• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
nemora se stavljat Indija. može se stavit nekaj kvalitetnije recimo goetze ili kolbensmith samo je i skuple, jer konkretno Nuralov klip sa 5 karika za dm motor košta oko 375 kn + karike goetze cca isto toliko. to je od perkinsa a isti borung i visina čela klipa. treba staviit i nove košuljice i to je onda sve zajedno sa obradom i majstorom cca 11tkn a to je puno

Nije puno ak bu dugo delalo i stvarno kvaliteta,al ni ti kvalitetniji djelovi nebudu trajali ko prva ugradnja.
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
p1330576.jpg
[/IMG][/IMG]evo slika šta se meni desilo sa klipom od DM-a 34
http://imageshack.us/photo/my-images/823/p1330560.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/14/p1330576.jpg/
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni se cini da su dizne odigrale veliku ulogu,trebalo ih je. Mjenjat redovito!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neisplati se sređivat samo glavu, jer ako ga zadihtaš gore prdnuo je na rosu u donjem djelu. Jedino ako je koji ventil otišao ili pukao odispod to da se sanira da traktor možda odradi još nešto dok se ne izležu konkretni novci za generalku, jer moram imati 10.000 kn na hrpi da se to složi kako treba jer taj traktor onda ostaje kod mene i dalje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neisplati se sređivat samo glavu, jer ako ga zadihtaš gore prdnuo je na rosu u donjem djelu. Jedino ako je koji ventil otišao ili pukao odispod to da se sanira da traktor možda odradi još nešto dok se ne izležu konkretni novci za generalku, jer moram imati 10.000 kn na hrpi da se to složi kako treba jer taj traktor onda ostaje kod mene i dalje.

Možda imaš sreće kod mog kolege na rakovici isto bila svakakva kompresija dva klipa bila totalno loša promjenili smo klipove stavili indijske karike ( one iz konzerve) pojačane ventile složena pvp i dizne (sa njima bilo muke ) uz laganu potrošnju ulja oko 3 litre na 100 sati napravila 2000 sati ide i pali :drink: Djelovi kupljeni u bjelovaru u Masivi .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni se ćini da je temperatura motora odigrala veliku ulogu .

Nemora znacit velika temp.jer ak je dizna pisala i nije suje sagorjelo bilo je puno cade i ispiranja cilindra i ode karika i bocna strana klipa i automatski ima vece trenje i povisena temp.klipa i ode sve k vragu.:icon_oak:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nemora znacit velika temp.jer ak je dizna pisala i nije suje sagorjelo bilo je puno cade i ispiranja cilindra i ode karika i bocna strana klipa i automatski ima vece trenje i povisena temp.klipa i ode sve k vragu.:icon_oak:

Da je toliko pišala kaj misliš kak bi motor radil i kakvo bi bilo ulje u karteru kod ispiranja veliki dio nafte ode u karter motor dimi ko parnjača i kak se nafta neda tlačiti radi ko da je paljenje u foru .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da u pravu si dosta nafte ode u ulje al kroz neko vrijeme i mnogi to ne skuze,fora je kaj ne izgori sve kad dizna pisa i jos ak je slabija komp ne dimi tak jako nego ode u karter i ispire cilindar i klip,jako je bitno da baca maglu e onda skoro sve izgara i ima vise snage i naravno manje dimi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako, u petak ili subotu šlepam 565 k majstoru i započinje s otvaranjem i rastavljanjem motora, radi se generalna.
Vrijeme mi je da se raspitam i pitam vas tu na forumu kakve i čije djelove da tražim za DM 34T motor??

Kakve su preporuke i gdje potražiti, trebam isključivo konkretne i provjerene informacije za sklopove motora, ležajeve i ostali potrošni materijal koji ide kod generalnog remonta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Sekra, Hubzin, Hadrovič. Tebi najbliže u vezi potrošnog materijala, a i sklopova.
Mada bi ja probal pitati tam gde bu se strojna obrada radila.

