• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Kod mene nema puno 565.Ako se dobro sjecam oni oni koriste motor DM34/T.Kod
DM motora tvornicki imaju semering nazad na radilici.Kao na IMT-549.

Uploaded with ImageShack.us

u ove upute su prave, meni je majstor prije 3-4 godine mjenjao lamelu a otac je to s njime dogovarao i pregovarao i nisu promjenili taj semering na radilici i sada mi masti ispod alnasera i sa desne strane ispod nosača kabine gdje ima nekaku rešetku,,

a koliko je meni ponato IMT 565 ima isti motor kao i Rakovica 65
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Znas li pojedinacno cijene dijelova.Interesuje me radi usporedbe cijena sa cijenama u Bosni.
Cilindar PDM 135 kn
Klip s karikama PDM 200 kn
Ležaj radilice 15 kn polutka (to još nisam imal prilike čuti da se ležaji kupuju na polutke ali eto, valjda je bila takva pošiljka)

Baš imam širom jednog 549 pa danas ispitao cijene
Za Indiju ti mogu ispitati sutra.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako se sjetis napisi.Malo hocu da se informisem.

Za polutku prvi put cujem.Uglavnom to znaci lezaj komad je 30kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako se sjetis napisi.Malo hocu da se informisem.

Za polutku prvi put cujem.Uglavnom to znaci lezaj komad je 30kn.
Onaj PDM je bil 5 karika, a Indije trenutno nema, a sklop je bil oko 250 kn ali 4 karike,
Da ležaj je 30 kn. 1 spec.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kad več spominješ karike...
Dal je bolje staviti klipove s 5 karika ili s 4?? i jel je velika razlika u cijeni?
 
M

Miško 007

Guest
Naravno da ti je bolje s 5 karika ali opet je sve u kvaliteti...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kad več spominješ karike...
Dal je bolje staviti klipove s 5 karika ili s 4?? i jel je velika razlika u cijeni?
U svakom slučaju 5
Cijene sam več napisal
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
@ŠANANA,zašto 14.9.28 umjesto 16.9.28 jer mislim da je 565 3 tone????
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
@ŠANANA,zašto 14.9.28 umjesto 16.9.28 jer mislim da je 565 3 tone????

osobno sam vidio dosta 65-ica koje su valjda tvornicki isporucene s tim gumama, a puno lijepse bi mu sjele 16.9 kao npr kod 558.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
osobno sam vidio dosta 65-ica koje su valjda tvornicki isporucene s tim gumama, a puno lijepse bi mu sjele 16.9 kao npr kod 558.

16.9 je bolja za vuču i transport ali za oranje i druge poslove na polju su bolje 14.9, sve to i ma svoju namjenu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eto kak kaže kolega jadranko....
Tvornički su mu 14.9, a može i u međurednu obradu pa najviše zato.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas sam napokon izvadio kiler iz 565, mora antifriz sad pred zimu, a cijelo ljeto mi curka po malo, al sad je došlo vrijeme za remont.
Slika2325.jpg

Slika2326.jpg

Slika2327.jpg

I kad sam htio ispustiti vodu iz kilera, strgam i pipu....ccc

Slika2328.jpg

Slika2329-1.jpg

Slika2330.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Sudeči po kamencu koji se nakupil oko pipe tu je več i prije puštalo, a i u čoškima sa vanjske strane je več sumljiv.
Sjebala ga kiselina iz baterije, jebo ju onaj koji ju je tu smjestil :axe:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
a jbg negdje mora biti barem je donekle pristupačniji nego npr. na Rakovici, 558, na Hurlimanu 75 starom 3 godine (ima aku na istom mjestu) izgorila t.j. oksidirala i + klema a ona je sastavni dio instalacije (uprešana) da sam jednostavno odsjekao orginalnu i stavio standardnu, zanimljivo da se je isto dogodilo i sa Lamborginijem r2 86 negdje u isto vrijeme i naravno izgorili su akumulatori
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sudeči po kamencu koji se nakupil oko pipe tu je več i prije puštalo, a i u čoškima sa vanjske strane je več sumljiv.
Sjebala ga kiselina iz baterije, jebo ju onaj koji ju je tu smjestil :axe:

Daj mi reci dal postoje načini kak se ispita kiler da se vidi gdje curi.
Nadam se da bude majstor mogel pipu nazad složiti i zalotati, a i nadam se da bude našel gdje curi, znam da curi negdje odozdola, oko lijevog nosača, a i nadam se da se da to zakrpati, jer za novog sada nemam 1300 kn.

šanana el taj tvoj 47 kw
Mislim da je, 565 je to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Daj mi reci dal postoje načini kak se ispita kiler da se vidi gdje curi.
Nadam se da bude majstor mogel pipu nazad složiti i zalotati, a i nadam se da bude našel gdje curi, znam da curi negdje odozdola, oko lijevog nosača, a i nadam se da se da to zakrpati, jer za novog sada nemam 1300 kn.
Prvo dobro pranje minivašom, počepišrupe, voda unutra i gledaš gdje curi, lemilica u ruke i peri. Kad misliš da si gotov ponoviš postupak sa vodom. Ako si uspel nabiješ u njega pritisak (nekakvih 0,5 bara)i gledaš gde je još ostalo.
Uglavnom nema tu nekog prevelikog kruha jer je kamenac i dalje u njemu.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
šanana, imam pitanje za tebe. nevezano uz trenutni popravak ali vezano uz tvoj 565.
koliko je teska tvoja sijacica za kukuruz? i kako se ponasa traktor kada su pune kutije umjetnog?
koji je najtezi prikljucak s kojim si radio ili teret koji si nosio na hidraulici?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prvo dobro pranje minivašom, počepišrupe, voda unutra i gledaš gdje curi, lemilica u ruke i peri. Kad misliš da si gotov ponoviš postupak sa vodom. Ako si uspel nabiješ u njega pritisak (nekakvih 0,5 bara)i gledaš gde je još ostalo.
Uglavnom nema tu nekog prevelikog kruha jer je kamenac i dalje u njemu.

Ok, velim opet nadam se da bude majstor rešil, ja se nemam volje s tim igrati.

šanana, imam pitanje za tebe. nevezano uz trenutni popravak ali vezano uz tvoj 565.
koliko je teska tvoja sijacica za kukuruz? i kako se ponasa traktor kada su pune kutije umjetnog?
koji je najtezi prikljucak s kojim si radio ili teret koji si nosio na hidraulici?

E ovako, sad ni sam neznam kak da ti odgovorim...
Koliko je sijačica teška to stvarno neznam, a u kutije ide nekih 75-100 kg umjetnog u svaku (stvarno sad nisam siguran) i nemam problema kad ju digne, hidraulik se odlično ponaša s njom, nosi nju i 539, samo je prelagan za okretanje na uvratinama, pa tu nastaju problemi, pogotovo na pjeskovitim tlima.
Najteži priključak koji sam nosio je onaj kolegin uteg, nekih 850-900 kg, to se baš vidjelo da je traktor sjeo kad se podigne i da je pumpa lupkala u gorenjem položaju.
Nemam baš nekih teških priključaka, rolo bale sjenaže su u prosjeku 600-700 kg, s tim nemam problema.
Nosio sam i V&N L950 3 brazde i dosta dobro ga je nosio...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh