• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 567

  • Temu pokrenuo mrvica
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ploče ne izglefaju loše uz nove lamele mogle bi nekako kočiti . E sad da su loše jesu ako ih usporediš sa engleskima lošiji ja dosjed za kuglice i totalno loš materijal a je... ga IMT je .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Očistil sam ploče i dio na koji naliježe lamela mi se čini dosta dobar..
zoc0uc.jpg


6z69zn.jpg


Nego zabrinjavaju me ovi utori za kuglice što šire ploče, dosta su loše i sa čim bi to bilo najbolje počistit jer je dosta hrđavo i propalo... ili ako se mogu nabavit takve nove ploče možda??
ic0dhc.jpg


1zehwk2.jpg
Nove ploče su skupe, bar su bile.

Počisti malo bijaksom, stavi nove kugle i obavezno namaži.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Nekek mi je to jako nagriženo. Kaj se to neda bolje očistiti drot kefom na brusilici?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije nagriženo nego zamaščeno dok sem se sa tm igral koristil sem staklo i šmirgl.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Vozi sigurno a možda i koči zezam se garant bude bolje kočil od novih indija turska i sl.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Probat ću to još malo sastrugat drot kefom zasad sam to samo na grubo počistil naftom da ne potrošim puno benzina ili čega god s čim ću čistit sve na fino...
 
Posljednje uređivanje:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Očišćen i drugi kraj trube gdje je špera i s tim krajem sam ugodno iznenađen, u dosta boljem je stanju. Sad samo ispolirat rupe za kugle i sklapanje može početi.
11qjvde.jpg


126d6l1.jpg


E sad imam pitanje dali na diskovima moraju bit neke gume koje dodatno učvršćuju cilindar kočioni ? Jel se da to negdje kupit novo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Na koje gume misliš? Ja kolko se sječam zaštitne su na cilindrima i ona gore da nejde prašina unutra ili več ima onaj limeni poklopac pa ni te gumice nema.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ma to su više kao neki uležištevaći za cilindriće koji se umeću u one rupe u pločama gdje su cilindri, mislim da su plastični oni. Teško mi malo objasnit, a da ne označim na slici...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
ako mislis na kuglice sta drže kočione a neke gumice su bile na njima orginal.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Misliš na bolcne u koje se upire celinder one bi trebale biti uprešane i imaju plastični prsten može i bez njega a ako su olabaveli malo ih prihevtas.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Na ovu plastiku/gumu mislim na ploči kočionoj:
a43jfm.jpg

I u to su metnjene ove kuglice što drže kočione, željko je vjerojatno točno mislil al da budem sto posto siguran jer slika govori 1000 riječi:
2iw3vcp.jpg


Sad mene zanima ima li to gdje za kupit novo jer ja to sa kočionim cilindrićima u Bosni nisam dobio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
A na tu plastičicu misliš.
Ja toga nisam nikad nigdje videl u slobodnoj prodaji.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
E hvala ti za slike federa! :drink:
Feder ide samo na jednu stranu ili se stavlja na jednu i drugu?
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Na obe strane
Da samo napomenem, slike su preuzete sa neta, nisu moje
Ovde se detaljnije vidi
367646b6be8c8bf5871075c4ce73c332.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Tko bude sad stiskal pedale, kad ima 4 federa?:icon_lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ako čemo po istini pet ih je, nemre na imt biti na par da ga je*eš.
 
Na vrh