Moja preporuka bi ipak išla na stranu Nurala, ovo sve ostalo zvučnog imena ko zna gdje je proizvedeno

Inače, fino te krenulo, oba su pala :(sweat)::(sweat):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
NURAL veliš?? nikad čul, al potražit ćemo :)

A Masiva BJ??? Dal bi se tam dalo naći kaj srpskih djelova po pristupačnoj cjeni??

MA da, oba su pala i uz njih još 100 mogučih sranja, bude prošli i ovaj mjesec spiskano preko 30.000 kn zbog velikih gluposti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Zaboravih na Masivu :mur:

Mislim da "srpskih" djelova ima jako malo, ima, ali večinom mala privreda ili Turke ili Indija zapakirano u celofan
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Imaju nesto srpskih djelova ali stubline su turske bile kad sam ja radio generalku.
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
Ja sam u svoga 565 stavio stubline i klipove Petar Drašpin to IMT ima u prvoj ugradnji.
Peter Drapšin nema karike tako da sam karike stavio SPAREX Engleske .
Ležaje ve sam stavio indijske svakako su bolji nego turski.
Novi ventili su od Prvog Partizana 45 stupnjeva.
Strojna obrada me koštala 1800 kuna
Samo da napomenem ćelo klipa se mora doraditi ,to znači da se klipovi ugrade u blok izmjeri se GMT i onda se otokare na istu visinu sva 4.
Od brtvih sam samo kupio brtvu glave sva ostala mjesta brtvljenja gdje se inaće koriste brtve sam mazao sa Super Silicone RTV Black 200ml od WURTHA http://www.wurth.co.uk/product/supersiliconertv
i do sada je napravio 25 radnih sati .
 

miaz

Novi član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
20
Sekra, Hubzin, Hadrovič. Tebi najbliže u vezi potrošnog materijala, a i sklopova.
Mada bi ja probal pitati tam gde bu se strojna obrada radila.

Moja preporuka bi ipak išla na stranu Nurala, ovo sve ostalo zvučnog imena ko zna gdje je proizvedeno

Inače, fino te krenulo, oba su pala :(sweat)::(sweat):

Imaš i SZAKAL METAL u koprivnici, ima samo zapadne dijelove
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam u svoga 565 stavio stubline i klipove Petar Drašpin to IMT ima u prvoj ugradnji.
Peter Drapšin nema karike tako da sam karike stavio SPAREX Engleske .
Ležaje ve sam stavio indijske svakako su bolji nego turski.
Novi ventili su od Prvog Partizana 45 stupnjeva.
Strojna obrada me koštala 1800 kuna
Samo da napomenem ćelo klipa se mora doraditi ,to znači da se klipovi ugrade u blok izmjeri se GMT i onda se otokare na istu visinu sva 4.
Od brtvih sam samo kupio brtvu glave sva ostala mjesta brtvljenja gdje se inaće koriste brtve sam mazao sa Super Silicone RTV Black 200ml od WURTHA http://www.wurth.co.uk/product/supersiliconertv
i do sada je napravio 25 radnih sati .

Kolega, daj mi reci gdje si kupovao djelove i po kojoj cjeni za sklop cilindra?
Koliko para karike i ventili?

Obrada bloka i radilice skupa skupa 1800 kn? jel brušen na 1. specijalu?
Što se tiće klipova to valjda majstor koji radi obradu i uprešava stubline zna kak se klipovi moraju obraditi ili je to spcifično samo kod Drapšin klipova??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ovisi, neki to rade, a neki ne (večina da).
Tvoj majstor bi trebal reči na strojnoj obradi na kolko da ih ostavi inače oni naprave po čitulji
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovisi, neki to rade, a neki ne (večina da).
Tvoj majstor bi trebal reči na strojnoj obradi na kolko da ih ostavi inače oni naprave po čitulji

Aha, kužim.
Ima neki majstor u KC, neznam kak se zove, ti vjerojatno znaš, radil je kolegi na IMT 567 i dobro mu je složil, tak da k njemu budem i ja vozil na obradu, a blizo mi je.
 

Najnoviji postovi

Na vrh