• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
pošto ovih dana završavam generalnu motora mislim traktor zadržati duže vrijeme,, kao priključak traktora koristim i kopač kanala http://poljoprivredni-forum.com/attachment.php?attachmentid=4293&d=1357474277 tako da bi mi prednja vuča dobro došla ne samo zbog pogona nego i zbog dodatnog opterećenja prednjeg kraja jel je stroj oko 1000 kilograma pa je prednji kraj traktora lagan ,, točna cijena svega potrebnoga za ugradnju bi bila 6000 kuna s time da mu ja ostavim ovaj prednji štel koji će meni ostati višak..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na starijim getribama je dekla s desne strane koja se skida i stavlja se ukopčalica s izlazom za kardan.

Koje ti je godište 565???

Uglavnom ak nemaš tu deklu, poklopac, zaboravi odmah na taj poduhvat! Več sam ja davnih dana razmišljo o tome, al isam isto tako i odustao od te zamisli ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ako bi samo radi toga stavljao, radije kupi set utega ili napravi betonski uteg koji neces skidat i bok..
iako je cijena prilicno dobra. ako je sve ispravno..
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
1991 je godina i sa desne strane ima samo otvor gdije se nalazi ručka za ukapčanje kardana...
 
B

Bobo

Guest
Koliko ja znam da na 565 ide s lijeve strane kardan za prednju vucu. Nemoj zamjeniti poklopac za skidalje filtera s hidraulicne pumpe s mjestom za ugradnju prednjeg pogona. dakle, s lijeve strane trebas imati DVA poklopca od kojih je jedan izvod za prednji pogon a drugi pristupno mjesto do filtera.

Takodjer moras ugraditi u mjenjac zupcanik koji ce pokretati prednji pogon (mislim da on ide na spojnicku osovinu) i gledaj da imas dimenzije guma koje pasu za tvoj traktor, tj imas raznih prijenosnih omjera prednjih pogona da ne bi isao brze ili sporije od tvog traktora.

NPR, ja sam bio uvjeren da je prednji pogon od imt 579 kompatibilan s IMT 577, no jedan covjek je to odradio (s jednog traktora na drugi s tim da 577 ima 5 brzina mjenjac) i prednja vuca se nikako nije uklapala. jos uvijek mislim da je to na IMT-u sve jednako a da li se isplati ugradjivati prednji pogon ili ne... To muku ostavljam tebi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Noviji modeli 565-ica imaju otvor s lijeve strane.
Stariji modeli, oko 90.-tog godišta imaju otvor s desne strane, ispod otvora ručice za uključivanje kardana, isto ko i 577, 100% točna informacija!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pitanjce:

Dal je veliki problem, meni kao nekome ko to još nikad nije osobno sam radio, skinut Pumpu Viskog Pritiska s traktora??
Opčenito pitam dal da se upuštam u to ili da tražim majstora da mi je skida! Dal se nekaj strašno može zeznuti ili ne?
Moram skinuti pumpu s 565 i nositi ju k bošisti na reglažu i ako bude trebalo nek ju reparira, jer traktor nikak nedela.

Znam ja postupak, treba skinuti kompresora (čak me toga i najviše strah, tu su karike i ostalo), skinuti poklopac, dojti do osovine od pumpe i osloboditi ju, lajtunzi se poskidaju i pumpa bi trebala biti dolje.
Normalno, označiti s kirnerom pozicije da nebude poslije zajebancije kod postavljanja.
 
B

Bobo

Guest
Ma ne rastavljas kompresor, samo ga skines. dovod zraka odvrnes, odvod zraka odvrnes, i dolje ga drze 4 vijka kljuc 13 i samo ga izvuces prema hladnjaku van... Predlazem da hidraulicnu pumpu volana nekako "fiksiras" da se njezin dihtung ne podere...

Kasnije skines poklopac oza bosch pumpe, 3 vijka su unutra, pazi da ti vijci i limena plocica ne upadnu unutra, za zupcanik ne brini, nece nikud pobjeci nit ce se razubiti...

Oznaci polozaj pumpe (iako to nije pravilno ali ajde) i skini pumpu.

Pravilan nacin montaze pumpe je taj da se stela kut paljenja s obzirom na oznake u samoj glavi pumpe te pocetku ubrizgavanja na prvom cilindru...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači ide cjeli kompresor van.
Za hidrauličnu pumpu volana sam i zaboravio, moram i nju skidati...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Položaj pumpe bi trebal tvornički biti označen.
Kam buš nosil, Zagorščaku?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma dok sem pročital sve ovo kaj je Bobo napisal, zgubil sem volju da ju sam skidam, tak da se još premišljam, moram pitati kuma mehaničara ak ima čas da mi ju dojde skinuti, a ak ne onda bum sam probal.

Zagorščak, jel to onaj v Štaglincu??

Mislil sem nositi k Maletiću-BOSCH servis u Ferdinandovac (ako znaš za njega), to mi je najbliže!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Da to je taj, za ovog drugog neznam. Daleko mi je.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I kakov je majstor sad u ovo vrijeme???

Mislim da je prije 10-15 godina deda nosil pumpe k njemu i bil je navek zadovoljan, pa se pitam jel ko nasledil njega ili još navek taj isti dela.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Jožek je još živ, a kaj se posla tiče, ako kaj naplati onda je i složeno, ali za par kuna ionak nigde popravka nema.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne, ne!! Nije bitno koliko on naplati, bitno je da dobro složi i da reče kaj je bilo, odnosno da je bila greška u pumpi :) Na to sam mislil pod tim kakav je majstor sad u ovo vrijeme pošto nismo kod njega več dugo ništ nosili.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne, ne!! Nije bitno koliko on naplati, bitno je da dobro složi i da reče kaj je bilo, odnosno da je bila greška u pumpi :) Na to sam mislil pod tim kakav je majstor sad u ovo vrijeme pošto nismo kod njega več dugo ništ nosili.

Po meni Zagi je ok ja sam bil kod njega u 8 mj prošle godine .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Mislim da znam kaj te boli.
Traktor je za generalku i ti bi sad htel pumpu malo našpricati da on nekak izdrži još koju godinicu, jel tak?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da znam kaj te boli.
Traktor je za generalku i ti bi sad htel pumpu malo našpricati da on nekak izdrži još koju godinicu, jel tak?

Pa naravno, još uvijek ne troši ulje (druga je stvar kaj ga razbaciva okolo), dosta dobro povuče i prima gas, s obzirom na to da kadi malo plavo, malo crno pri punoj turaži u transportu i sve mi to miriši na lošu pumpu, bar je to prvo kaj moram rešiti. Neje pri snagi za oranje, tanjuranje i siliranje, no to tak i tak nedela več 5-6 godina. Bitno je da mi posadi 30 rali kuruze, pokosi 15 rali livade i osuši sjeno i to kaj obere 20 rali kuruze v jesen mu je najteži posel, a ide i u tom poslu, neje posustal.:icon_pray:
Moram pumpu rešiti, jer za generalku moram pričekati neko bolje vreme za koju godinu!
Eto takov je plan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Bojim se da ako i kad se složi pumpa kak treba nebu mu to baš pomoglo, čak bu mu više odmoglo :icon_scratch: Barem tak govori praksa :icon_wink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja se samo nadam da se budem rešil tog plavog dima pri punoj turaži, odnosno niti nema više pune turaže, mislim da neprelazi ni 2000 okr, a pogotovo dok krene tak plavo dimit, nekaj koda se poremeti.
Nekaj mi govori da bi se reglažom pumpe to trebalo ispraviti. Točilo se svakakvo gorivo poslednjih 7-8 godina od kad je zadnji puta bila na stolu.
No opet znam i sam da postoji mogučnost da kad se pumpa sredi da se motor jednostavno razleti.
Imal je kolega na R-65 takav slučaj.
Svestan sam i toga i ako prasne nek prasne!!

EDIT:
sečam se dok je zadnji puta bila pumpa skidana, bil sem klinec 15 god, razletel se rotor doma v dvoru, i nakon popravka (1600kn) kompletna reparacija, traktor je išel ko blesav, primal gas i nije kadil. A pomalo iz godine v godinu se je to polako gubilo i sad je došlo do ovakvoga stanja kakvo je pa bi ja probal to pak na taj način da vidim jel bude pomoglo il ne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh