• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E ovako, stavili smo nove CF dize na 565 i nakon 40-50h rada je prolupao motor. Bil je kolega majstor kod mene i sprobaval je svakak i tvrdi da je opet problem u diznama jer dela traktor na 3 klipa. Jel to moguće da je propišala diza već??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa jebate, nemrem verovati. E a usral sam se skoro kad je traktor počel lupati u sjetvi. U srijedu ih ponovno skidam i kolega ih nosi k sebi na provjeru pa budemo više znali jel je il nije.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
E ovako, stavili smo nove CF dize na 565 i nakon 40-50h rada je prolupao motor. Bil je kolega majstor kod mene i sprobaval je svakak i tvrdi da je opet problem u diznama jer dela traktor na 3 klipa. Jel to moguće da je propišala diza već??

Kod mog kolege na rakovici tri puta u par dana mjenjani ulošci kupljeni kod križevaca tek je četvrti bio dobar za zetora da bi bili tri ispravni otvoreno pet nakon mjesec dana jedan prolupao tako da te ništa nesmije iznenediti .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam jesenas mjenjal uloske dizne na zetoru i kupil orginal kakve su i gore,kad sam skinul stare nakon 25god.prvi put,isti model i brojevi pisali na novima i starima.
Nove mi je stelal frend na 185bara,a stare su bile pale na ispod 170bara,sam sam ih ugradil i evo nakon 8mj.radi super i ne dimi vise topli.i cini mi se da sad malo manje trosi naftu.
Jedan ulozak je kostal 90kn.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, ništa me nesmije iznenaditi.
No uglavnom, taj 565 radi i po 10h dnevno da se i ne ugasi :) Nije težak posao, ali svejedno se vrti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas došao kolega majstor, dizne su u najboljem redu (što me razočaralo...ccc), pa dalje, izmjerena kompresija i pazi sad.
1. klip 12 bara
2. klip 22 bara
3. klip 16 bara
4. klip 0 bodova, debelo ispod 10 bara

Zatim smo skinuli poklopac ventila u nadi da je možda koji ventil zaštekao pa zato lupa, ali nije, svi funkcioniraju dobro.
E sad ostaje još skidanje glave, jer očito je greška ispod. Nada se majstor da je možda koji ventil pukel dolje pa krhotinu nabija klip na glavu pa zato lupa. A ako nije ni to, e onda mu generalka ne gine.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Moli boga da taj 4 klip nije prolupo na lezaju. .Bice dobro ako se nije okrenuo lezaj u klipnjaci.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čuj, sve je moguće kod tog motora, 23 godine rada, a nikad otvaran, vrijeme mu je tu da ide na remont. Više budemo znali drugi tjedan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Mislim da ne.
Kad bu širom i karike budu vani, a one su poooderane. Znači nemogu nazad, nove su bacanje novaca u vjetar, a ionak prvo treba utvrditi kaj lupa i to sanirati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma samo da prekarikam to mi ne pada na pamet. Ili full generalka ili ništ ako je več otišlo dolje nekaj na radilici.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel moguce da je pukla koja kompresiona karika pa da lupka i uz to da koji ventil ne dihta pa nema kompresije,pa bi se mozda isplatilo stavit karike leteci i uredit glavu tip top?:confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako je pukla karika (pukla je prva) i razbila međicu klipa.
Taj klip na vagu.

Ako urediš glavu onda je to kraj priče za propuhali motor
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako je pukla karika (pukla je prva) i razbila međicu klipa.
Taj klip na vagu.

Ako urediš glavu onda je to kraj priče za propuhali motor

Ma onda je najbolje koplet generalka al kak treba i trebal bi onda jos dugo radit bez problema.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nikad više sati ko prije, nažalost

Da to je tocno nazalost,al to je kvaliteta indija kina....
Mislim da kvaliteta namjerno losija da se slaze i trosi lova.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je pukla karika (pukla je prva) i razbila međicu klipa.
Taj klip na vagu.

Ako urediš glavu onda je to kraj priče za propuhali motor

ja bih rekao da je to početak priče opet na početku samo netreba slagat glavu :icon_anal:
 

miaz

Novi član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
20
Da to je tocno nazalost,al to je kvaliteta indija kina....
Mislim da kvaliteta namjerno losija da se slaze i trosi lova.

nemora se stavljat Indija. može se stavit nekaj kvalitetnije recimo goetze ili kolbensmith samo je i skuple, jer konkretno Nuralov klip sa 5 karika za dm motor košta oko 375 kn + karike goetze cca isto toliko. to je od perkinsa a isti borung i visina čela klipa. treba staviit i nove košuljice i to je onda sve zajedno sa obradom i majstorom cca 11tkn a to je puno
 

Najnoviji postovi

Na vrh