• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Provjeriti na vruče???...hmmm, a kak to misliš:scratch:scratch

A budemo vidjeli, sutra i u četvrtak vozim gnoj, ima puno, a ima puno i transporta, sve budem vidio kak se bude ponašalo, mada ne očekujem nikakva poboljšanja jer znam u kakvom je stanju motor.

A opet s druge strane tak se bar mogu služiti traktorom, iako puno više troši i baš nejde najbolje, a što da dam pumpu na reparaciju ili štelanje, pa da onda kad bude sve kak treba, pa da mi se motor razleti.

Pišem to jer je kolega imal na rakovici 65 isti slučaj. dal je pumpu na remont skup s diznama, postavili gore i nakon par sati se razletel motor unutra, puklo nešto i onda je svejedno na kraju ipak radil generalnu i sad je traktor bolji nego novi, a oma i novu rajku 65-ticu, ta se ponaša sad ko ovaj moj stari 565:weedman:

Znam na koga mislis.. bome, ova nova rakovica je pocela nekaj opasno trokirati, to mi se cini da nepe dugo.. sve mi izgleda da bude moral nekakvoga dupljaka novoga kupiti.. :D ipak dela dosta zemlje..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Lepo, na vruče, zna se dogoditi da na hladno radi ko sat,a na vruče štekucka ;)

Pumpu ne diraj prije reparature jer ako ju nafrkne ode makina. Znam da ju ionak to čeka ali nek odradi još kaj mora.
Mada ruku na srce mogel, tj moral je još koju vuricu složiti :scratch
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
pokušaj na svakih 4 rezervara goriva dodati po 2 deci dvotaktola ili motornog ulja,smješaj u kanti posebno i nalij u rezervar,tko zna kakvi su ulošci u diznama,rijetko traju kao originalni.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Lepo, na vruče, zna se dogoditi da na hladno radi ko sat,a na vruče štekucka ;)

Pumpu ne diraj prije reparature jer ako ju nafrkne ode makina. Znam da ju ionak to čeka ali nek odradi još kaj mora.
Mada ruku na srce mogel, tj moral je još koju vuricu složiti :scratch

Ma sad je sklopljen i nema šanse da ga više rastavljam i skidam sve one limove oko motrora...bude išel još do prolječa.
Dizne su ubiti nove gore, a pumpa kakva je je.
A čuj znal je biti u prilično teškim uvijetima gde bi traktor i od 80 ks imal dobroga posla, a taj ga je bogec odrađival, ja mislim da za jedan IMT takve, relativno loše serije (ili je takav samo moj, s pokojom tvorničkom greškom) taj je sasvim solidno i odradio. Uništil je njega ovaj dvoredni Zmaj z sečkarom, pak je skoro 17 godin svake jeseni v kukuruzi i muči se, još dok su blatne jeseni, a jake kukuruze, čisto ubojstvo za motor, sve se rastopiti štelo koliko mu je znalo teško biti, išel je, al razdrl se je.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Rekel je jedan čovek, djelo je, nije stojo, da je stojo nebi se pokvario ............

U svakom slučaju da je i pol od toga, nije mu bilo lako ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Rekel je jedan čovek, djelo je, nije stojo, da je stojo nebi se pokvario ............

U svakom slučaju da je i pol od toga, nije mu bilo lako ;)

To i ja velim...da je stal u garaži nebi se pokvaril.
Ovak je skockan i pažen traktor, od vanjskog izgleda, stakla na kabini do cijele instalacije (nebuš kod mene našel da koja žici visi ili je lampa zlupana:mrgreen:), mjenjač i hidraulika su dobri, ima nove gume i kak sad da ja to prodam, potepel bi ga samo.
Treba pikseriti prednji kraj, odnosno rukavce, centralni klin je ko novi.
I ta generalka motora i kvačilo da ga ne kalam začas opet.

Uplanu je rastaviti ga u šeraf, pa dok bude majstor radil na golom traktoru, ja budem doma sredil limariju i kabinu, a dok se složi mehanika, budemo ga pošpricali, provukli novu instalaciju i sklopili, vjerujem da bude ko ganc novi. Složil bi to za sebe i znam kaj imam v dvoru.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
pokušaj na svakih 4 rezervara goriva dodati po 2 deci dvotaktola ili motornog ulja,smješaj u kanti posebno i nalij u rezervar,tko zna kakvi su ulošci u diznama,rijetko traju kao originalni.

ako je gorivo slabo i ti ga još razrijediš sa uljem, šta si napravio ? još slabije gorivo crvene boje, bolje stavi Husqwarnin dvotaktorl dobiti žeš plavo zelnu boju pa neće biti problema prilikom kontroli:supz:,, inaće s tim motorom još nemam problema a nadam se da i neče biti samo što mi slini na semeringu zadilice (prema mjenjaču) a i lamela zna zasmrditi kada ju pravo optertim imam sve org. gume a iza planiram stavit 16naistice pa će lamela još prije prdnuti, ali šta je tu je valjda će to sve zaraditi, do sada je zaradila lamba r2 86, Hurlimana 75, novog ferka 539 i Masseya 253, radi i radi nemam prigovora, a gruba je do bola, prava muška
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
To i ja velim...da je stal u garaži nebi se pokvaril.
Ovak je skockan i pažen traktor, od vanjskog izgleda, stakla na kabini do cijele instalacije (nebuš kod mene našel da koja žici visi ili je lampa zlupana:mrgreen:), mjenjač i hidraulika su dobri, ima nove gume i kak sad da ja to prodam, potepel bi ga samo.
Treba pikseriti prednji kraj, odnosno rukavce, centralni klin je ko novi.
I ta generalka motora i kvačilo da ga ne kalam začas opet.

Uplanu je rastaviti ga u šeraf, pa dok bude majstor radil na golom traktoru, ja budem doma sredil limariju i kabinu, a dok se složi mehanika, budemo ga pošpricali, provukli novu instalaciju i sklopili, vjerujem da bude ko ganc novi. Složil bi to za sebe i znam kaj imam v dvoru.
Nikad više nebu napravil te vure pod takvom torturom sa ovim "novim" djelovima
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
ako je gorivo slabo i ti ga još razrijediš sa uljem, šta si napravio ? još slabije gorivo crvene boje, bolje stavi Husqwarnin dvotaktorl dobiti žeš plavo zelnu boju pa neće biti problema prilikom kontroli:supz:,, inaće s tim motorom još nemam problema a nadam se da i neče biti samo što mi slini na semeringu zadilice (prema mjenjaču) a i lamela zna zasmrditi kada ju pravo optertim imam sve org. gume a iza planiram stavit 16naistice pa će lamela još prije prdnuti, ali šta je tu je valjda će to sve zaraditi, do sada je zaradila lamba r2 86, Hurlimana 75, novog ferka 539 i Masseya 253, radi i radi nemam prigovora, a gruba je do bola, prava muška

nisam bio u toku, ali o kojem ti traktoru pises, tj. kakvoga imas uz ove sve kaj si nabrojil
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nikad više nebu napravil te vure pod takvom torturom sa ovim "novim" djelovima

Je pa znam, al nebude više ni delal to kaj ej delal u ovih 20 godina.
Nit bude oral, možda koju ral godišnje, nit tanjural oranje, nit bude teral silokombajna i tak te teže poslove.
Meni je on odličan za sjetvu kukuruze, ide s punom sijačicom apsolutno svuda :)
Za špricanje s večom špricom, jer bude dobil uske kotače s 12.4-36 gumama.
Zakon je za kositi s rotacionom i sušiti sjeno s velikim prekretačem i tak....sve njemu lagani poslovi i najteže mu bude to branje kukuruza...osim ak uleti 577 DV, onda nebude ni to delal ;)
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
rajku 65 89.g.
prvi vlasnik

kod mene isto 65 ali 88. god. dok sam joj ubacio 16,9 gume, traktor ide kak oces i di oces, brza je u transportu i pojacala se vucna sila. bez problema vuce 2x14. neces pogresit s tim gumama nimalo, a i ne steti previse lameli, jedina mana s tim gumama je da se dosta cesto dize prednji kraj
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
e vidis ,,kolike su kvalitete danas menbrane,,,,uzrok su ,,ventili,,,nekad su pumpe imale atesni ,broj oznaku na kontrolu ,,kvalitete sital,opruge,,,,,a casice tkz bile su staklene da se ima vizualni uvid,,,mnoge iskusne mehanicare mehanicare zna isprovocirat,,,,nego vidjeh kod tebeprednje gume ,,bez pog,mosta pa jeli prodajes pred,pog most,,,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemam ti ja uopče prednji pogonski most, to su samo obične 7.50-16 gume s takvom ripnom napred.
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
IMT 565 prednja vuča

Razmišljam o ugradnji prednje vuče na IMT 565 pa me zanima dali se to može bez problema ugraditi na traktor bez prednje vuče, nisam vidjeo gdje je točno na mijenjaču izlaz za pogon prednje vuče, dakle dali moj mijenjač uopće ima mogućnost da se ugradi,dali tvornički ima tu rupu na mijenjaču i sa koje strane to sve izlazi iz mijenjača???
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Razmišljam o ugradnji prednje vuče na IMT 565 pa me zanima dali se to može bez problema ugraditi na traktor bez prednje vuče, nisam vidjeo gdje je točno na mijenjaču izlaz za pogon prednje vuče, dakle dali moj mijenjač uopće ima mogućnost da se ugradi,dali tvornički ima tu rupu na mijenjaču i sa koje strane to sve izlazi iz mijenjača???

pogledaj od ispod ako ima poklopac onda je to to ako nema, onda ga izreži :idea:, jel imaš prednji most, koljevku, kardan,reduktor i kotače sa gumama,,

- razmišljao sam i sam i sam o tome ali skupi sport
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
mogu imat sve komplet ali baš sve znači samo prišarafi , za ugradnju za nešto malo manje od 10 tisuća kuna ,,,
dali je to ok cijena ili ???
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
560/565/577 dupljaci se po njuskalu krecu od 45tkn pa do cifri od kojih ti bude lose :mrgreen:
znaci tvoj traktor, plus 10tkn, plus majstor, plus neplanirani troskovi.. na kojoj si cifri?
bila je prije na njuskalu nova prednja vuca, ali nesjecam se koja je bila cijena.. 7tkn?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Izreži :prayer::prayer:
IMT ima poklopac (ako ima) sa strane

hahahhaha:madmana: brusilicom :partyman::rolfer:,,, malo me puklo


-- ajmo sada malo ozbiljnije,, dakle 10 000 je puno a i nije puno kako se uzme ovisi prvenstveno kakav traktor imaš, t.j. koliko je potrošen i koliko ga dugo misliš imati, osobno da ja nađem nešto takvo vjerovatno bih to uzeo jer ne mislim mjenjati konje koji me dobro služe a ulagat imam u druge stvari, šta će mi bolji traktor kada se i ovako cure po selu ne okreću za trakotrom već za bećarom, hehhhehe
 

Najnoviji postovi

Na vrh