• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nejde karika gore nego kompresija dole i usljed toga klip gori pa tek onda ostaci karika mogu gore :icon_wink:

@ Šanana to crijevo usisa bu masno, jebo ga onaj koji ga onut prepeljal da glođe po rezervaru :icon_axe:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neću se mešati u majstorije, ne neznam kaj bi drugo moglo tak tvrdoga doći između klipova i glave, a s glave ništ ne fali i neoštečena je.

Da, crijevo je masno i jesam ja stavil komad gume pod rezervar iznad tog crijeva jer je harilo po njemo, ali svejedno je več bilo puknjeno, a nisam to primjetil.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@sanana jel ti kad ostal bez vecine ulja i pregrijaval se?
Karike od visoke temp.i loseg ulja se hoce ljepit za cilindar i jos kad su potrosene i nakon explozije kad klip krene naglo prema dole pucaju i najmeksi dio je klip i napravi havariju prode kraj klipa gore jer dole nemre radi druge karike,i tucka klip odozgora dok ne izleti kroz ispusni ventil van.

To kaj je tebi bilo nije ni tak strasno kak zna ubit klip i ispisat cilindar.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bez ulja nije niakd ostal, uvjek je imal ulja skoro do maximuma, na to se vodi briga svaki dan prije opaljenja.
A pregrijal se je nekoliko puta, ne toliko da bi zakuhal jer je uvjek antifriz u njemu, ali znalo mu je biti često vruće, pogotovo sad pred kraj kad je bil slab a posla je moral napraviti pošto poto.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Da mu nisi slučajno aerosola po zimi dodaval?
Tu je bubini
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A onda je stvarno dal svoje i od umora i istrosenosti materijala je pukel i rekel dosta ste me terali sad malo osvjezenje i odmor pa pici jos tolko.:icon_thumright:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aerosola???? Nisam mu nikad ništ dodaval, čak ni sprej nikad nije dobio, takve se stvari kod mene ne koriste, po zimi je još uvjek palil na grijač iako su bile neispravne dize :)
Čudo od motora....hehe
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Normalno da mu ne treba start sprej kad je komora za palenje u klipu.Bas je to uzrok izgaranja klipa sa slabom smjesom goriva i zraka.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Aerosola???? Nisam mu nikad ništ dodaval, čak ni sprej nikad nije dobio, takve se stvari kod mene ne koriste, po zimi je još uvjek palil na grijač iako su bile neispravne dize :)
Čudo od motora....hehe

neispravne dizne su najveći neprijatelj klipa i karike pogotovo kad je motor hladan. Kod prvog paljenja propuštaju previše goriva, zalijevaju, pa se taj višak goriva nakupi pod prvom karikom i između prve i druge karike a kad dođe do paljenja dođe do zapaljenja te nafte među karikama pri čemu ona nafta zarobljena između prvih dvije kraike formira sebi zasebnu komoru i normalno da raznese gornju a njezine dijelove ubacuje gore na klip. To se nikad ne dogodi od jednom već postemepno i većinom su tome skloni vodom hlađeni motori zbog svog sporog zagrijavanja...
slika klipa par postova prije je čisti primjer
p1330576.jpg


Aerosol = strat sprej = ubojica motora
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Baš zbog te gareži koja nastaje od goriva i ulja, Deutz motori zračno hlađenje imaju 1. kariku trapezastu, koja ima funkciju da čisti kanal, da se ne zapeče. I onda se takve stvari ne događaju.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Baš zbog te gareži koja nastaje od goriva i ulja, Deutz motori zračno hlađenje imaju 1. kariku trapezastu, koja ima funkciju da čisti kanal, da se ne zapeče. I onda se takve stvari ne događaju.

Prva karika im je dvostruko trapeznog oblika, a druga minutna.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Normalno da mu ne treba start sprej kad je komora za palenje u klipu.Bas je to uzrok izgaranja klipa sa slabom smjesom goriva i zraka.

Lisnik jel to razlog kaj puno više stradaju klipovi od direktnog ubrizgavanja nego sa komorama u glavi ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Motor je raspravljen i očiščen te spreman za odvoz na strojnu obradu, a ja još neznam kam budem išao kupovat nove djelove??? A u srijedu ih moram kupit i odvesti blok i radilicu k majstoru na obradu.:icon_scratch::icon_scratch:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na strojnu obradu nosim u Koprivnicu k KANAZIRU radil je kolegi strojnu obradu na njegvom traktoru.
Ali treba prije toga imati kupljene stubline i klipove da se sve skupa odnese da može majstor to napraviti.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa jesi zval koga za djelove i ko kaj nudi?
Mislim da sad netreba sparat i treba do kraja odrdit kak treba,al nis od indije ne meci!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sutra idem na teren obići trgovine s popisom u ruci i budem znao na čemu sam i odmah bude sve kupljeno.

Ne planiram stavljati tursku i indiju unutra, idem na nešto provjereno srpsko ili zapadno pa budemo vidjeli.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Malo te ne kužim Kanazir ti radi obradu a jedan drugi majstor sastavlja zakaj to ne radi jedan isti moj kolega nosio rastavljeni motor od 577 kod majstora u Soblinec dijelovi od majstora sastavio radilicu i klipove sastavio glavu znaći trebalo staviti karter i glavu natočiti ulje vodu i gorivo i upaliti motor je odlično radio . Ako imaš jednog majtora za obradu jednog za sastavljanje ako ni je dobro nitko kriv .Još ako i sam kupuješ djelove ne da te plašim to je moje mišljenje .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako je to tak onda majstora ni netreba.

Skineš motor, otpeljaš ga na strojnu obradu (naravno onakvog neopranog) i kad je gotov onda ga samo ugradiš, barem to nije problem.

Baš me zanima kolko bi račun bil :(whew)::(whew):
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
S klipnim sastavom, a to se tako zove kad vam netko "nepoznati" radi strojnu obradu i sastav motora imam jako loše iskustvo. 2004 godine došao je na red moj IMT 540 da dobije novo srce junačko. Prije toga je bilo ispitivanje cijene potrebnih dijelova po dučanima. Imao sam tablicu gdje sam uspoređivao gdje šta kupiti i od kojeg je proizvođača. Moj majstor mi je predložio da dijelove koji se tiču samog motora kupim kod Jambrešića u Varaždinu koji bi radio strojnu obradu i odmah klipni sastav. Ok, pristao sam. Klipovi i stubline su trebali biti od Motinsa iz Novog Sada koje i IMT ugrađuje u prvoj ugradnji. Boš pumpu i dize je radio majstor u Koprivnici iz Starogradske ulice, ime sam zaboravio, a navodno i ne radi više zbog starosti. Nakon 30 sati rada "novog" traktora primijetio sam da curi ulje ispod kuplunga. Katastrofa. Idem svojem majstoru kaže probušili su noktom semering radilice kod montaže. Reklamacija Jambrešiću, njihova frajla mi bezobrazno veli a šta da vam sad ja radim. Ja sam joj odgovorio da si nek zamisli da se nas dvoje sexsa i ja imam zdrapani prezervativ i ona, hvala Bogu dobije dijete. Poklopila ni je slušalicu. Nakon 600 sati počne mi ponovno faliti ulje. Nigdje ne kaplje. Veli majstor pitaj boga koje su karike i ostalo u nutra. Sad mi služi za lakše poslove i oko košnje, pali kak on hoće ulje troši kao lud, ali sad dobija rabljeno od Hurlimana, jer mi se ne isplati financijski kupovati novo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh