• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,379
Pa kaj nebi trebalo biti lakše brati sa jednorednim beračem nego sa "višerednim" ? Sad barem imate deutza teškoga pa nebi trebalo biti problema sa blatom na brdini ak su dobre gume na beraču?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Znaš da berači imaju desni kotač dosta van konstrukcije i ako red nije sijan na 70 cm nego na manje onda taj kotač gazi red. Možeš se malo povući u lijevo ali ne previše jer ti kljun na beraču onda lomi stabljiku i opet imaš problem.
To je situacija na ravnom terenu, na kosini je još gore, pogotovo kad je mokro.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,379
Aha.. To onda imaš sip eka ili tornada 35 oni imaju tako kotač van izbačen, tornado 40 onda nebi trebal imati tih problema.
Jedne godine nas je sijačica malo sje.... i loše je posijala pa smo morali presijati i to je bilo sve skrižano, strašno. Kad smo želi sa kombajnom nije bilo naročitih problema, jedino je žetva išla dosta sporo jer je trebalo paziti da se baš puno batava ne poruši bezveze.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Da eko 3500 imam. I Tornado 40 ima bočni kotač vani al mi se čini da je ipak malo uvučen prema unutra pa je ipak lakše brat sa njime.
Da ga mogu uvuć 10 cm prema unutra bio bi odlično.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
S T40 je jos teze brati jer ima balonku gumu na desnoj strani i nist nije uvucena ispod hedera.
Ja isto znam muku muciti sa onima koji ne znaju spajati prohode sa sijacicom, a o nagibima da ne govorim.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,379
Baš sam sad pogledal na netu i T40 ima izbačenu gumu van, jedino je to kod T80 guma povučena pod heder.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
I kod mene na T70 je guma ispod hedera, ali problem je kad neki meštar sije pa negdi bude na spoju po 80-90 cm a negdi po 50.. ubiti ne sekira me to, ja berem berač koliko pokida šta da mu ja
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja se ispričavam člani mile1233, 560 sa gumama 16.9 ipak gazi ravnih 190cm, a baloni su još mrvicu širi.
Svejedno ja sijem i kultiviram kukuruz na 70cm bez problema.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Meni bere dvoredni s jednorednim se ne zafrkavam presporo.
I njemu su bitna ta dva reda .
A malo ako dira kuruz u branju nema neke štete.
Al da ga gaziš dok prskaš to je nešto drugo
 
Posljednje uređivanje:

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Imam 549 iz 87g, imam problem sa hidraulikom odnosno s onim dvjema ručicama za kipanje i štelovanje dubine. Jednostavno u bilo koji položaj ih stavim uopšte ne reagiraju. Dali možda ko zna u čemu bi bio preblem.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Bogec ga je jedva premjestio u garažu hehehe

1424h7k.jpg
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ništa strašno, klepeče kad se nešto teško nosi.. nosio sam sjetvospremač, na spremaču rasipač i 15 vreča petnajstice na spremaču
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Kovačnica je pod sicom, znači u kučištu diferencijala. Getriba miruje ;)
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Vjeruj mi da je plug toliko težak da prednji kraj ide u zrak kad malo pustim kvačilo jače ?

Evo stigla i zvijezda u dvor.. inače ima nove valjke iz pecke prednji 310 mm a zadnji 270 mm promjera


6se7mt.jpg
 
Na vrh