• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 567

  • Temu pokrenuo mrvica
  • Datum prvog posta

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Evo napokon ja sastavio svoj 567 koji sam kupio u raspadnom stanju, stavio drugi motor, novi jedan reduktor a drugi slagan, novi jedan ležaj točka i hrpa semeringa, alnaser, alternator... prema listi promjenjenog ispada da je stvarno bio za dijelove, ali pošto sam imao volju slagati sad se napokon pokrenuo. Čitao sam ovdje na forumu da je jako spor u prvoj brzini, ali da je baš toliko spor nisam vjerovao, ja bih rekao otprilike kao 2. spora na IMT 539 - znači strašno :(wasntme): e sad pošto je prva brzina tako stravično spora očito ga je netko skroz ubijao u drugoj pa se nešto čuje u mjenjaču kad je u drugoj, prilikom vožnje po cesti bez opterećenja više onako cvili, a pod opterećenjem (jučer sam vukao drljaču s njim) više onako zuji. U čemu bi mogao biti problem i dali je problem na njemu nešto raditi na mjenjaču. Na IMT-ima sam rastavljao sve i svašta, ali mjenjač nikada. Dali da vozim dalje tako ili da rastavljam pošto je sada rasklopljen i bez limarije? :tractor:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Rastavljaj i mjenjaj ležajeve jer očito negde nekaj šteka.
A i sad ti je na pol rastavljen.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Bio je rastavljen na pola, sada su samo oklopi skinuti (limarija), ali i sada je lakše nego kad je potpuno sklopljen. Dali može još ići ako se ne koristi brzina koja se "čuje" ili je to sve povezano? Znači da bi se kopalo po mjenjaču rastavljanje na pola je obavezno? :(yawn):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Ja se nebi htel mešati kak bu dugo to išlo tak, to je teško za reči.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nemoguće da je 567 tak spor u 1.
Ima ga kolega i uredno 1. ore s 2x12" plugovima na dubini i 40 cm ako treba, njegova prva je malo sporija nego kod mene na trobrzincu.
U 2. možda tanjurati prvi trag s mao više pol gasa, a u 3. može vući sjetvospremač 220 cm u ravnici.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Sad mi je žao što nisam upalio GPS na mobitelu pa da točno mjerim brzinu kretanja, ali na osjećaj meni je to djelovalo jako sporo. Rastavio sam neki dan poklopac "da vidim šta ima unutra" i mogu reći da sam jako iznenađen kako je to sve jednostavno i primitivno napravljeno. Na istoj osovinici su zupčanici za 2. i 3. brzinu i koliko sam uspio vidjeti da je sa tom osovinicom i ležajevima sve ok. Ona se nalazi na dnu i više prema zadnjem kraju traktora, potpuno je u ulju i nevidim kako bi njeni ležajevi mogli stradati, osim od milion sati upotrebe. U prethodnim postovima nisam napisao da u traktoru nije bilo dovoljno ulja, možda 20-ak litara, i još kad je hidraulik podignut možda je nedostajalo ulja pa je zato mjenjač tako zvučao. Pitanje za nekoga tko je raskapao mjenjač, dali je moguće tu osovinicu za 2. i 3. brzinu skinuti da se traktor rastavi na pola ali sa zadnje strane mjenjača (između diferencijala i mjenjača)? Koliko je to pametno uopće dirati dok ide, iako sve skupa izgleda banalno i jednostavno bojim se da bih mogao imati viška dijelova ako to počnem kupusati :icon_scratch: :=:)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
I ja sam isto bil iznenađen kad mi je jedan od ta četiri ležaja potopljenih u ulju promaknul pa sam dvaput rastavljal.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ma nemoguće da je 567 tak spor u 1.
Ima ga kolega i uredno 1. ore s 2x12" plugovima na dubini i 40 cm ako treba, njegova prva je malo sporija nego kod mene na trobrzincu.
U 2. možda tanjurati prvi trag s mao više pol gasa, a u 3. može vući sjetvospremač 220 cm u ravnici.

Kako je kolega zadovoljan sa imt 567????
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sa 567 orem sa posavcem 2/36 bez ikakvih problema oko 30-35cm u 1 brzini .Tanjiraca olt28 diskova i setvospremac 2,6m imt vuce uvek 2 brzinom iako je teza zemlja za obradu. Snage uvek ima a ni njegova 1 nije mnogo sporija od 1 na trobrzincu. Velika razlika je 2 brzina kod trobrzinca jer tesko moze raditi sa tanjiracom ili setvospremacem dok 567 bez problema odradjuje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolegin 567 još uvjek ide, izore s njim godišnje oko 50 kj, tjera i rolobalirku zadnjih godina...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Olt Posavac 2x12"

Probal je i Leoparda 2x14", ide bez problema u normalnim uvjetima.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Traktor nije nov, pa onda mislim fa treba gledati 2x12, koji se nadam da moze vuci u svim uvjetima.

Od svega traktor je najteze izabrati.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Evo već sam pital za bremze na mom 567 u temi IMT 560 pa pošto smo prije počeli delati servo volan neg kočnice pa evo par slika od ugradnje:
jr7dol.jpg


16m2lh3.jpg


fw6src.jpg


33w4owz.jpg


28grtxc.jpg


Nastojali smo biti što jednostavniji da cim jeftinije ispadne nadogradnja. Inace traktor kad smo ga kupili je bil u totalnom rasulu sa instalacijama i izgledom, al mu je zato duša još zdrava.
Ak nekoga kaj zanima kak smo kaj odradili slobodno neka pita ;)
Cilindar volana još nije privaren tak da ovo nije njegova pozicijau kojoj mora biti
 

Tomot3

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
51
Imam i 567 i 558 i 577 .Orali smo sa sva tri i 567 je dosta sporiji prvom od 558 i 577 ali moze povuc u breg ne osjeti sad je na njemu prednji utovarivac riko i sluzi najvise za utovar bala.Jedina mana mu je klipna bosch pumpa koja je nesto razstelana pa malo vise trosi i dimi
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kočnice nisu problem za složit nego su bitni semerinzi.
Ako je sve pojedeno džaba i novi moji malo sline.
I sad neki dan ga spustao dugo u leru malo zapalio ploče koči ko auto opet.
ja kad sam slagao kočnice trebao mi traktor pa nisam imao vremena semeringe odradit
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne slažem se kočnice je problem složit čak dok je novi traktor one nisu dobre za bregove . Semeringi mi nikad nisu propustili Kočnica desna je donekle i ima engleske ploce lijeva ima srpske ploče i osjetno je lošija prazan traktor po asfaltu koce smik . U usporedbi sa ostalim traktorima puno lošije pa i mali IMT ima jako jadne kočnice ako koči sa jednoosovinkom u dol .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Moj koči na mrtvo ali majstori su petljali po poluosovinama pa nisam orginal mogo semeringe ugradit na brzinu.
Lamele su naše tms ivanec i odlične.
A kočnice se željko lako slože.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lako ne ali ako pripašeš diskove (npr od Iveco) onda to koči oriđiđi IMT je jad od kočnica .
 

Najnoviji postovi

Na vrh