• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Bude sigurno, ali ja znam da ga buš teral kak vrag svoju mater i pitanje je jel bu dočekal košnju trave
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bude sigurno, ali ja znam da ga buš teral kak vrag svoju mater i pitanje je jel bu dočekal košnju trave

Hehe...navek me razveseliš s svojim postom:biggrin::icon_lol:
Istina je, traktori kod mene imaju svu njegu, od ulja, filtera, podmazivanja i pranja, ali i teram do jajec i zato mu dajem na volju, ako prasne nek prasne. Onda nebude više premišljanja, bude morala generalka ili drugi motor.
No poznavajuči njega:icon_pray:, bude on još mene poslužil :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Samo obuj cipelu par brojeva manju i sve bu ok :(angel)::(angel):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači ne ga baš tiskati do kraja, jel?
Ja traktor jedino tiščem do kraja u transportu, jer mi je i ovak spor, pa još da se ne vozim pun gas, nigda nebi nikam stigel. :) V poslu pod opterečenjem neje nigda na punem gasu!! To je moje pravilo.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Bojim se da ako i kad se složi pumpa kak treba nebu mu to baš pomoglo, čak bu mu više odmoglo :icon_scratch: Barem tak govori praksa :icon_wink:

U ovom se postu potpuno slazem.Obicno kad napucas PVP popucaju klipovi između karika.Jedina prednost je sto kad bude radio generalnu imace sređenu PVP:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
koliko radnih sati ima pitam jer je kod mene r 65 89.g. i na ništa nikada nije dirano osim nedavno štelanih ventila, seemeringa na lijevoj poluosovini i ležaja u lijevom reduktoru
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Znači ne ga baš tiskati do kraja, jel?
Ja traktor jedino tiščem do kraja u transportu, jer mi je i ovak spor, pa još da se ne vozim pun gas, nigda nebi nikam stigel. :) V poslu pod opterečenjem neje nigda na punem gasu!! To je moje pravilo.
Transport i je največi problem, veliki broj obrtaja, a opterečenje nikakvo.
Nije ti baš neko pravilo :icon_rolleyes:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Transport i je največi problem, veliki broj obrtaja, a opterečenje nikakvo.
Nije ti baš neko pravilo :icon_rolleyes:

Uh, bemu miša, a ja sem cjelo vreme uvjeren da je baš tak, da se lagano raspuhiva pri punom gasu i nikakvom opterečenju. Tak nekak se teraju traktori v mome kraju pa svi stalno idu.

koliko radnih sati ima pitam jer je kod mene r 65 89.g. i na ništa nikada nije dirano osim nedavno štelanih ventila, seemeringa na lijevoj poluosovini i ležaja u lijevom reduktoru
Pitaj Boga Oca koliko ima radnih sati, prije je puno radil, zadnjih 7 god nešto manje.
S tim motorom je bilo puno raznoraznih problema od kad je kupljen nov 1988. tako da nezanm ni sam, nikad nije bila skidana glava niti išta prčkano po unutrašnjosti motora, samo su ventili puno puta štelani i promjenjeni su nekoliko puta ulošci dizni.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
On se onda ne raspuhiva nego se vrti bez veze.
Ak je to tak, zakej onda ne orješ sa 1 sporom i pun gas, isto se bu raspuhival.

Nije to samo tak pri tebi, tak svi delaju, a očiti dokaz moje tvrdnje je taj da na iber gasu u transportu baca ulje na sve strane.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
On se onda ne raspuhiva nego se vrti bez veze.
Ak je to tak, zakej onda ne orješ sa 1 sporom i pun gas, isto se bu raspuhival.

Nije to samo tak pri tebi, tak svi delaju, a očiti dokaz moje tvrdnje je taj da na iber gasu u transportu baca ulje na sve strane.

A kaj ak neme ulja več emulziju :icon_lol::icon_lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
On se onda ne raspuhiva nego se vrti bez veze.
Ak je to tak, zakej onda ne orješ sa 1 sporom i pun gas, isto se bu raspuhival.

Nije to samo tak pri tebi, tak svi delaju, a očiti dokaz moje tvrdnje je taj da na iber gasu u transportu baca ulje na sve strane.

Ništ ja ne velim, sve je to točno kaj ti veliš.
Neznam kak da se izrazim, al taj je traktor naučen da se tjera tak ka se tjera.
I dok je sve relativno dobro i ispravno, nikad se ne buni pod turažom, imam osječaj koda motor voli takvu turažu.

Imam ja od 560 jedino malo teže ide poluga za gašenje memi služi za rezervu mogu ti posuditi . roto pumpa ipm .
Dal M i DM motori imaju iste paramtre naštelane u pumpama??

Kakva emulzija kolega??
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
@Šanana :M i DM motori imaju istu pumpu samo iz vana.Unutra su ogromne razlike kao i dizne.

Nisam procitao post o emulziji.Mislim da je u pitanju emulzija koja se koristi za stelanje PVP .Bosh-majstori za probu i stelanje PVP ne koriste naftu vec specijalnu emulziju za te radove.Tacnije storjevi za stelanje PVP ne koriste naftu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tak sam i predpostavljal da je razlika velika. Zbog tog sam i postavio pitanje!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
E Šanana, zaboravil sam ti reči i potrošnja je puno manja.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ništ ja ne velim, sve je to točno kaj ti veliš.
Neznam kak da se izrazim, al taj je traktor naučen da se tjera tak ka se tjera.
I dok je sve relativno dobro i ispravno, nikad se ne buni pod turažom, imam osječaj koda motor voli takvu turažu.


Dal M i DM motori imaju iste paramtre naštelane u pumpama??

Kakva emulzija kolega??

Ja sam samo htio pomoči ako se može , emulzija mislio sam kad se pomiješa ulje i voda u motoru :icon_pidu:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E Šanana, zaboravil sam ti reči i potrošnja je puno manja.

Znam, znam, dok je na 565 motor ko curica, nema brige s potrošnjom, stvarno malo troši u odnosu na 560.

Željko, hvala ti svejedno!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh