• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
IMT, TAM i Rakovica svi ti nose motore iz jedne te iste tvornice, a to je IMR, ugrubo potpuno isti motori sa nekim vanjskim izmjenama tipa pvp i različitim promjerom klipa. Rade se u 3 varijante, M, DM i S, a mogu biti od 3 do 6 klipova, to je onak ugrubo objašnjeno!:icon_eyes:

Bravo kolega sad je več jasnije samo još dodaš FOB i nema više .
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
da i ja predstavim svoj krš ;)

pošto nikaj ne valja imt 560 :smile: pa da i ja kažem riječ dvije...

Pročital sam puno prepucavanja na temu zetor i imt.. A realnost je da su to izvanredni traktori za sitne seljake jer su u biti šrot i socijala. Ali je shodno tome i održavanje. Pa tko ima 5-10 hektara zemlje bolji traktor mu ni netreba. Pošto se bavim i mehanikom nagledao sam se seljaka koji su kupili hurlimana ili new holanda ili neki drugi novi traktor , pa treba platit servis , pa kasko , pa je drugi servis 10000 kuna pa ode još nekaj na njemu pa onda na kraju taj novi skupi stoji u garaži i otplaćuje se dok se zemlja obrađuje starim imt-om ili zetorom , ursusom itd.....

Zetor je u globalu malo finiji nego imt.... još nek je s kabinom čist solidan traktor i dijelovi su jeftiniji nego za imt a lošije od imt-a je to da su spori. imali smo 5011 , 5211 i 7011 , a momentalno se koristi imt 539 i 560...

DA se razumijemo mislim na starije zetore i imt-e

Par riječi o potrošnji. 7011 i imt 560 tu negdje a 5211 troši recimo puno manje od ova dva.
Potrošnja mi nije bitna toliko jer skurim do 1000 litara i manje na godinu. imt 539 ima utovarivač i služi samo za čišćenje peradarnika. A 560 mi služi za napraviti oko 40 metara drva na godinu , prijevoz (kobile na sex:smile:) i tako neki malo teži posao.(malo oranja i tanjuranja cca 5 rali)

Kupljen od prvog vlasnika sa oko 2000 radnih sati. nikad dirane kočnice a jedna radi:smile: prednje gume su nove i jedna stražnja jer je čovjek razrezal a druga je još originalna. A najbolji je motor. Pali ko mina na minusu bez da okrene pol kruga.

Živjeli

2cgo8ch.jpg
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moj komsija ima 560 od prve serije. taj kao da ga je uragan zadesio izgleda. a motor jos nije pipan. samo je imao fabricki problem sa pumpom na kojoj je pucao rotor dva puta i uvek tesko palio. pre par godina mu je zet nasao polovnu dobru pumpu i otad vise nema problema. ko ga nije vozio i terao nema kud. vecinom je u sumi i preskace preko panjeva jaruga i sl. uopste se nevodi racuna i nemogu mu maltene nista. dize trupce da se propinje prednji kraj dok mu jesenas nije pukla ploca sto nosi hidraulicni klip. i to je zavareno i opet se tera bez milosti. ulje mu se menja svake 3-4 god i to najeftinije a netrosi ga jos. sta njega jos drzi u zivotu nikome nije jasno. poslikacu ga jedan dan da vidite to strasilo
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ne bih se bas slozio da je Zetor traktor socijala neznam je ti znas koliko dode zetor 65 konja sa duplom vucom 30 000 kuna je skuplji od imt mozda malo manje al 20 t sigurno...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne bih se bas slozio da je Zetor traktor socijala neznam je ti znas koliko dode zetor 65 konja sa duplom vucom 30 000 kuna je skuplji od imt mozda malo manje al 20 t sigurno...

Naspram drugih marki zetor imt ursus i neki drugi su poluproizvodi i kak je rekel kolega prije socijalajer postoje marke traktora koje imaju skoro sve. Cjena se tu ne gleda nego druge stvar mi tu pricamo kak je 10tisuca eura puno zatneki zetor i jos neke marke al :icon_rofl: svjetski poznate marke kaj nude i ima koju cijenu.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo da se prikljucim ja sa poluproizvodom... sto se tice samog traktora, ok, valja, ali brate mili sa tim kotacicima izgleda traktor kao ocerupana kokos!!! :)
ovaj bez kabine bi mozda i prosao kao neki modni promasaj, ali ovi s kabinom, mamoooo moja.... zlo!
bolje da su na 558 stavili kockastu karoseriju i amen! :)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Naspram drugih marki zetor imt ursus i neki drugi su poluproizvodi i kak je rekel kolega prije socijalajer postoje marke traktora koje imaju skoro sve. Cjena se tu ne gleda nego druge stvar mi tu pricamo kak je 10tisuca eura puno zatneki zetor i jos neke marke al :icon_rofl: svjetski poznate marke kaj nude i ima koju cijenu.

ajd dobro...
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
evo da se prikljucim ja sa poluproizvodom... sto se tice samog traktora, ok, valja, ali brate mili sa tim kotacicima izgleda traktor kao ocerupana kokos!!! :)
ovaj bez kabine bi mozda i prosao kao neki modni promasaj, ali ovi s kabinom, mamoooo moja.... zlo!
bolje da su na 558 stavili kockastu karoseriju i amen! :)

istina što pričaš ;)

i ja bi da su gume 16.9 al ne pada mi na pamet trošit pare na nove gume ;) a koliko meni traktor treba dobar mi je bilo kakav. Dopada mi se kaj je velik i dobar mi je za šumu.

Dok se IMT udomi u dobre ruke (dok se malo s parama zidem) onda planiram neki 7245 ili 7745 .. A do onda bude i IMT šljakal :icon_super:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Budimo realni kaj se tice traktora starije generacije recimo imt 560,jak velik bucan ide i sve naj naj,al kod tog covjeka koji ga ima i za bolji nema e da i jos vele jako malo trose (80litara na 6hrada).
Al vlasnici drugih novijih i vecih strojeva se smiju jer znaju kaj je jedan fend,jd,same,nholand.......
Ja velim da je zetor udoban okretan i meni brz dosta malo trosi (50l na 6h rada) komforna kabina....
I meni se smiju naravno jer moj zetor nema grijanu kabinu niti pisljivi servo volan a kamoli nekaj bolje i ti ljudi imaju prav jer neke se marke nemreju opce po nicemu usporedivat sa nasim poluproizvodima kolko god mi to pokusavali.:icon_idea:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ovaj nas tkz "poluproizvod" je u nekim stvarima u velikoj prednosti nad izvikanim zapadnjacima npr JD, MF, NH... Nebih sada o razlozima zasto sam ovo rekao jer tipkam po zapadnjackoj tehnologiji tj mobu, mislim da ce vecina i sama shvatiti sto sam htio reci.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovaj nas tkz "poluproizvod" je u nekim stvarima u velikoj prednosti nad izvikanim zapadnjacima npr JD, MF, NH... Nebih sada o razlozima zasto sam ovo rekao jer tipkam po zapadnjackoj tehnologiji tj mobu, mislim da ce vecina i sama shvatiti sto sam htio reci.

Nama imaju prednost jer nemamo love za njih i tolko kolko radimo su nam dosta.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
svi ste u pravi, sad je samo do gazde jel ima love za bolje i za raditi u ugodnom ambijentu i uzivati ili se mora drljati u staroj mehanickoj ragi ili bas voli IMT... ja bi volio kupiti novi traktor, makar eurowolf, samo da ima prednju vucu i da je novi, ali nemam viska love ni za to.... pa iz toga dajem cinjenicu da je sve do gazde, ili solidan polovni 577 ili novi eurowolf od 40-50 konja... odvolje vam kao šokcu post, he, he.... :)
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
hm citam ovo sve i sad u pravu ste i jedni i drugi ali ajmo fakat realno za danasnje prilike imt i zetor su zakon:icon_super::icon_super::icon_super::icon_super::icon_super::icon_super::icon_super: jer budimo realni svakih 150 sati izmjena ulja uljnog filtera kontrola zracnog ili ako je mokar isto promjenis sa ovim uljem i to je to a sad hurliman i mf i ostali eeeeeeee heheheh samo ulje i te pizdarije sa filtrom i sve sta treba oko izmjene ulja kolko to kosta
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bas juce slusam pricuo kvaliteti ovih mladjih zapadnjaka (do 10 g starosti) i kineza Euro... snage 80 ks pa jednostavno nemogu vjerovat. Kinez na 3600 radnih sati radio generalku, jednomu na 1500 skasen zadnji kraj, na jednom Hurlija nesto prije 5000 sati generalka, na svoje oci sam gledao Lamba starog par god u servisu raskopanog u komade zbog loma u getribi... Dobrog starog IMTa vecina nas moze sama rastavit i sastavit, dijelovi nisu jeftini ali u odnosu na hvaljene zapadnjake su bagatela.
Svakako da se rad u jednom JD i IMTu nemoze porediti ali nismo svi jos dorasli tom luksuzu.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
ja ipak mislim da smo se mi malo pogospodili a što se tiče tih starijih traktora svi su oni dobri i zetor i imt pa čak i ursus kojeg najviše blatimo ja imam maloga 335 74g. i šta reći nakon toliko godina da on nevalja, pa on jošuvjek radi i neboji se
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije baš isto poslije 10 sati rada sići sa imt 533 ili JD.......pa imt i zetor i ti traktori izdrže do možda, al možda 7000 sati, jd se na toliko razradi, ove bolje serije idu do 15000, 20 000 sati.......o učinku netreba raspravljati, nema tu usporedbe.......al pored mojih 533, da imam nešto sada i malo jače, barem 558, 560 ili rajku 60,65......ja bi bio zadovoljan.......i nepatim, barem za sada za nekim zapadnjacima od xy eura........i što mi je najvažnije, da će moj traktor odraditi posao i da neće stati, pa makar on bio i mali 533, nego da imam nešto veće, pa da se kvari, i da nije siguran, pogotovo u ovoj godini kada će sve trebati odraditi na brzinu, a traktor se u 3 dana 3 puta pokvari......nije to posao.......
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
Da li neko posjeduje utovarivač prednji da ga je montirao na IMT 560....imam namjeru kupovati trazio sam po netu još ga nisam našao...ako ne da li je moguće prikačiti s nekih drugih traktora na 560 ???

aha,,MF70-75ps frontlader,,sa nosacem ordinale sve,,,,,
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
danas smo malo šrafali po motoru , skidali tuning naljepnice ;) itd....

no ono najbitnije IMT 560 će uskoro zasjati punim sjajem hehe ;)


2ca61s.jpg


9htl6t.jpg



1ok5k5.jpg




ricf87.jpg


iyeag4.jpg
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
u bit ce ,ko novi,,ja sam kupio nedavno stari 560 ima suhe disk obloge kocnice pa nekako koci lijeva strana ok moze se reci super,no desna jako lose katastrofa probali smo ustelavati na glavnom cilindru distance i na diskovima nikako ujednaciti lijeva strana napred i nazad ok desna nesta je bila zauljena pa smo vodove za odzraku i ulaz promjenili ali nista ,cak smo ga maksimalno raspustili, pregledali smo sve spojeve dali drze barene brtve,nista, no vidi se da desni disk sa oblogama nesto tanji ,potrosen nije li to do toga i prilikom pritiska na glavnom kocionom cilindru uvijek u crijevu od posude do glavnog kao da ostane malo zraka,a malo smeca koje se vidi u crijevu kad se pedala nagazi valjda ide kroz vodove ali i dio vraca se natrag prema posudi prilikom odzracivanja,,u crijevu koje se postavi prozirno da se uvidi da nema vise zraka uvijek malo se zraka poronadje ,mene zanima dali debljina diska utice na to,,,,eto zahvaljujem,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh