• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobro se sjetio kaj se tice volana,ovi krajnici bez mazalica su indijski ili turski shit i ne traju dugo.
Zakaj je ugradival pomocne cilindre hidraulike kaj mu nece dizat nekaj onak tvornicki?

Navadno po njegvoj prići je rasteretio glavni cilindar jer je ova dva spojio paralelno s njim.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Navadno po njegvoj prići je rasteretio glavni cilindar jer je ova dva spojio paralelno s njim.

Nije loše dobio jači isporiji hidraulik a kad več ne rega traktor mogel je umjesto volana stavit ventil za dvostruki celindar kao na valjku za valjanje ceste .:icon_super:
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Da vam pokažem home made servo volan na 560 od mog drugog ujaka :)
Pumpa i klip od Prve Petoletke.

evo malo primjetki to ružno izgleda ali ako mu više treba u težim operacijama onda je extra ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da vam pokažem home made servo volan na 560 od mog drugog ujaka :)
Pumpa i klip od Prve Petoletke.




Danas sam to malo vozio i mogu reči da je preciznost vrlo loša, ponekd bi moglo biti čak i opasno, ali zato u oranju i takvim operacijama za što je njemu najbitnije zlata vrijedi :)

Naravno tu su izvedeni i pomočni cilindri hidraulike!



Daj malo bolje opiši doživljaje iz vožnje ,
Ovo je pretače svih daljnih razvoja oko volana , trebao se samo poigrati odnosima među polugama .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Doživljaj iz vožnje...hmm
Pa ovak, jednom rječju, moraš ga loviti stalno, recimo nekaj sličnoga koda imaš luft na običnom volanu, dosta neprecizno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Možda je loše stanje ostalih dijelova na sustavu okretanja kotača .
Zamisao je odlična , ako se sječate to sam ja predlagal onom malom kaj je ugradio razvodnik na tomo vinkovića
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je sve sklepano eto tak da je i njemu služi dobro koliko mu treba.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda je loše stanje ostalih dijelova na sustavu okretanja kotača .
Zamisao je odlična , ako se sječate to sam ja predlagal onom malom kaj je ugradio razvodnik na tomo vinkovića

Dosta truda možda da je ventil (rasporednik) spojen sa oprugom a ne direktno tako bi mekanije ubacival ulje u cilindar ostalo i ni je loše ako su dijelovi bili bagatela .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kontam da tu nije problem jer dok on pomakne volan aktivira razvodnik a cilindag ga odmah povlači za sobom ..
Jedan prigušni ventil bi bil od veče koristi ako je predirektno upravljanje .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
kontam da tu nije problem jer dok on pomakne volan aktivira razvodnik a cilindag ga odmah povlači za sobom ..
Jedan prigušni ventil bi bil od veče koristi ako je predirektno upravljanje .

Onda ostavit cilindar i pumpu dodat orstu i izbaciti višak :drink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Štel bi on orbitrola nabaviti i izbaciti ovaj razvodnik i to bi radilo samo tako :)
Ali nema se para, a ovo je sve zabadava.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Štel bi on orbitrola nabaviti i izbaciti ovaj razvodnik i to bi radilo samo tako :)
Ali nema se para, a ovo je sve zabadava.

Ako ujak ima toliko vremena za kemiju orsta košta oko 1200 kn nekome nekaj popravi i eto para za orstu a vidim da živaca ima .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma našel je on neki polovni od viličara za 700 kn u zmjenu za nešto, ali nisu se na kraju dogovorili.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Moze li mo ko objasniti za gume imam rekordove 14.9/ 13-28...međutim popucale su mi na sve strane i onda sam mislio kupovati nove, međutim nove su preskupe trenutno za moj novčanik i iziđu 500 eura rumine ili barumove (10 eura gore-dolje razlika jedne od drugih) tako da sam "naletio" polovne ali su brojevi

Sava ruma 16.9/14 28
i
Stomil 16.9 / 28 (ne piše nigdje ovaj međubroj 14 kao na Savinoj) ...čovjek mi ih prodaje za 100 eura šare ima duplo veće nego moje i guma nije ispucala ....poprilično dobro stanje...

Nikad nisam još mjenjao gume, šta vi mislite po pitanju tih brojeva hoće li se one moći namontirati..

On ih je imao na IMT 567 i skuno i stavio 14.9 / 28 ----valjda radi bolje vuče, dok mi komšija ima Barumove 16 ali su obje iste tako da ni on ne zna hoće li mi ove pasati jer se isto ne razumje u ove brojeve.

Išao sam gledati te gume i po mom mišljenju ako budu mogle pasati, mogle bi mi potegnuti još nekih 6-7 godina na ovaj moj rad....

Dakle bi li pasale ili nebi...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Taj srednji broj oznacava visinu gume al zadnjih godina tog broja nema,kao da je uveden neki standard za visinu.
Moje barumke iz 80tih god imaju taj broj 14.9/13/28.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Pa hoće li pasati, ako nema tog broja...ali na objema pise 16.9 28...ja mislim da bi pasale ????
 

Najnoviji postovi

Na vrh