• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma budem sutra ujutro uzeo sve nove i onda ih užario i ohladio i dopodne mora biti sve smontirano i traktor u pogonu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
E ovako, dizne su riješene, ispravne sve 4, lijepo bacaju maglu, pritisak kak treba biti.

Veli mi majstor s obzirom kak se traktor ponaša da je definitivno pumpa...a za nosit nju na reglažu i eventualno reparaciju novce nemam, pa bude ostalo kak je.

Sljedeče, da barem riješim ovo curenje nafte ispod dizne, veli mi majstor nek kupim nove pločice, nek ih stavim u pač da se zagriju do užarenja i onda odmah s njima u vodu, da bakar otpusti i onda s njima u glavu i stegnuti dizne, da onda nebi smjelo curiti.
Mehaničari, kaj velite na taj postupak?

Pločice su ovakve, kaj ne?



Slika2385.jpg
Sigurno ne propuštaju na halterima?

Dobro ti je rekel majstor, a još bolje Lisnik. Možda su ove stare kvalitetnije od novih ;)

To su te pločice
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne puštaj uan halterima, danas kad ih je majstor stavljal na aparat nije nigde puštala po pritiskom, samo tam gde treba :)

Kaj se pak tiće pločic, vraga su te stare, te sam lani stavil nove dok smo dizne mjenjali, al nismo ih grijali i očito ta jedna nije dobro nasjela i puštalo je.

Sutra budem uzel nove jer su ove malo oštečene, pa ih budem grijal i montiral.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nova pločica mora biti popuštena, znači kad ju probaš prstima savinuti mora se dati. Pazi da ju ne sfrčeš do neupotrebljivosti.
Ako kupiješ u Virju, pazi da ti ne uvali nepopuštene jer se te nedaju popustiti, napravljene su od takvog bakra.

Eto ga sad, jučer oštečen dosjed, danas nije pločica dobro sjela :axe::axe:

Da ne zaboravim, namaži ih na tanko tovatnom mašču ili još bolje sim-om, ako raspolažeš s njim
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nova pločica mora biti popuštena, znači kad ju probaš prstima savinuti mora se dati. Pazi da ju ne sfrčeš do neupotrebljivosti.
Ako kupiješ u Virju, pazi da ti ne uvali nepopuštene jer se te nedaju popustiti, napravljene su od takvog bakra.

Eto ga sad, jučer oštečen dosjed, danas nije pločica dobro sjela :axe::axe:

Da ne zaboravim, namaži ih na tanko tovatnom mašču ili još bolje sim-om, ako raspolažeš s njim

Aha......tu smo znači, sad sam tek skužil kaj znači da mora biti pločica POPUŠTENA :supz: :supz:

A jok, ove su krute ko vrag, neznam gdi bum našel tu kod mene u okolici takve popuštene...:scratch:scratch

Pa jel ih nebude to zagrijavanje pa hlađenje popustilo???:scratch:roll:

"SIM" nemam, ni neznam kaj je to, a tovatne masti ima, očeš sive, žute, crvene il plave :D
Koja je svrha masti??

Sad su meni klikeri proradili...baš na tom 2. klipu odnosno ispod dizne koja je puštala je čini mi se bila obična, mala, tanka bakrena pločica, jer je vjerojatno dosjed oštečen, a na ova 3 ostala ako me sječanje dobro služi nije bilo ništa, ali nisam 100% siguran u to.
Uglavnom idu sve nove, ak nebudu popuštene budem ih ja popustil pa kak bude.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Zagrijavanjem na crveno i naglim hlađenjem mjenja se struktura materijala, pa bakrene pločice postaju mekane.
Mast služi tome da neko drugi ko bu poslije tebe vadil pločice van ne najebe i lakše ju izvadi, a pomaže i pri samom ravnomjernijem naljeganju pločice. Slobodno namažeš na tanko i samo tjelo dize.

Pločice su sigurno tvornički bile i bez njih nema da brtvi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zagrijavanjem na crveno i naglim hlađenjem mjenja se struktura materijala, pa bakrene pločice postaju mekane.
Mast služi tome da neko drugi ko bu poslije tebe vadil pločice van ne najebe i lakše ju izvadi, a pomaže i pri samom ravnomjernijem naljeganju pločice. Slobodno namažeš na tanko i samo tjelo dize.

Pločice su sigurno tvornički bile i bez njih nema da brtvi.

OK, naučio sam još štošta večeras. Hvala muhaničaru!:gitarist:

Neznam kak je bilo tvornički, jer mjenjano je tu dizna i dizna u ovih 23 godine...ja ga održavam unazad kojih 4 godine i evo sada 2 puta kak sam vadio dizne.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolko to sad ima radih sati, otprilike?

E da me ubiješ to ti stvarno neznam, sat je staa možda pred 10-12 god, a sad se brojke vrte same od vibracije unutra...ako bi išel na neki prosjek od 250 rh godišnje, ima tu negdi 5000-6000 rh.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dizne postavljene, traktor je upalio, radi sasvim solidno, NE CURI NIŠTA :), ali kad ga navinem do kraja, puca na auspuh i izlazi dim, malo crne, malo bijele, malo sive, malo plave boje...malo me to sad brine.
Na leru dosta mirno i ravnomjerno radi, uz malo plavkastog dima kad je hladan, kasnije se dim izgubi kad se ugrije motor.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
da ti možda platine ne pribijaju kad puca?to ti je pumpa vp isti problem je bil i kod mene pucal je ko da radi na petrolej
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma sigurno je pumpa tu največi problem...al nema se para sad...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Elementi u pumpi su ti losi kao i kod mene kad ga upalis dimi ko stari tam a kad se malo zagrije sve normalno cesce malo podmazuj pumpu da ti ne ostane bez ulja!
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Elementi u pumpi su ti losi kao i kod mene kad ga upalis dimi ko stari tam a kad se malo zagrije sve normalno cesce malo podmazuj pumpu da ti ne ostane bez ulja!

kako to misliš "podmazuj", taj motor ima rotacionu pupmu i šta se tu podmazuje, nemam pojma kod mene isti motor ima sigurnih 4000 sati ako ne i više, 89.g. prvi vlasnik i nikada nitko nije podmazivao pompu a ide do 2500 obrtaja po satu,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Elementi u pumpi su ti losi kao i kod mene kad ga upalis dimi ko stari tam a kad se malo zagrije sve normalno cesce malo podmazuj pumpu da ti ne ostane bez ulja!

Kak kaže kolega Jadranko, ništ se tu ne podmaziva, nju podmazuje gorivo, a problem i je upravo u gorivu što je suho i ne podmazuje dovoljno.
Bila je na stolu tam negdi 2005.-06. godine ne sjećam se točno, a sad bi očito morala opet.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Kak kaže kolega Jadranko, ništ se tu ne podmaziva, nju podmazuje gorivo, a problem i je upravo u gorivu što je suho i ne podmazuje dovoljno.
Bila je na stolu tam negdi 2005.-06. godine ne sjećam se točno, a sad bi očito morala opet.

onda izgleda da jako punu radiš ili nisu napravili baš nekakav jaki servis to bi
trabalo još jak dugo vozi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
onda izgleda da jako punu radiš ili nisu napravili baš nekakav jaki servis to bi
trabalo još jak dugo vozi

A čuj, motor ima 5000-6000 rh na sebi, nikad otvaran, čak ni dihtung na glavi nikad mjenjan u ove 23 godine od kada je kupljen nov. Bio je kalan jedno 5 puta kroz sve ove godine zbog curenja ulja na zvonu i lamela. Jednom je skidan karter kad je uljna pumpa vrisnula, pukla osovina unutra.
Koliko ja pamtim pumpa je bila na reparaciji, ali kompletnoj reparaciji kod čovjeka u BJ, koštalo je 1600 kuna, sve stavljeno novo kaj se god dalo i bilo je odlično do unazad par mjeseci od kad je počeo zezati.
On evo sad upali bez grijača super, ima dosta oštar zvuk i solidno prima gas, ali nema snage pri večim okretajima i kadi, kad je po opterečenjem čuje se lupanje iz motora, ulje ne troši nego ga razbacuje i izbacije na sve otvore, puše na odušak...pitanje je kakve su karike, koliko je glava poderana...jednom riječju, red je da mu se napravi poštena generalka.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
moja greska decki ja sam mislio da ima klipnu pumpu jer ona se podmazuje a ako imas roto onda neznam kakva je situacija s njom jer moja je klipna i ja svoju podmazujem kad got ulje mijenjam u motoru promjenim i u filteru i nalijem u pumpu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Dizne postavljene, traktor je upalio, radi sasvim solidno, NE CURI NIŠTA :), ali kad ga navinem do kraja, puca na auspuh i izlazi dim, malo crne, malo bijele, malo sive, malo plave boje...malo me to sad brine.
Na leru dosta mirno i ravnomjerno radi, uz malo plavkastog dima kad je hladan, kasnije se dim izgubi kad se ugrije motor.
Dize je trebalo provjeriti i na vruče ;)

Možda ta pumpa i nije tak loša s obzirom da je bila pred par godina na remontu, a nije tak malo ni koštalo.
Možda ovo, možda ono ................ radi samo tak možda se u radu malo prilagodi jedno drugom, a ionak veliš da ga čeka remont tak da ...............
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dize je trebalo provjeriti i na vruče ;)

Možda ta pumpa i nije tak loša s obzirom da je bila pred par godina na remontu, a nije tak malo ni koštalo.
Možda ovo, možda ono ................ radi samo tak možda se u radu malo prilagodi jedno drugom, a ionak veliš da ga čeka remont tak da ...............

Provjeriti na vruče???...hmmm, a kak to misliš:scratch:scratch

A budemo vidjeli, sutra i u četvrtak vozim gnoj, ima puno, a ima puno i transporta, sve budem vidio kak se bude ponašalo, mada ne očekujem nikakva poboljšanja jer znam u kakvom je stanju motor.

A opet s druge strane tak se bar mogu služiti traktorom, iako puno više troši i baš nejde najbolje, a što da dam pumpu na reparaciju ili štelanje, pa da onda kad bude sve kak treba, pa da mi se motor razleti.

Pišem to jer je kolega imal na rakovici 65 isti slučaj. dal je pumpu na remont skup s diznama, postavili gore i nakon par sati se razletel motor unutra, puklo nešto i onda je svejedno na kraju ipak radil generalnu i sad je traktor bolji nego novi, a oma i novu rajku 65-ticu, ta se ponaša sad ko ovaj moj stari 565:weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh