• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
On diže na kolko mu je sigurnjak naštelan, a 99% sam siguran da prvi kraj ide nebu pod oblake ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jedno je podizna moc hidraulike a drugo je koliko traktor u stvarnosti moze podici i nositi.
zanima me moze li nositi i raditi sa 900-1000kg na polugama bez brige ili mu je to vec na granici? utezi na prednjem kraju nisu problem.

recimo slican teret je nosio susjedov c355 sa naslaganim utezima na prednjem kraju. dok mu nije pukao poklopac ispod sjedala.
542 stara linija vec godinama radi sa 600l prskalicom i takodjer podosta utega naprijed.
tako da vjerujem da bi 560/565 takvu kilazu morao nositi?
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
jedno je podizna moc hidraulike a drugo je koliko traktor u stvarnosti moze podici i nositi.
zanima me moze li nositi i raditi sa 900-1000kg na polugama bez brige ili mu je to vec na granici? utezi na prednjem kraju nisu problem.

recimo slican teret je nosio susjedov c355 sa naslaganim utezima na prednjem kraju. dok mu nije pukao poklopac ispod sjedala.
542 stara linija vec godinama radi sa 600l prskalicom i takodjer podosta utega naprijed.
tako da vjerujem da bi 560/565 takvu kilazu morao nositi?

ma mora on to bez brige nosit,naravno ako je uteg naprijed dosta velik da ga nedize!
ja imam nekog prastarog fiata koji je i slabije konstrukcije od 560/565 i nosi neki spremnik od 1100l bez brige, jedino sto fale utezi napred pa malo dize prednji kraj
a sad dal ce se ikad prepolovit, to bumo vidli
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
koliko je meni poznato 533 - 539 -540 -542 - 558 imaju dosta slabu hidrauliku i podiznu moč, za 549 i ostale ne znam ali ovi su na glasu kao slabi kod mene je 539 pod teretom nekoliko puta poustio i tanjurače pale na tlo (davnih dana, sada novi ništa takvo ne radi)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To da 565 može podići 1500 kg na polugama...jako teško, ako i bi podigao prednji kraj je u zraku, pa čak i da je DV sa svim utezima, al onda bi vjerojatno pumpa i poklopac poginuli.

Moje je mišljenje da mu je nekih 900-1000 kg sasvim dovoljno, s tim da nije previše udaljeno straga od traktora, to bi bio problem.
Nije ta hidroulika konstrukcijski dovoljno jaka za takve terete.

Neznam kako se pokazalo ovo novije izdanje na 560/577 traktorima koji imaju vanjske podizne cilindre,
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
koliko je meni poznato 533 - 539 -540 -542 - 558 imaju dosta slabu hidrauliku i podiznu moč

pa upravo je imt-ova hidraulika na glasu kao jaka i precizna. da ne nabrajam sada primjere iz susjedstva i iz sela sta ljudi s njima nose. cak je jedan clan prije tu govorio da je sa 533 ili 539 nosio 600l prskalicu!

mene konkretno interesira kombinacija imt-a 560 ili 565 i sijacice tezine po katalogu 690kg + 150-200kg umjetnoga u njoj..
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
tamo 80-tih stari je na 539 kopčao OLT tanjurače 20 diskova obrađivalo se dosta zemlje a imali smo 2 kom 539, (sa i bez kabine) Rakovica je došla '89.g. a ostali poslije '95.g. i malo malo problemi sa gumica i preopterečenjem hidraulika, jednostavno u vožnji bi mi pao hidraulik ili kada je bio jači teret samo bi propao
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pa upravo je imt-ova hidraulika na glasu kao jaka i precizna. da ne nabrajam sada primjere iz susjedstva i iz sela sta ljudi s njima nose. cak je jedan clan prije tu govorio da je sa 533 ili 539 nosio 600l prskalicu!

mene konkretno interesira kombinacija imt-a 560 ili 565 i sijacice tezine po katalogu 690kg + 150-200kg umjetnoga u njoj..

Ma nose i kod mene 600 l prskalicu sa 539, napred ploča s utezima i ide, koliko nose i roto kose 165 cm, a svi znamo koliko su one udaljene straga i ide.

Što se tiće ove tvoje kombinacije, s tim nemaš problema, to ti garantiram iz iskustva, ide svuda i prilično okretno, još samo da su uski kotači na 560/565, idealan stroj za sjetvu, hidro volan mu je veliki +:prayer:
 
B

Bobo

Guest
sa cetverorednom pneumatskom punom gnojiva mu ne treba hidro volan... ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U nedjelju mi stigao kiler od majstora, bilo je svakakvih problema, ali majstor je pravi i uspio ga je složiti, veli da bude bolji nego novi ;)
Slika2366.jpg

Slika2367.jpg

Slika2368.jpg

pa je jučer počelo i sastavljanje...prvo sve treba očistiti.
Slika2363.jpg

Slika2364.jpg

i evo ga, kiler je gore.
Slika2369.jpg

Slika2370.jpg

Slika2375.jpg

radio sam i novo postolje za akumulator i još neke sitnice koje je trebalo popraviti i tu sam stao, sad bude traktor neko vrijeme bez oklopa, ipak nek odradi koji sat da se testira kiler da nebi slučajno još gdje kaj puštalo...
A paralelno sam slagao i 539 pa nebi ni stigao sve završiti.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
U nedjelju mi stigao kiler od majstora, bilo je svakakvih problema, ali majstor je pravi i uspio ga je složiti, veli da bude bolji nego novi ;)

sve je to super kaj majstor kaže,al opet imaš stari kiler koji može propišat za kratko vrijeme na nekom drugom mjestu....:scratch
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
sve je to super kaj majstor kaže,al opet imaš stari kiler koji može propišat za kratko vrijeme na nekom drugom mjestu....:scratch

To je istina, novi koleri imaju tanje saće i kućište. Jedva izduraju godinu dana, a problem je s krpanjem pošto je jako tanak. Ovi stari su debljeg materijala i lakši za krpat. Krpao sam dva sa IMT-a i niti jedan nije pustio...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
I bude bolji nego novi Turke (tam popravka nema), ako nije poštopan iznutra.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je istina, novi koleri imaju tanje saće i kućište. Jedva izduraju godinu dana, a problem je s krpanjem pošto je jako tanak. Ovi stari su debljeg materijala i lakši za krpat. Krpao sam dva sa IMT-a i niti jedan nije pustio...
I bude bolji nego novi Turke (tam popravka nema), ako nije poštopan iznutra.

Tako je, to sam i ja čuo od puno majstora.
Nego, jel se uopče da nabaviti takav novi srpski kiler uopče???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam pločicu proizvođača na ovom mom hladnjaku i rekao bi da je neke srpske proizvodnje, al nemogu se sad sjetiti kak se zove, a neda mi se ići glet u garažu.
Budem zutra poslikal i napisal naziv proizvođača kilera.
 

Najnoviji postovi

Na vrh