• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
Cijena dijelova za motor DM34 je:
košuljica fi 91,48 Petar Drapšin 140 kuna
klip fi 91,48 (sa komorom) Petar Drapšin 181 kuna
karike Sparex (Engleske) 80 kuna
to je cijena za jedan cilindar kad to sve zbrojiš izađe te 401 kunu sklop za jedan cilindar
cijena ventila PRVI PARTIZAN mislim da je oko 15 kuna nemogu sada naći račun .
da to je ta cijena 1800 kuna i ima dosta strojne obrade :
U slučajuo ovog motora NEMA SPECIJALE 1 2 3 sve je STANDARD
-obrada radilice
-obrada klipnjače(upresava se nova čaura na spoju klip klipnjača te se ona obrađuje)
-upresavanje osovinice klipa
-ispresavanje starih stublina
-upresavanje novih stublina
-bušenje novih stublina
-brušenje gornje površine bloka
-ugradnja radilice u blok
-ugradnja klipova u blok (bez karika)
-mijerenje GMT na svakom klipu
-vađenje klipova van i obrada čela klipa na dimenziju
TO JE ŠTO SE TIČE POSLA ISPOD GLAVA
-ispresavanje vodilica ventila
-upresavanje vodilica ventila
-obrada sijedišta ventila
-brušenje donje površine bloka
Ima toga dosta i sa time je završen posao strojne obrade
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas je skinjena glava s 565, majstor mi je jeavio da je izgurao karike na jednom klipu gore pod glavu pa se zbog tog čulo lupanje unutra, pa je zbog taj klip ostal bez kompresije. Sutra idem do njega pa budem videl.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bio danas kod majstora, odvojili smo prednji kraj i krenuo je s rastavljanjem motora...evo koja slikica.

Vidi se kak je tuko s krhotinama karika u glavu, na 1 i 4 klipu se to desilo. Sva sreća pa sam odmah stao pa je glava prošla neoštečeno.






 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
A jel si ti 100% siguran da su to karike bile na klipu ???
Nije mi jasno kako su karike ( komadići karika) ispali iz ležišta karika na klipu i provukle se između stubline i klipa gore poviš klipa ,
to klip mora bit onda dosta oštećen da dijelovi karike prođu HA ...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tak veli majstor, kolega mi je nebi se šalio s tim.
Uostalom kaj bi drugo moglo biti??? Na glavi je sve uredu, nema nikakvih krhotina.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Klip nije izgorio ,a nalupan odozgora.Taj se majstor negdje zaj... u objasnjenju.Karike nisu mogle proci gore kroz neostecen klip.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kak nije izgorel, a kakve su ono rupice s desne strane na oba?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tim klipovima je bilo jako toplo to isto se desilo mom kolegi na rakovici nagoreli klipovi a čak je normalno radil i na leru malo dimil i tršil ulja koliko i nafte dobio nove klipove iz masive karike indija kod tota i pojačane vetile od tota i ide dalje .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Klip nije izgorio ,a nalupan odozgora.Taj se majstor negdje zaj... u objasnjenju.Karike nisu mogle proci gore kroz neostecen klip.

Nije se majstor ništ zaj....jasno se vide rupice na klipovima kud je izgurao karike van.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Po izgledu nema puno.
Kod mene je 13.45h :(rofl):sala....


Pa jel može i jedna tema bez Tvojih upadica i besmislenih ideja i savjeta, čast izuzecima ali jako ih je malo?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moze nema frke,jeste svi neki ljuti i nabrijani.....pa malo sale ne skodi nikome.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana kolko to ima vur?

Sat je prestal brojiti prije 15 godina, tak da pojma nemam, ali moglo bi se ravnati po nekom izračunu.
Od 1989. do 2000. po 200 rh godišnje, jer nije se puno radilo, to bi bilo oko 2200 rh, od 2000. do 2006. po 300 rh godišnje, to bi bio oko 1800 rh, a sad zadnjih godina od kad je kupljen SAME radi još i više ali samo laganijeg posla, al opet budemo računali oko 300 rh godišnje, znači u ovih zadnjih 7 godina negdje oko 2100 rh.
Pa kad se to sve zbroji mogel bi imati oko 6000 rh u ovih 23 godine.
Možda puno, možda ne, no s obzirom kak je bilo problema od kad je bil nov ja smatram da je dobro izdržao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
To je tu negde, pokoje pregrijavanje, malo smeča usisanog, .............
Opet bu on hrzal ko nekad :icon_wink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Več kad spominješ usisano smeće...ono crijevo koje vodi od zračnog filtera na usisnu granu je bilo tak fino puknjeno ispod rezervara i tu je bez problema mogao hrpu prašine i smeća povući u motor. To smo sad vidjeli dok smo ga rastavili.
Sad ide sve novo i to crijevo i zračni filter.

Ma veli majstor da sve to još super zgleda i da je traktor stvarno očuvan i da se bude baš sad izuzetno potrudil da se motor složi da bude bolji nego tvornički. :)
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da ti crijevo usisa bilo cijelo, motor bi još jako dugo išao. Ovo smeče koje je ulazilo, djelovalo je ko brusni papir na cilindre i karike, i sad me baš zanima dal su one krhotine koje su bile između klipa i glave, stvarno dijelovi karika, ili to smeče iz vana. Kad majstor izvadi klipove, poslikaj to da vidimo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma po obliku i po risovima koje je ostavilo na klipu su karike 100%, nemre smeće baš takvo sranje napraviti.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
moja rajka ima oko 5000 sati isto je bio sat u kurcu pa je stavljen novi u motor osim stelanja ventila nije dirano sada me najvisr muci semeging radilice do motora tu jedino vlazi ali pazim na ulje i nema problema a sa pregrijavanjem nikada nije bilo jer moram ju pravo upteretiti da bi bila u zelenom uvijek je na granici bjelog i zelenog tj. oko 80 stupnjeva, isto '89 godina
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
daj gdje je zapelo sa imformacijama i slikama šta je ustvari klepetalo na čelu klipa
ja i dalje nemogu i nevjerujem da su ono bili komadići karike
u mom jednom slučaju je karika je ispucala i ostala je u kanalu karike ali izlomita na komadiće
jel iznad prve karike i čela klipa ima nekih 20mm i ko zna koliko joj treba vremena da proštema put do gore
0e0w.jpg

p1330576.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/89/0e0w.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/14/p1330576.jpg/
 

Najnoviji postovi

Na vrh