzmi set pa sve gumice promjeni mislim da ihtje 4 sve skupa po cilindru.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
2ywwe8z.jpg


još par detalja i makina je spremna ;)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
S ovim sicem bus popizdil nakon duzeg rada ili oranja. A kosta oko 450kn. Nakraju ga bus hitil u pm.
Traktor ste uredili tip top i izgleda super.:icon_thumright:
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
bogami,cakli se ko novi,,moj stara linija malo je opuzu trebalo bi ga malo vise reparirati,ali za sada je tako,ima na sebi nosac frontladera,malo sad problemi sa kocnicama,,pa piso sam ,,ali nastojat ce mo zamjenit gumice kako kod tebe koci,,
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
S ovim sicem bus popizdil nakon duzeg rada ili oranja. A kosta oko 450kn. Nakraju ga bus hitil u pm.
Traktor ste uredili tip top i izgleda super.:icon_thumright:


brat je složio neki jači amortizer odispod tak da mi je ok sic... inače znam da je smeće isti sam kupio na 539 i raspal se za godinu dana...

a ove godine imam za izorat jednu ral ;) tak da nebude puno radio....

danas smo i struju složili da sve radi , još samo jednu zadnju gumu novu , kočnice malo poštelat i auspuh pofarbat u neku termo crnu boju da nebude ovak hrđav i to je to
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
brat je složio neki jači amortizer odispod tak da mi je ok sic... inače znam da je smeće isti sam kupio na 539 i raspal se za godinu dana...

a ove godine imam za izorat jednu ral ;) tak da nebude puno radio....

danas smo i struju složili da sve radi , još samo jednu zadnju gumu novu , kočnice malo poštelat i auspuh pofarbat u neku termo crnu boju da nebude ovak hrđav i to je to

Da sav se rasklima i kad je vrucn pece za guzicu uzas jedan,i na coskima se pocne parat.
Ja sam aspuh farbal sa crnom termo bojom po 3 premaza max zdrzi 2 sezone rada pa opet pocne hrdat,al nema veze kad ga ofarbas bit ce pic pic.
Ja bi dal delati od industriskog inoksa al neznam di,ko to moze napravit?
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
moram priznatikad sam ga kupio prvo sto sam renoviro bilo je sjedalo ,katastrofa ,,,,,odkud je ofucano i ne suzi svojoj svrsi,pa kad nagazis na jamu bubrezi otpadaju,,,trebalo bi na svaku neravninu da dise gore dolje pa skoro uvijek bi se trebalo pomicati onda je to pravo,i to je to ,naravno zadrzali smo njegovo orginalno i preinacili ga ,,,prvo bilo dosta ravno i vozac bi na blagoj nizbrdici stalno klizio sa njega pa smo ga zakosili malo unazad ,vodilice sa lezajima za okonito klizanje bile su unistene pa se napravile nove,nesto duze radi veceg hoda,,sipke odozdo koje su bile oslonac prednje strane sjedala su produzene i izoblicene za oscliranje sto dublje,a sama veza sipki i prednjeg djela sjedala na lezaje sa kucistima tako da nema ni aksijalnog smicanja na radu na kosini recimo,takodje na okomitom djelu su lezajevi sa kucistima ,plus lezajevi unutra na okomitoj vodilici,tako da ih ima 8 sve skupa,,amortizer je izbacen ,ugodjaj udobnosti ,bolji je bez njeg,,naravno nastela se na tezinu vozaca i zeljenu tvrdocu,drugi su zakljucili da sjedalo jako ok,,pa odmah se stvori sasvim drugi pogled na traktor ,ostalo je samo jastucice promjeniti,,no nije cak potrebno ,najvaznije sjedalo se mora konstantno pomicati gore dolje ,i onda je dobro,,,,
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pa inox matrijal ima neke prednosti ,ali bi moro ugradit absorbere koji bi kompezirali decibele,,jer su kod inoxa dosta veci nego kod lima,,netko je prico da izradjuje gotove auspuhe ,koji dosta prigusuju ,jer imt560 jako je glasan,,,
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pa,promjeni jastucice kod majstora sto presvace fotelje pa neki dezen,,fini bjeli,ono ionako nije koza sva ispuca i na suncu nije u kratik gacama nije bas ugodno,pa stog budem bas resio to kod njeg,,dao si mi ideju,,,,
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nesmije vracat ulje u posudu opce znaci gumice propustaju ulje u posudu umjesto u cilindar.
Da tom cilindru ima nepovratni ventil to je neka gumica koja u jednom smjeru propusta u drugom ne,al uzmi set pa sve gumice promjeni mislim da ihtje 4 sve skupa po cilindru.

u gl koč cilindru nema nepovratni ventil ima 4 gumice 19.1 mm na klipičima i jedna ili dvije na rasporedniku možda si stavio gumice 19 mm pa zeza .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
u gl koč cilindru nema nepovratni ventil ima 4 gumice 19.1 mm na klipičima i jedna ili dvije na rasporedniku možda si stavio gumice 19 mm pa zeza .

Znam da nije nepovratni nego ta gumica na ulazu u cilindar ima funkciju da pusta ulje u njega i neda kad klip stisce da se ulje vrati prema posudi.
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pa sad,nisam mjenjo gumice ,a tesko je izmjeriti precizno koliko su istrosene jer nemaju na sebi vidljivoga ostecenja ,a trgovci ti danas svasta prodaju da i neznas sto je to ,najbolje bi bilo staviti na tlacnu probu,g.cilindar na pritisak,ujednacenost obe strane i vrijeme drzanje pritiska ,pa bi se moglo ustanoviti,no zakljucio sam to sto ga vraca nazad u posudu,i stalno prilikomodzracivanja najde se malo zraka,,,ni dali debljin diska sa oblogama utice takodje na to...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pa inox matrijal ima neke prednosti ,ali bi moro ugradit absorbere koji bi kompezirali decibele,,jer su kod inoxa dosta veci nego kod lima,,netko je prico da izradjuje gotove auspuhe ,koji dosta prigusuju ,jer imt560 jako je glasan,,,

Da al kad bi ga dal delati od inoxa onda se stave jos 2 pregrade unutra i tisi je i trajal bi dugo i nebi bil prevec sjajni jer je industrijski inox mat.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pa sad,nisam mjenjo gumice ,a tesko je izmjeriti precizno koliko su istrosene jer nemaju na sebi vidljivoga ostecenja ,a trgovci ti danas svasta prodaju da i neznas sto je to ,najbolje bi bilo staviti na tlacnu probu,g.cilindar na pritisak,ujednacenost obe strane i vrijeme drzanje pritiska ,pa bi se moglo ustanoviti,no zakljucio sam to sto ga vraca nazad u posudu,i stalno prilikomodzracivanja najde se malo zraka,,,ni dali debljin diska sa oblogama utice takodje na to...

Debljina diska ne utjece na to jer kad ozracis to je namjesteno na normalni zazor.
Promjeni sve gumice al kupi nekaj kvalitetnije i stavi novo uk ulje al deni neku drugu marku ulja ne inu jako nagriza gumice nakon nekog vremena!
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pa,jesam promeni sam ulje ,neko cesko,,to je kad sam ispraznio iz g cilindra i sve smrdilo nepodnosljivo ostalo je preko noci do jutra u radioni iskapalona pod ,smrad je bio po pokvarenom kiselom kupusu ,3 dana se luftala garaza,ali izgleda je do gumica,propustaju ,i nemaju svoju funkciju,,
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
danas,smo napravili plan oko volana moj 560 stari tip ima hidraulicni volan ,,no stoji ko piletu sisa,pa ce biti oko 100mm skracen u odnosu na prvobitnu visinu ,i nakosen malo vise ka vozacu,,na stavili rucicu za jednu ruku tako da se moze brzo upravljati jednom rukom cijeli zahvat odvija se samo na nosacu volana,doslovce mala preinaka,,,u planu je jos ,naime papucice kocnice su nezgrapne tako da covijek posebno korpulentnije osobe mora se nagnuti u lijevu stranu dok podigne nogu na papucicu,,,stoga ce biti napravljena sto nize kako bi bi se samo odizalo prednji dio stopala,azadnji bi ostajao na podu,isto tako je u planu sa kvacilom,,i slicanje rupe za na podu zbog ukljucivanjea kardana 2 stupanj koji je nesto nizi,,,stelovanje kvacila smo dotjerali pa je sasvim ugodno poput auta,,takodje spustanje pedale je u fazi,,
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Znam da nije nepovratni nego ta gumica na ulazu u cilindar ima funkciju da pusta ulje u njega i neda kad klip stisce da se ulje vrati prema posudi.

al ga ti smuljaš kod imt cilindar je od komada znaći lijevi desni i rasporednik sve u jednom odljevu ima jedan mali klipić kojeg tiskaš sa polugicom na njemu gumica koja ne pušta ulje van pa dolazi drugi kljipić opet ista gumica koja radi pritisak rasporednika ima dvije vrste klipić sa jednom ili dvije gumice i sa svake strane opruga zaboravil sam opruge koje vračaju klipiće .:icon_kidra:
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pa ,vidim da sad imaju klipci sa 1 ili dve gumice,,ne znam koliko je to sigurno novi glavni kocioni cilindar,kao ga uopce provjeriti da je potpuno ispravan i na kraju da izjednacava pritisak,radi se o turskoj kvaliteti dok takav isi od MFmnoga razlicit u cijeni,,no bilo kako bilo zrak pusta na gumice kod polugica ,,,,,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh