• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Vidim da se tu piše o kilerima pa da se malo ubacim:D
Pošto se spremam sređivat komplet cijeli traktor imao sam namjeru kupit novi kiler,pa ak može neka preporuka di nabavit dobar,nebi baš htio dat 1500kn pa da mi za godinu-dvije propiša
A razmišljao sam i o tom da pokrpam stari jer nije jako probušen al pošto je večinom voda bila u njemu neznam dal je zaštopan i sl,se to da kak očistit iznutra:prayer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Navodno to oni sa onog linka odrade, mada stvarno neznam čim čiste sače iznutra. Ali isto to navodno košta ko novi, tak da ............
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Aha:rolleyess:znači najbolje mi da uzmem novi i molim da mi za par god ne procuri
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam cuo da kilere najbolje cistit luzinom ako ima hrde da najbolje ocisti samo treba kasnije dobro sve isprat
S novim kilerima bas nisam zadovoljan pretanki su i brzo propisaju, stari su puno bolji moze se bez problema popravit za male pare, u subotu krenem susjedu na 539 2005god 165RS promijenit antifriz jer je bio uzasan hrdav skroz i da cu otpustit pipicu na kileru i ostane mi u ruci otpalo skroz skinem ga dole i odnesem kod kolege i jedva ga popravi kolko je tanak al uspio je i sad drzi kak ce to dugo neznam!!!!!!
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Navodno to oni sa onog linka odrade, mada stvarno neznam čim čiste sače iznutra. Ali isto to navodno košta ko novi, tak da ............

- to se radi sa nekom kmijom šta stave u nutra i priključe struju,, nekakav kemijski proces

- mom starom je davnih dana na 539 propišao hladnjak i od tada u svim motorimam držimo antifriz i nema problema, em je točka vrelišta (kuhanje) veća em ne hrđa i nagriza dok je ispravan a kada je star navodno je gori od vode jer još više nagriza
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako je hladnjak star, u njemu je zadnjih 20 i više godina bila voda, on je pun kamenca i tu pravilnog protka nema i više mu ni sveta voda ne pomaže.
Ova kemija i lužina koju vi spominjete pomojemnemožeimati učinka čim ga obični antifriz raspiša na sve strane. Nesmem ni pomisliti kaj bi mu tek to napravilo.

Nažalost, kvaliteta novih hladnjaka je takva kakva je, ali zato tolko i koštaju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo imam jedan problem na 565, kad se vozim, bilo sa samim traktorom ili s nekim teretom, svejedno, idem pun gas i događa se to da traktor gubi malo okretaje i počinje jako plavo dimiti, kad je se još ne zagrije dovoljno ne toliko, ali kad se dovoljno ugrije onda to bude baš intenzivno.
Kaj se događa??
Dal je koja dizna prdnula, ili je možda do PVP??

I još nešto, kad smo prošle jeseni mjenjali dizne, stavljena su sva 4 nova uloška i od tada mi malo kisa nafta ispod druge dizne (gledajući od kilera), oštečen je izgleda utor za diznu u glavi i bakrena pločica nije dobro nasjela, evo sad zadnjih nekoliko dana baca naftu ispod te dizne sve više i više.
E sad se pitam jel bi se smjele staviti možda dvije bakrene pločice pod diznu da bolje brtvi?, a opet je problem taj kaj nisam mogao dokučiti dali su kakve aluminijske pločice bile več prije uprešane u utore, pošto dok smo skinuli dizne ispod njih je izgledalo kao da je aluminijska pločica u utoru u glavi, ali ni za majku milu ih nismo mogli iščupati van, malo smo strugali s komadom žice da probamo odvojit ali nije išlo van ništa, a takvo je bijelo-srebrno baš koda je aluminij unutra, e sad ako se dobro sječam to je samo ispod te 2. dizne, ove ostale su dobro zabrtvljene, a da samo radi toga skidam glavu dolje, neče mi se to baš jer trakrtor na prolječe ide na generalku, a moram riješiti nekako to curenje nafte da se ne vozim tak do generalke.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Moguče da je plavo zbog dize koja piša ili zbog te jedne koja ne radi kak treba. Ako nije onda pumpica.
Diza koja slini mora iči van i na aparat da se provjeri da nije možda pukla matica na halteru kojom se steže uložak.
Kaj se tiče pločice stavi novu, popuštenu, široku. Aluminijska nije sigurno bila i nisu potrebne dvije, čak ustvari nisu ni preporučljive.

Ako to ne riješi problem onda ti mogu na pp napisati kak da si pomogneš do uređivanja glave.
Bi ja to i ovde, ali me budu razapeli ;);)
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Moguče da je plavo zbog dize koja piša ili zbog te jedne koja ne radi kak treba. Ako nije onda pumpica.
Diza koja slini mora iči van i na aparat da se provjeri da nije možda pukla matica na halteru kojom se steže uložak.
Kaj se tiče pločice stavi novu, popuštenu, široku. Aluminijska nije sigurno bila i nisu potrebne dvije, čak ustvari nisu ni preporučljive.

Ako to ne riješi problem onda ti mogu na pp napisati kak da si pomogneš do uređivanja glave.
Bi ja to i ovde, ali me budu razapeli ;);)

ah da razni nazovi "stručnjaci" pun mi je kofer takvih a to i oni znaju samo čekaju da napišeš nešto dvosmisleno pa da ti skoče na kičmu sa pametovanjem
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Ali dečki,,,pa molim vas dečki,,,pa nismo mi zar takvi.....:finga:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moguče da je plavo zbog dize koja piša ili zbog te jedne koja ne radi kak treba. Ako nije onda pumpica.
Diza koja slini mora iči van i na aparat da se provjeri da nije možda pukla matica na halteru kojom se steže uložak.
Kaj se tiče pločice stavi novu, popuštenu, široku. Aluminijska nije sigurno bila i nisu potrebne dvije, čak ustvari nisu ni preporučljive.

Ako to ne riješi problem onda ti mogu na pp napisati kak da si pomogneš do uređivanja glave.
Bi ja to i ovde, ali me budu razapeli ;);)

E hvala ti, budem u nedjelju ako ikako stignem izvadio sve dizne van i s njima k kolegi nek ih stavi na aparat i provjeri.
Rekao mi kolega majstor kad smo lani stavljali sva 4 nova uloška dizni, da su dosta loše napravljeni i da nebudu dugo izdržali, pa nadam se da su dizne ipak krive. Kupio sam taj puta sam neke čini mi se talijanske uloške.

Daj mi reci koje uloške preporučaš za DM 34/T motor, da kupim nekaj malo bolja ukoliko bude trebao koji novi?!

Kaj se tiće bakrenih pločica, budem išao nazad sa sve 4 nove unutra pa budemo vidjeli kak bude, ako nebude dobro onda se čujemo privatno kak da rešim problem curenja nafte.:prayer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Trenutno su Češki u modi, ali ja baš i nemam dobro mišljenje o njima.
Pali pilu i prema KC, malo prije nadvožnjaka s desne strane ti je jedan bošista u dvorištu zadnja ili predzadnja kuča ili malo prije njega jedan s lijeve, malo finija radiona (znaš najvjerojatnije o kojima pričam). Mjesto je Štaglinec. Oni nek metnu svoje i nebi smjelo biti problema, a ako ga bude imaš koga za vrat loviti. Ili daj u Virju u dučanu gde si kupoval grijač za Same-a da ih oni slože.
Željac ih zeme i drugi dan ti ih donese.
Pločice obavezno široke popuštene, očisti dosjede krpom i alnasanjem ispuši nečistoče van. Pazi da ne nabiješ krpu u cilindar. Pločica ima za kupiti.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
šanana vidim da imas ptobleme koje sam i ja nekad na staroj rajki imal. meni je isto bio ostecen utor od dizne u glavi, uzeo sam novu bakrenu plocicu, zgrijal je do uzarenja pa naglo ohladil vodom(bakar kod takvog postupka jos vise omeksa), vratio diznu na mjesto i pocel pritezati i dok sam ju pritegnul negdi skoro do kraja uzeo sam cekic i neki komad zeljeza i diznu nabil malo unutra da bolje plocica zadihta i vredilo je. ali moras lupati po ušicama kraj obadva sarafa kojim pritezez diznu, nikako po sredini. znam da nije strucno ali ce pomoci ako je u tom problem. a kaj se tice novih diza, idi u ferdinandovac kod maletića, on vozi sve iz srbije i bosne i to samo IPM dijelove, nije skup a moze ti i promjenit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
IPM nije više kaj je nekaj bil ;) Jedino ako su se umeđuvremenu popravili :scratch
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
IPM nije više kaj je nekaj bil ;) Jedino ako su se umeđuvremenu popravili :scratch

ja sam 2007 god menjal dizne i stavio ipm i traktor se sredio kaj se tice potrosnje i snage barem 20 posto i evo dan danas dobro ide osim kaj malo puse na iber a i to ce se na proljece mozda rjesavat, ne trosi ulje ali ga ne treba ubit pa da bude kvar od 6-7ooo kn
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Trenutno su Češki u modi, ali ja baš i nemam dobro mišljenje o njima.
Pali pilu i prema KC, malo prije nadvožnjaka s desne strane ti je jedan bošista u dvorištu zadnja ili predzadnja kuča ili malo prije njega jedan s lijeve, malo finija radiona (znaš najvjerojatnije o kojima pričam). Mjesto je Štaglinec. Oni nek metnu svoje i nebi smjelo biti problema, a ako ga bude imaš koga za vrat loviti. Ili daj u Virju u dučanu gde si kupoval grijač za Same-a da ih oni slože.
Željac ih zeme i drugi dan ti ih donese.
Pločice obavezno široke popuštene, očisti dosjede krpom i alnasanjem ispuši nečistoče van. Pazi da ne nabiješ krpu u cilindar. Pločica ima za kupiti.

Znam za majstora iz štaglinca, gledajuči od moje strane, s desne strane priej benzinske...sve mi je to poznato, bila je pumpa več prije kod njega od naših traktora, majstor je dobar.
Kja se tiće "dučana iz Virja", tam sam uzel te neke talijanske ili pak češke, ne sječam se više, uglavnom odmah mi je kolega koji ih je štelal rekel da nisu baš nešto i da vjerojatno nebudu dugo. Pločice široke sam isto uzel tam skup s ulošcima. sve mi je to isto poznato. Al kolega radi dobro i zabadava, moram malo i na to gledeti. :)
Ako slučajno nebudu dizne krive, onda budem moral sve skupa s pumpom odnesti u Štaglinec nek majstor slaže, a možda tak ostane i do prolječa pa onda pe sve skupa s generalkom na popravak, nisam više pametan ni sam.

šanana vidim da imas ptobleme koje sam i ja nekad na staroj rajki imal. meni je isto bio ostecen utor od dizne u glavi, uzeo sam novu bakrenu plocicu, zgrijal je do uzarenja pa naglo ohladil vodom(bakar kod takvog postupka jos vise omeksa), vratio diznu na mjesto i pocel pritezati i dok sam ju pritegnul negdi skoro do kraja uzeo sam cekic i neki komad zeljeza i diznu nabil malo unutra da bolje plocica zadihta i vredilo je. ali moras lupati po ušicama kraj obadva sarafa kojim pritezez diznu, nikako po sredini. znam da nije strucno ali ce pomoci ako je u tom problem. a kaj se tice novih diza, idi u ferdinandovac kod maletića, on vozi sve iz srbije i bosne i to samo IPM dijelove, nije skup a moze ti i promjenit.
I maletić je jedna od opcija....i on mi je poznat...sve znam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E ovako, dizne su riješene, ispravne sve 4, lijepo bacaju maglu, pritisak kak treba biti.

Veli mi majstor s obzirom kak se traktor ponaša da je definitivno pumpa...a za nosit nju na reglažu i eventualno reparaciju novce nemam, pa bude ostalo kak je.

Sljedeče, da barem riješim ovo curenje nafte ispod dizne, veli mi majstor nek kupim nove pločice, nek ih stavim u pač da se zagriju do užarenja i onda odmah s njima u vodu, da bakar otpusti i onda s njima u glavu i stegnuti dizne, da onda nebi smjelo curiti.
Mehaničari, kaj velite na taj postupak?

Pločice su ovakve, kaj ne?
Slika2384.jpg

Slika2385.jpg
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Osmirglaj te bakarne podloske i uradi tacno tako kako ti je taj majstor rekao.Trebalo bi drzati.Inace i nove bi bilo najbolje tako srediti.Uzaris i naglo ohladis.
 

Najnoviji postovi

Na vrh