• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedno hipotetsko pitanje:mrgreen:

Dali ovaj prvi osigurač na kojeg je spojen + ne trpi sad previše pošto je on "glavni za sve ostale"??

Heheh...hipotetsko :)

Da, on trpi najviše, i ak bi slučajno došlo do kakve pizdarije, on mora prvi vrisnut.
On je 25A s keramičkom bazom, a na ove ostale moram stavit po 16A, al moram ih kupit isto s keramičkom bazom, za rotirku i radio je dost 8A, za radio čak i 5A
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nebi onda možda bila bolja tehnika da se na svaki osigurač dovuče poseban +,i da radi svaki za sebe,jer ako se ovaj prvi vrisne gubiš sve ostale?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nebi onda možda bila bolja tehnika da se na svaki osigurač dovuče poseban +,i da radi svaki za sebe,jer ako se ovaj prvi vrisne gubiš sve ostale?

To bi onda bilo prekomplicirano :)
Ovak mi je bilo najjednostavnije i najbrže napravit, sve je novo i nebi smelo biti problema!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Šanana, shebo si se..
Nisam skužio dok marko nije pitao.
Dovod ili ti + spoji s gornje strane gdje su ti kratkospojnici i to je to. Svaki ima za sebe.

Ovako kao što si ti napravio, dovoljan ti je samo taj jedan osigurač.

Inače osigurači čuvaju instalaciju a ne potrošače.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana, shebo si se..
Nisam skužio dok marko nije pitao.
Dovod ili ti + spoji s gornje strane gdje su ti kratkospojnici i to je to. Svaki ima za sebe.

Ovako kao što si ti napravio, dovoljan ti je samo taj jedan osigurač.

Inače osigurači čuvaju instalaciju a ne potrošače.

Razumijem ja tebe kolega, ma nisam se shebo, problem je u kutiji osigurača, dok nabavim bolju budem presložil, no opet velim ak 200 i kusur wata drži jedan osigurač od 25 A bez grijanja i pregorijevanja, to bi značilo da je instalacija dobro i ispravno postavljena, ja gledam na to ako bi došlo do kratkog spoja na bilo kojem potrošaču, prvo če izgorijeti osigurač od tog potrošača, a zatim glavni, a možda se i varam.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Možda se i varaš, ovisi o situaciji, koliko je koji opterećen (da li je svo osvijetljenje upaljeno ili samo jedna lampa)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Možda se i varaš, ovisi o situaciji, koliko je koji opterećen (da li je svo osvijetljenje upaljeno ili samo jedna lampa)

Zasad koliko sam radio jesenas u berbi kukuruza po noči, a brao sam i do 2 sata u noči sve je radilo dobro, bez ikakvih grijanja i pregorijevanja.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Zašto se u RH više nemogu kupiti novi imt 560 i 565 dv. Pitam ja u jul-com-u da mi pošalju ponudu za njih a oni mi vraćaju kao da se ti traktori više neće prodavati u RH jer nemaju neku homologaciju. Samo imaju 539, 549, 577. E sad ako je tako onda dali ima veće razlike između 565dv i 577dv
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zašto se u RH više nemogu kupiti novi imt 560 i 565 dv. Pitam ja u jul-com-u da mi pošalju ponudu za njih a oni mi vraćaju kao da se ti traktori više neće prodavati u RH jer nemaju neku homologaciju. Samo imaju 539, 549, 577. E sad ako je tako onda dali ima veće razlike između 565dv i 577dv
Nemaju homologaciju :mrgreen:..koji dio je tu nejasan ?
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
baš mi treba 565 dv odgovara mi po svim gabaritima. 577 je sličan 565 valjda budem njega ozbiljnije pogledo. e da, dali 577 može kultivirati kukuruze pitam to zbog njegovih dimenzija i dimenzija zadnjih guma 18.4-30
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
baš mi treba 565 dv odgovara mi po svim gabaritima. 577 je sličan 565 valjda budem njega ozbiljnije pogledo. e da, dali 577 može kultivirati kukuruze pitam to zbog njegovih dimenzija i dimenzija zadnjih guma 18.4-30
Svakoj normalnoj sijačici se razmak redova može korigirati:mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa koji je to vrag da se nemre više uvesti u RH 560/565 DV ?????
Za koju si to seriju pitao???
Ovu najnoviju posljednju seriju ili ono seriju od 1990. ????
Nova serija!
imt5650.jpg

Starija serija!
imt565.jpg


Bezveze je to s homologacijom, starije i novije serije 565 -577 su istog izgleda, samo jače mašine i veči zadnji kotači, ma tu je nekaj drugo u pitanju!


Svakoj normalnoj sijačici se razmak redova može korigirati:mrgreen:

Samo gume 13.6-36 :) :D
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ma kak se nebi moglo uvest...zastupnik za imt je lateran agro iz vinkovaca.
Lik iz sela je prošle godine uzeo polovnoga 565 dw,negdje iz hrvatske te taj traktor je 2005 g. i istije ko sa ove dolje slike...napred ima 400kg utega...malo previše al ok od viška glava neboli
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
IMT ide u redove s gumama 18.4.30 bez nekog problema.

Kupnja novoga IMT 565 ili bilo kojeg IMT nije ni malo pametna ideja,dobije se loš proizvod za previše novca.
Radije uzet rabljeni model ali s godištem 1990 i onda iznad toga sve.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
ehh bio je jedan takav ljepi 577 u susjednom selu na prodaju al je otišo prije odprilike godinu:madmana:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
IMT ide u redove s gumama 18.4.30 bez nekog problema.

Kupnja novoga IMT 565 ili bilo kojeg IMT nije ni malo pametna ideja,dobije se loš proizvod za previše novca.
Radije uzet rabljeni model ali s godištem 1990 i onda iznad toga sve.

Slažem se, jedino stariji IMT dolazi u obzir, novo je mačak u vreči.

Ide i s širim gumama, ali nesmeš mrdnuti volanom, ode red :) :) :)
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Zvao ja zastupnika jul-com i auto poljo stroj i jedni i drugi mi isto kažu da 560 i 565 novi ili stari tip nema veze ne uvoze ih više jer nemaju homologaciju ista takva sudbina je zatekla i sve tafe traktore od 1.9.2011 uopće ih ne uvoze jer nemaju homologaciju
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Zvao ja zastupnika jul-com i auto poljo stroj i jedni i drugi mi isto kažu da 560 i 565 novi ili stari tip nema veze ne uvoze ih više jer nemaju homologaciju ista takva sudbina je zatekla i sve tafe traktore od 1.9.2011 uopće ih ne uvoze jer nemaju homologaciju

bez veze...

da se neće moći kupiti jeftini traktor, stvarno bezveze
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
to je kad su im motori hitlerova tehnologija pa ne zadovoljavaju ni najmanje euro norme
 

Najnoviji postovi

Na vrh