• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je to tak onda majstora ni netreba.

Skineš motor, otpeljaš ga na strojnu obradu (naravno onakvog neopranog) i kad je gotov onda ga samo ugradiš, barem to nije problem.

Baš me zanima kolko bi račun bil :(whew)::(whew):

Treba majstor za skinuti motor rastaviti motor sastaviti polumotor vratiti motor i ostalo na traktor ali za kvalitetu posla odgovara onaj koji je radio strojnu obradu i sastavio polumotor jer je njegva obrada i dijelovi :icon_hang:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Djelovi motora su mi svi u autu.

Znači, glava, radilica, klipnjače i blok idu k Kanaziru na obradu, glavu mora pošlajfati, srediti siceve i ugraditi odgovarajuče pojačane ventile u nju i to je sve što se tiće glave.
Radilicu pobrusiti na 1. specijalu, promjeniti pikse na klipnjačama i srediti iste, blok ošlajfati i uprešati nove stubline i obraditi ih prema novom klipu i to je sav njegov posao što se tiće obrade.
Znači kod njega uzimam nove ventile, leteće, zidne i aksijalne ležajeve prema mjerama koje on bude napravio tokom obrade, znači bez ikakvog sklapanja, jer sve naknadno, odnosno ako on montira polu motor sve to još dodatno košta, a to meni sve radi moj majstor.

Obrada ako se napravi dobro, meni moj majstor montira djelove koje ja osobno kupim i mislim da tu nema problema, mora biti dobro 100%, uostalom meni moj majstor garantira da bude sve dobro jer iskustva ima i zna kak mora sve doći sa obrade njemu u ruke.

Znači ja kupujem stubline, klipove, karike, dihtunge i ostali potrebni materijal.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Treba majstor za skinuti motor rastaviti motor sastaviti polumotor vratiti motor i ostalo na traktor ali za kvalitetu posla odgovara onaj koji je radio strojnu obradu i sastavio polumotor jer je njegva obrada i dijelovi :icon_hang:

Bez uvrede, ali taj koji tak dela nije majstor.
To je perač djelova.

Za ugrađenu kvalitetu djelova je kriv uvjek krajnji korisnik.
Uostalom, i sam znaš o čemu pričam.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako hoces kvalitetnije dijelove uzmi ovakve.Na svakoj stublini je zig Made in England.Sto je zanimljivo svaka je vec honovana na mjeruu.Kad sam ih prvi put odnio ovakve stubline na masinsku obradu jedva primili da ih ugrađuju.Ove koje kupis na nasem trzistu su ustvari sirove stubline.Oni izbiju stare ,malo ociste siceve i naguraju novu i uopste nije bitno jeli se bacila ili je malo ukrivo legla jer ima jos milimetar da se brusi... Tek tad ih honuju na mjeru.Tacnije tad poslije obrade stublina ostane na nekom mjestu tanja a na drugoj strani deblja . Za stubline koje su vec tvornicki obrađene na mjeru moraju da po par sati sređuju i ciste siceve , sa ovim nasim i indijskim to ne moraju a ista naplata.

dsc06247f.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bez uvrede, ali taj koji tak dela nije majstor.
To je perač djelova.

Za ugrađenu kvalitetu djelova je kriv uvjek krajnji korisnik.
Uostalom, i sam znaš o čemu pričam.

Točno tak no perač zaradi isto manje odgovara manje radi ne rade svi kao ti (briga ih što će biti nakon) nažalost prošlo je vrijeme poštenja čast iznimkama !!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Znači ja sam bedak?
Pa u neku ruku i jesam i to ponekad jako veliki, ali ko se zadnji smije .........:(giggle):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo nek obrada bude dobro napravljena, ja se za mojega majstora nebojim, jer čovjek dok svaku šajbicu pere posebno o njegovoj pedantnosti se nema kaj pričati kasnije.
Još nek potrefim s djelovima, nema sretnijeg od mene.
Sve mi se čini da budem zel zapadne djelove sklopa motora pa kud puklo da puklo.


I još samo jedn pitanje, jel bolje uzeti MOTINS ili Petar Drapšin??
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Drapsin su meni preporucali za 539 kad sam radio generalku i evo 750 radnih sati kasnije nema problema niti jednog jedinog ;)

Indijski mi nisu izgledali kvalitetno u ruci, motins cujem da prave djelove kako i od cega stignu pa na sto naletis... Drapsin je i prva ugradnja u IMR-u i traje 20 godina i nek ti traje jos 20 nema problema...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupljeni svi potrebni djelovi, još samo par sitnica do kraja tjedna i to je to.

Kontaktirao sam jutros meni dvojicu najvažnijih forumaša, i zahvaljujem im se ovim putem što su mi pomogli pri odluci (oni se budu prepoznali u ovome)
Uzeo sam PETAR DRAPŠIN (PDM) sklopove, to je ipak prva ugradnja IMT-u i mora biti dobro, znači klipovi i stubline, a karike njemčke NPREurope.
Imao sam čak i sreće ili se tako potrefilo da sam naletio na klipove s 5 karika za DM motor i zbog toga sam još dodatno zadovoljniji, jer u originalu su bile 4 karike, a od puno majstora čujem da im dosta fali baš ta 5. karika :)

Djelovi motora su ostavljeni na obradi, dečki budu to sredili i od petka kreče montaža pomalo. Kod njih budem uzel sve potrebne ležajeve i glavu budu sredili s pojačanim ventilima i to je to.





Mislim da to bude sasvim pristojna generalka motora kakvu je i zaslužio i da to bude potrajalo. :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma sad budeš imao bolji traktor nego što si imao, samo ako se sve napravi kako treba naravno! :icon_razz:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Stiglo danas s obrade :)
Sve skupa s kompletnim ležajevima 3500 kn. Bit će ovo dostojna generalka, do sad 11000 kn bude uloženo.
Još ostala upitna uljna pumpa i srediti cilindar hidro volana jer pušta ulje.

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dansa sam se dogovoril s majstorom nek ga samo polako i smireno sastavlja :)
Veli da se bude potrudil da bude do 10.-og traktor u voznom stanju :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ako budes mogel,snimi video prvog paljenja! Ipak je to svecan dogadaj! :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Šanana ni u ludilu, jednom su me snimali kod prvog opaljenja i nije uspelo bez dorada :x:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma to je IMT, nema tu praznovjerja,mora dobro radit! :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako budem kod majstora bude još i slika i videa, vidjet čemo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh