• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Na 565 se ne isplati prednja vuča jer je prslab za to,da se stavi motor s44 na njega onda bi to bio pravi potez.

Radje kupiti 577 DV,ili 5136.:D
 
B

Bobo

Guest
Marko, jesi li ti ikad vozio 565 s prednjom vucom ili ga bar gledao u radu da znas kako se ponasa?

Taj traktor je sve samo ne slab za prednju vucu, nego mu bas ona i fali...

Dok jedan 560 recimo, nije dovoljno jak ni za zadnju vucu ;) Razlika u ta dva traktora tako mala a opet tako velika...


Moj 549 ima snage za prednju vucu, tocno upotpunjuje traktor, a isti takav most ide i na 565 pa ti vidi sto nema snage.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kod 565 je mana 3-brzinski mjenjač,da on ima 5 brzina prednja vuča bi tu bila pravi pogodak..

Vozio sam običan 565 koji nije DV,nekad u oranju ne može orat u 1brzini,
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ima jedan lik iz moga sela koji je prosle godine kupio 565 dv i kaže da je oro sa 2x12 i da mu je to malo da će si kupit 2x14 ili čak i 2x16.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je znam Bobo....i lagano odustajem od tog....nek ide tak kak ide, a možda ga i prodam ak me raspizdi još malo.

Uglavnom, moja getriba ima mjesto za ukapčalicu s desne strane, al nije ostavljen dekl, nego je samo ravna ploča u odljevku getribe, koja se naravno ne skida, a s lijeve je strane samo dekl, odnosno otvor za filter ulja u getribi, tako da nema šanse da ja stavim prvu vuču, moral bi mjenjati cjelu getribu...odnosno onda cjeli traktor i gotovo...

Što se tiće slabosti motora, ma nije slab, nego samo mu fali prednji pogon da ga malo povuče kad treba.
A što se tiće oranja, nikad nisam imal prilike vidjeti da on nemože orat u 1. direkt, il se ukapa na mjestu il ide, trečeg nema!!
2x12" bez prednje vuče samo tako u mojoj zemlji, a da imam i prednju vuču i da motor sredim, 3x10" bez frke u mojoj zemlji
 
Posljednje uređivanje:
V

vedo

Guest
Je znam Bobo....i lagano odustajem od tog....nek ide tak kak ide, a možda ga i prodam ak me raspizdi još malo.

Uglavnom, moja getriba ima mjesto za ukapčalicu s desne strane, al nije ostavljen dekl, nego je samo ravna ploča u odljevku getribe, koja se naravno ne skida, a s lijeve je strane samo dekl, odnosno otvor za filter ulja u getribi, tako da nema šanse da ja stavim prvu vuču, moral bi mjenjati cjelu getribu...odnosno onda cjeli traktor i gotovo...

Što se tiće slabosti motora, ma nije slab, nego samo mu fali prednji pogon da ga malo povuče kad treba.
A što se tiće oranja, nikad nisam imal prilike vidjeti da on nemože orat u 1. direkt, il se ukapa na mjestu il ide, trečeg nema!!
2x12" bez prednje vuče samo tako u mojoj zemlji, a da imam i prednju vuču i da motor sredim, 3x10" bez frke u mojoj zemlji

I jesili razmišljao šta ćeš uzeti ako prodaš 565??
 
M

Miško 007

Guest
Eh za rajku nemam pojma ali vjerojatno nije loša mislim da je motor isti a sad ovo drugo ...
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
ja ju imam i jako sam zadovoljan s njom ali me zanima sto misle i drugi o njoj. jedina joj slabost sto je kratka i lagana u prednjem kraju pa se lako propinje na zadnje kotače a i mozda sam joj malo poremetio taj odnos sa gumama 16.9
 
M

Miško 007

Guest
Koliko je teška ukupno.
Inače s širim gumama dobiješ veći grip i manje propadanje na mekanom .
A ako je slabiji motor onda samo gubiš...
Al mislim da bi bila jača s 16 jesi ju imao na 14.
Pukni koji uteg naprijedi sve si rjesio... :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I jesili razmišljao šta ćeš uzeti ako prodaš 565??

Gle ovako, pošto sam se zaposlio i smanjujem poljoprivredu, ali opet mi ostaje 10 rali moje zemlje + 5 rali livada, znači 15 rali zemlje ukupno, treba mi traktor 50 konja za daljnju obradu, ali obavezno s prednjom vučom.

Tražim IMT 549 DV ili Torpedo 55 Adriatic, ništ me drugo ne zanima jer mi oni izađu najjeftinije, FIAT 65-94, 65 ks mi se sviđa ali je precjenjen i nemam novaca za njega!
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Koliko je teška ukupno.
Inače s širim gumama dobiješ veći grip i manje propadanje na mekanom .
A ako je slabiji motor onda samo gubiš...
Al mislim da bi bila jača s 16 jesi ju imao na 14.
Pukni koji uteg naprijedi sve si rjesio... :D

motor puca od snage, tu nemam rijeći, s tim gumama vuce plugove 2x14, dubicu. ima 2600 kg, ćak mi se ćini i malo za nju, a o utezima sam razmisljao ali ko ce ju onda na volanu šarafat jer i ovako je teska za skretat.
 
M

Miško 007

Guest
motor puca od snage, tu nemam rijeći, s tim gumama vuce plugove 2x14, dubicu. ima 2600 kg, ćak mi se ćini i malo za nju, a o utezima sam razmisljao ali ko ce ju onda na volanu šarafat jer i ovako je teska za skretat.

A ti jedino da je hidrulični volan ubacit i utega .
Biće da je onda teža od 560 a sad za 565 kilazu ne znam...
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
A ti jedino da je hidrulični volan ubacit i utega .
Biće da je onda teža od 560 a sad za 565 kilazu ne znam...

neka je. posluzit ce jos godinu dvije a onda se prebacujem na zelene-naravno deutz,:prayer:
 
M

Miško 007

Guest
Uvjek je bolje nešto novije u svakom slučaju....
Znaš onu nisi bogat da kupuješ stare strojeve...
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
:D
Uvjek je bolje nešto novije u svakom slučaju....
Znaš onu nisi bogat da kupuješ stare strojeve...

nema mi boljeg od deutz 10006 special, samo ih je tesko naci. to je traktor od 30 godina ali ce ga bit jos tolko.
 
M

Miško 007

Guest
A to sve stoji al staro je staro imam stare strojeve i to je koma nije to to.
Kad imas novo imas stroj..
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
A to sve stoji al staro je staro imam stare strojeve i to je koma nije to to.
Kad imas novo imas stroj..

dobro je novo al dok vidim brdo žica i senzora na traktoru, zmraći mi se. Dok imam vremena radim za jednog koji ima hurlimana 2008. godiste, nekoliko puta mi se dogodilo da je visoka trava isćupala žice iz senzora koji dođe 2300kn i zbog toga ne prakticiram novo a i tu nema gedora kaj radit, samo servis dolazi u obzir.
 
M

Miško 007

Guest
E ima i novih traktora bez elektronike koji nisu svi u elektronici i senzorima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh