• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 567

  • Temu pokrenuo mrvica
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Aha, ukupno dodano na obje strane? Ja sam se vezal na jednu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da su te opruge nepotrebne ako su kuglice blego podmazane lamele obgovarajuče debljine celinder podešen opruge netreba kod mene to funkcionira bez opruga .
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Imam jedno pitanje u vezi kuglica.. Kad sam kupovao nove kuglice za 567, odma su mi davali šest komada(3 u svaku stranu) a ja ih doma na 567 imam 10(5 u svakoj strani kočnica). Sad mene zanima dali su to postojale dvije serije kočnica jedna sa 5 i jedna sa 3 ili su to samo priče takove?
I usput da napomenem da sam našao ove plaštičice za kočione ploče i da jedan komad iznosi jeftinih 25kn kod Lovre u Jaski!
I još jedna stvar ako niste znali pošto sam mijenjao poluosovinu na 567 jer je bila loša, 567 nosi poluosovine ni manje ni više nego od 577 fergusona
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja bi ti još samo napomenul da obratiš pažnju na semeringe, jer koliko vidim oni su kod tebe(a najcešce i kod drugih) glavni krivac za nekocenje... Kad stavljaš nove semeringe obrati pažnju na rupe koje imaju na metalnim kucištima i na kucištu na trubi jer te rupe se moraju poklapati kak bi u slucaju propuštanja manje kolicine ulja, ulje moglo iscuriti van a ne u bremze jer buš u protivnom opet za kratko vrijeme imal drek.

Isto tako, ako ti poluosovine imaju puno lufta slabe vajde ti bude od novih semeringa, opet ti bude curilo.

E da, trebalo bi mjeriti koliko debele nove lamele trebaš(mislim da je neko vec nekaj spominjal oko toga) jer po onome kaj sam ja gledal na nekoliko 558 svi koji su stavili pretanke lamele, imali su problema s blokiranjem i kocenje je jako kratko trajalo...

Kaj se tice pranja diskova, obavezno nitro ili sprej za diskove, nafta je masna...
 
Posljednje uređivanje:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ee hvala na savjetu to nisam znao za semeringe a primjetio sam tu rupicu na njima.. Eh sad diskove sam dao otokariti da budu fino ravni(nisam ih još slikal), lamele su one tafe nekakve valjda će bit dobre čine mi se dosta debelim jer drugih nije bilo kad sam u bosnu iso kupovat, sve skupa sa lamelama, cilindrima, semerizima, kuglicama, federićima(sve novo osim glavnog kočionog i diskova) kad se odbije porez oko 1200kn.. stavit ćemo i dodatne federa pa mislim da problema s blokiranjem neće biti..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Lamele postoje u više debljina i stavljaju se one koje trebaju prema potrebi, ako si kupio pretanke imat ceš problema.. To je kao da trebaš klip i karike za drugu specijalu a ti kupiš standardne jer su samo takve imali i onda ti kompresija puše na sve strane.

Po onome kaj sam ja do sad vidio, što maje lufta to bolje i duže koci a nema blokiranja. Ne mora biti da sam u pravu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gajtan u pravu si bolje koči ako je luft mali P.549 lamele i diskovi su isto a ploče su ono metalno sa kuglicama .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kod mene na 558 je luft skoro pa nikakav, zapravo samo toliki da ništa ne struže dok ne diraš bremzu, cim se ploce krenu malo razdvajat odmah koci i tu imaju najvecu silu, cim se previše razdvajaju, em imaš manju silu, em se događa ono blokiranje kotaca kad moraš krenuti u kontra smjeru da bi kocnica pustila...

Mene cudi da trgovci ne znaju da nisu sve lamele iste i da to tak bez veze prodaju.. Ili se prave mutavi
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sve lamele su iste po standardu jer po MFu se ploče ne bruse nego mijeniaju . Kad sve promijeniš onda i traje no naše lamele i ploče su daleko lošije kvalitete pa se svakak snalazimo .
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
I evo ga radovi su svršeni na mojoj tlaki, pa da prikažem kaj je sve i kak odrađeno.
Ploče su nasprejane sa bakrenim sprejem, novi federi i kugle, također ugrađen je i dodatni feder!
2w5t7hd.jpg


1zmnqra.jpg


Cilindriće smo namazali po preporuci majstora sa nekom AT mašću i ploče smo dali opjeskariti.
rba6aq.jpg


Evo je i koja je to mašćoba u pitanju.
29ksxsh.jpg


Također smo zamijenili lijevu poluosovinu jer su se zubići poderali na njoj a jedna lamela čak na metalnom dijelu nije ni imala zubiće...

Preradio sam pedale kočnica pošto nemam uopće kompresora niti zračnu instalaciju pa mi nisu bile potrebne onakve papuče, a i bile su užasno visoke ovo je sada puno komfornije.
2z6za89.jpg


Zamijenio sam i ulje u reduktorima usput.
2csffgy.jpg


Također sam stavio nove bakrene podloške tako da nebi puštalo nešto slučajno i odzračio sam sve skupa.
2ce1yle.jpg


30j44d2.jpg


I generalno kočnice nisu ništa spektakularno koče zadovoljavajuće kad ih se stisne malo žešće blokiraju, jbga malo sam se previsenaviknal na fendta :mur:
Neke slike su ispale glupe jer ih stranica preko koje objavljujem slike sama preokrene iz nekog razloga..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Te kocnice nakon slaganja moraju laganim stiskom na asfaltu kociti na smik, baz puno siljenja. Ako nije tak, zaboravi kocnice vrlo uskoro..
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Gajtan problem su lamele koje su pretanke pa to sve ima lufta, al koči, tak da vozilo bude to dok mi ne pripizdi..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gajtan to i nije neko kočenje ako majstor ima 100 kg košnice drže 33, 333 kg :eek::
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Na hidruličnim akp odvrnu pametni štelanje jako na klipićima onda nikako ne koči.
Kod mene je malo razvito pedala mekana i koči dobro.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To ne koči dobro ni dok je traktor novi no moramo se prilagoditi . Dok MF sa tim starim sistemom dobro koči .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ovisi ja sam vozio 565 od prijatelja kočio ko auto.
Neko je radio kočnice super su radile .
Moje rade dobro s tim da semerinzu sline.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
80ih firma Astra je u Sesvetama prodavala IMT traktore dolazili su u vagonima pomagal sem ih skidati svi su jednako kočili daleko od dobro. Kako su vagonima dolazili i drugi traktori kod skidanja je bilo crnih tragova jer su radnici bili naučeni na IMT kočnice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh