• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
i nastavak...
došle na red i gume, nakon 21. god rada
lijevu sam čekal već duže vreme da vrisne...pa mi je vrisnula na cesti...bilo je gadno
fotografija0128.jpg

fotografija0133.jpg

i stare REKORED zamjenjene novim TRAYAL
fotografija0143q.jpg

fotografija0146.jpg

fotografija0147.jpg

fotografija0150.jpg

fotografija0153.jpg

fotografija0156.jpg

fotografija0144.jpg

fotografija0157.jpg


od danas je opet na klocnama, sređujem malo rukavce, scurili su ležajevi...i još kojekakve sitnice za napraviti...slike uskoro!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Aaa, di su moje Rekord sa 560, već 10god ih nema... Jedna isto tako vrisnula...A nisi razmišljal o 16.9
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
E sad je to prava mašina kad ima nove gume:p

Kolika je cijena i kak si zadovoljan pošto bih rekao da je bio i u oranju s novim gumama 565?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Toma... Ma razmišljal sam o 16.9, al iovakje mašina u k****, pa bolje onda uže....a i špricam i sadim kukuruzu s njim i s 14.9 gumama bez problema može međuredno

Marko... sad je pravi :), inače gume su od 10 mj gore, ja preeeezadovoljan, odlične su gume, cjena 2000 kn komad.
Tako je, u oranju su nove gume :)

i evo od danas...
sredio sam rukavce...stavljeni novi ležajevi
fotografija0537.jpg

slika1231g.jpg

slika1233.jpg

fotografija0538.jpg

slika1235.jpg

i krenuo sam u izradu prednjih blatobrana...hehe :D
slika1240.jpg

slika1239.jpg


nastavak uskoro...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ak radiš lakše poslove s njim onda su ti amlo preširoke one. Traktor je malo slabiji s njima ali ne vidim nikakvu razliku na poslu negi prije, lakše se je samo znao zakopat sa 14,9
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana kakvu to lijepu crvenkastu mast koristiš? Koliko košta ?

To ti je neka turska mast, kupio neki dan, baš zbog tih rukavaca jer sam stavljal nove ležajeve, dosta je tvrđa u odnosu na ina lis 2 i pod većom temperaturom bi se trebla širiti, al to budemo vidjeli.
cjena 25 kn/kg. " LUBCO Rulman Gresi No3"
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ak radiš lakše poslove s njim onda su ti amlo preširoke one. Traktor je malo slabiji s njima ali ne vidim nikakvu razliku na poslu negi prije, lakše se je samo znao zakopat sa 14,9

ja ću na svoj 565 kad budem mjenjao staviti 16.9
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kažem, bilo je u planu 16.9, ali kad sam vidio ove 14-ice, predomislio sam se...to mu je sasvim taman!

i evo nastavak izrade blatobrana...
slika1250.jpg

slika1242.jpg

slika1246.jpg

završni premaz...
slika1252.jpg

slika1254.jpg

guma postavljena na nosač...
slika1256.jpg

slika1257.jpg

i ovak to izgleda, bude još i boljih slika narednih dana :)
slika1260.jpg

slika1262.jpg
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
blatobrani se mi super ali meni za šumu baš i nije.Ja ću si staviti 16.9 zbog radova u šumi treba mi šira guma
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ne da mi se dopada nego mi se stvarno dopada,zgleda jeftino,dobro i nadasve funkcionalno i to tak da sam i ja dobil volju za napravit na svome utb,šanana sve pohvale,inače bil sam u Dinjevcu prije koji tjedan,to je blizu tebe pretpostavljam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ne da mi se dopada nego mi se stvarno dopada,zgleda jeftino,dobro i nadasve funkcionalno i to tak da sam i ja dobil volju za napravit na svome utb,šanana sve pohvale,inače bil sam u Dinjevcu prije koji tjedan,to je blizu tebe pretpostavljam.

Hvala, hvala :D :) :) :)

ne da zgleda jeftino, nego i je jeftino :D
nosači su od obruča od starog bednja za grožđe, i 2 komada flaha koje sam doma našel za ojačanja, gumu sam imal novu doma, samo sam odrezal na željenu dimenziju, jedino kaj sam dal oko 40 kn za šerafe i reznu ploču i samo puno volje i živaca, al sad nakraju ne žalim kaj sam se cjelidan s tim zajebaval jer mu baš dobro stoje, a i meni se dopadaju :)
a funkcionalnost....MORA DA FUNKCIONIRA :), jer popizdim dok mi na šajbu, radne farove i po cjeloj haubi ima blata i blatne vode dok pičim po cesti!!

Dinjevac kažeš, pa ak si dolazil od smjera Koprivnice, moral si proči kroz Budančevicu i u Kloštru skrenuti desno....a to je moj kraj :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
jedno pitanje
od kog traktora odgovara prednji most DW da se stavi na 565 ?
znači traktor ima izlaz iz mjenjača za prednji kardan , šta sve mora da se naprijed mijenja i dodaje ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,635
Šanana, pojačaj onaj donji horizontalni nosač s jednim komadom cijevi 20x20, jer ti ovaj donji flah nebu držal Bog zna kaj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana, pojačaj onaj donji horizontalni nosač s jednim komadom cijevi 20x20, jer ti ovaj donji flah nebu držal Bog zna kaj.

Ma u redu je ZJ...ma več je pojačan, na ovaj postojeći tanji je navaren jedna duplo deblji koji je ušerafljen u rukavac i to bi trebalo biti dobro, čak sam i sam iznenađen kak je čvrsto s obzirom od čega sam ih pravil.

jedno pitanje
od kog traktora odgovara prednji most DW da se stavi na 565 ?
znači traktor ima izlaz iz mjenjača za prednji kardan , šta sve mora da se naprijed mijenja i dodaje ?

Hmm...znači 565 ima izlaz an desnoj strani getribe za kardan prednje vuče???
E sad...ja imam isto pitanje, što sve treba mjenjati, dal prednji pogonski most ide na istu koljevku?? ili se mora i koljevka mjenjati, predpostavljam da ide na istu, samo se bolcni izbiju i stavi se drugi most, no nemora biti.
A trebalo bi pasati od 560, 565 i 569, to sigurno, a za ostale neznam.
 
B

Bobo

Guest
Na 565 su ugradjivana dva prednja mosta. Stariji (izgleda kao i na 577) i noviji kao i moj na 549..

Tvornicki 565 ima izvod za prednju vucu s lijeve strane. Na desnom deklu je rucka kardana.

Takodjer pase i prednja vuca s manjih rakovica DV. Koliko mi je poznato da i zetor ima s lijeve strane pogon prednjeg mosta, tak oda bi se i tu dalo upasati nesto...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
čovjek je picajzla , za pare ne pita samo je pitanje da sve bude origigi
za razliku od mene nikakve inovacije ne dolaze u obzir :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Da nebi taj izvod s desne strane bio za one priključke iz "prastarog" doba koji su pogon imali tak prek traktora a ne prek kardana da su npr skupljali sijeno ili skupljali kukuruz u snobove?:confused:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ček, ček malo, Bobo, veliš s lijeve strane getribe??? JEL SI TI SIGURAN U TO??
Imam na slici prospekta od mog traktora 565 dv i kardan je s desne strane, također u knjizi piše da i 569 ima izlaz s desne strane, a imam i jednu sliku u knjizi gdje se jasno vidi da se ručica uključivanja prednjeg pogona na 565 i 569 nalazi na DESNOJ strani pokraj komandi hidraulika, znači s lijebe strane komandi hidraulika je uljučivanje kardana, a s desne uključivanje prednjeg pogona...mogu poslikati ako želiš!!

Ali opet, evo novog 565, stvarno, kardan s lijeve strane ko na 549.
anana002.jpg

anana003.jpg


Pa zar bi bilo moguće da 569 ima s desne strane, a 565 s lijeve, mislim na stare modele oko 90.-tog godišta????

Za 577 znam da imaju s desne strane, ja mislim svi do dana današnjeg.
 
B

Bobo

Guest
Ček, ček malo, Bobo, veliš s lijeve strane getribe??? JEL SI TI SIGURAN U TO??
Imam na slici prospekta od mog traktora 565 dv i kardan je s desne strane, također u knjizi piše da i 569 ima izlaz s desne strane, a imam i jednu sliku u knjizi gdje se jasno vidi da se ručica uključivanja prednjeg pogona na 565 i 569 nalazi na DESNOJ strani pokraj komandi hidraulika, znači s lijebe strane komandi hidraulika je uljučivanje kardana, a s desne uključivanje prednjeg pogona...mogu poslikati ako želiš!!

Ali opet, evo novog 565, stvarno, kardan s lijeve strane ko na 549.

Pa zar bi bilo moguće da 569 ima s desne strane, a 565 s lijeve, mislim na stare modele oko 90.-tog godišta????

Za 577 znam da imaju s desne strane, ja mislim svi do dana današnjeg.

Koliko znam da ni jedan jedini 560 ili 565 nije imao pogon s desne strane, ali ne mogu ni ja sve znati... Koliko je meni poznato bez gledanja u prospekte da samo 577 i njegova "braca" imaju pogon s desne strane, svi ostali s lijeve. ne racunajuc 5170 i 5210, jer u njih bas nisam upoznat toliko...



Savo, eto, ovaj 565 ima original pogon, a ima i sa prednjim mostom kao sto je kod mene na 549 s tezim, masivnijim felgama...

Ima u mom kraju jedan 569 samo je na njemu motor od 577, skinut s kombajna. danas sam bas tamo prolazio i nisam se zagledavao s koje je strane, ali da se kladiti moram, rekao bihi lijevo, jer je sve isto kao i kod 565, samo 569 iam 5 brzinski mjenjac i mokre kocnice (jaci hidraulik) u serijskoj opremi...

Dakle, po meni, samo 577 ima pogon prednjeg mosta s desne strane.

Sanana, uvjero sam se vise puta koliko prospekti i slike mogu biti tocni, jer imam prospekt u kojem pise da 560 ima 3 cilindra a 565 4, takodjer imas puno slika na prospektima kao da su u ogledalu slikane, tako da ispada da na nekim prospektima 560 ima s desne strane auspuh i takve fore... Prospektima nije za vjerovati ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh