• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Od medenog medeka su španeri, sad jel veliki ili mali ne znam, ugl. 100kn komad skupi su mi bili neki ko fol original IMTovi i to još idu isključivo u paru 380kn, pa sam se odlučio za ovog jer mi treba samo jedan.
Sad pošto se pouzdam u visoku kvalitetu obrade i kvalitete materijala nadam se da će biti dobri na ovakvoj ljutoj mašini poput 560 fergića.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ovo su od malog mede cijena u kž 48.60 veliki medo ima pikse sa lijevim desnim navojem i spojene fi komadima cijena u kž 51.63 kn .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Slabi ja sam stavio od struje i kad s okretačom ulazim u brazdu prebije spojnice a prije je pucao španer.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma jesu slabi ali služe imal sam zakopčan silo kombaj a za njega malu (4m/3) prikolicu sa silažom vozač je promašil most pukla okomita poluga savinula se donja a španer preživel .
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ti španeri od ursusa su slabi skroz,nakon par dana rada u šumi oba su stradali pa su onda stavljeni dosta bolji i jači španeri i otad nikakvih problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,971
Ursusovi španeri su još i dobri, samo gde ih kupiti više.... ovi su samo za Ursusa deklarirani.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
U ovom trenutku mi je to pre skupo dva slavonca kupim za plafon nekih 200 eura i još dodatnih dvjestotinjak kuna za vijke i ostale potrebštine i plug da te bog vidi

Imam ja jednog dobrog olta za 300€, višak mi sada, jer imam još jednog takvog i uzeo još jedan trobrazni......

Za 560 je 2x12 taman.....

Na 560 sam puno napravio, generalku, pravu, komplet, i radi odlično....... I nedavno kočnice, također sve i kratku poluosovinu, semeringe, koji ležaj, lamele, glavni i pomoćni cilindar, cijevi...... Itd.... 5500kn,pa gledaj jel skupo il jeftino.....

Al sad je traktor tip top......
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
560 hidraulik popravljen Muhač je napravil veliki servis na pumpi ja sam koliko mogu sastavil
Za sad radi odlično i pod teretom ne lupa . Na ručici za uključivanje kardana bilo lufta pa sem ju i bolcnu probušil sa 8 mm i stavil šaraf sa kontramaticom . Iz kardana izbacil sve kaj je za kardan preko brzina ostala samo piksa igličastog ležaja piknal sam dva lagana hevta da se nebi otšetala napred. Sad se kardan ako treba može izvaditi samo skidanjen 4 šarafa iza.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,971
Ti si napravil večinu posla, ja sam samo uz kavicu i čašicu razgovora ubacil dijelove u kučišta.
Viška dijelova imamo a makina radi ;)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Radi a gle kardan preko brzina koji ne radi u mjestu i nema rikverc je nepotreban . Npr ode semering skinem 4 šarafa i kardan je vani a prije sam za to trebal biti ginekolog .
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Čitajuć ove postove došal sam do jedne ideje.
Jel bi se možda moglo takvim zahvatom skemijati da traktor ima dvije brzine kardana, recimo iščupa se vratilo iz vana i stavi od 540 i ima 720 okretaja kardan, a ak treba 540 okretaja onda se stavi natrag reduktor i njegovo originalno vratilo kardana?
Naravno to sve ak bi se moglo iz vana to vaditi :/
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,971
Nisam ja mislil na kardan, ja o pumpi pričam i njenim dijelovima.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kužim ja tebe no kolega bi htel imati nekoliko brzina kardana
Osobno sam više nego zadovoljan hidraulikom samo nek tak ostane malo sem ga probal stisnati nije lupalo ali je sigurnosni jauknal .
 

Najnoviji postovi

Na vrh