• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta
N

Neven 533

Guest
Koje dijelove?
Špric kit i farbu?

ma to ima a ima svega nesto od kocnica satovi nis ne rade struja ce se pregledati grijac novi i neznam sitnice ocu da sve bude ko novo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
ma to ima a ima svega nesto od kocnica satovi nis ne rade struja ce se pregledati grijac novi i neznam sitnice ocu da sve bude ko novo
Jesi ti metnul kakvu sličicu od tih svojih strojeva?
 
N

Neven 533

Guest
Toliko hvališ taj 533 a nisi ga nikad sliko :evil:
A 577 dosta sobro izgleda 8)

ma slikat cu kad bude u radu a ne dok spava .... ima vremena sad mi je 577 drazi




Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
V

vedo

Guest
A kad sjedneš u njega,ne vidiš se izvana kolki su blatobrani,znam to iz iskustva,imam IMT 560 ovakve linije :)
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
A kad sjedneš u njega,ne vidiš se izvana kolki su blatobrani,znam to iz iskustva,imam IMT 560 ovakve linije :)

Po meni je mana što je kod ti starih linija kabina jako malo samim tim smanjena preglednost
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
A kad sjedneš u njega,ne vidiš se izvana kolki su blatobrani,znam to iz iskustva,imam IMT 560 ovakve linije :)

Treba podbaciti "nešto " pod sjedalo.
Svaki 560 stare linje koji sam vidio ima između sjedala i poklopca hidraulika neku distancu.
kad to postaviš onda ćeš vidjet i bit ćeš viđen:supz:
 
V

vedo

Guest
Treba podbaciti "nešto " pod sjedalo.
Svaki 560 stare linje koji sam vidio ima između sjedala i poklopca hidraulika neku distancu.
kad to postaviš onda ćeš vidjet i bit ćeš viđen:supz:

Problem je u tome,što je otac daavno zamjenio sjedište,i umjesto starog ubacio sjedište od vozača autobusa :D
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
zanima me dali kombinirka skip i imt 577 imaju isti mjenjač i diferencijal
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Mislim da bi trebali imati isti, a jedina razlika je u reduktoru, jer je skip sporiji, ali me nemoj držati za riječ.
 
B

Bobo

Guest
AJOOJ, sto necu procitati ovdje... Kako samo prije nisam ovo vidio, pa pisem mjesec dana pre kasno, ali sta ces...

Kao prvo, SKIP je trobrzinac, i to SVAKI
kao drugo, mjenjac mu nije NI SLICAN mjenjacu na 577
kao trece skip u 3. brzini na iber gasu ide skoro 50 (mjereno autom) tako da mjenjaci nemaju dodornih tocaka jedan s drugim. Diferencijal ne znam kakav ima u odnosu na 577, ali za mjenjac sam 100% siguran

Skip sve sto radi, radi u reduciranim brzinama koje su za rad na zemlji, iskopima, utovarima super pogodjene, dok je za transport UZAS nad uzasima, bar skipB-51 koji je koliko znam zadnja serija SKIP-a ne racunajuci ovaj najnoviji...

Hidromotor na skipu ne zelim ni komentirati jer je samo po sebi pre smijesno...


Prepravak skipa u traktor, TOTALNO neisplativa, jer se mora mjenjati mjenjac, ubacivati uljna pumpa pod sjedalo, tj, CJELI hidraulicni sistem od A do Z... samo dok skipa rastavis izgubis volju za zivotom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Pa, kad te nema nemreš sve nabrzinu ni videti ;)

Pa kaj 577 nema trobrzinaca :scratch
Jednom prilikom se razletel reduktor na 579 (trobrzinac), unutra je bil reduktor od Skip-a i traktor je bil dosta brz (služi za transport), pa smo takvog i ubacili.
E sad dal je to inače tak ili .......
 
B

Bobo

Guest
Kolega, nisi ti imo IMT SKIP-a a kako mi se cini da ni ne znas kako izgleda...

IMT SKIP ima OBICAN trobrzinski mjenjac, OBICNO kvacilo s OBICNOM lemelom... Kakav te hidromotor spopao, to u skipu NEMA...

Stariji tipovi SKIP kombinirke imaju hidraulicnu pumpu preko kardana koja sluzi da napaja razvodnike prednjeg utovarivaca, i zadnje kasike, Noviji skipovi pumpu imaju na radilici, i ne moze se pumpa iskljuciti iz pogona, kao na nekim starijim skipovima kojima se to moglo napraviti da se lakse pali po hladnom vremenu.


Muhanicar, bratov SKIP po cesti lijepo krece u 1. i lako se salta u 2. brzinu. Problem nastaje kad se treba ubaciti u 3. brzinu, a stroj cim stisnes kvacilo naglo krece usporavati, jer je tezak 7 tona. kad usaltas u trecu (Koja se na bratovom skipu UOPCE ne "preklapa" s 2. brzinom) treba mu dati dobar gas i drzati ga na kvacilu dok malo ne krene, i uhvati brzine. Na ikakvoj uzbrdici zaboraviti saltanje u 3. brzinu dok ne izadjes na ravno, a kad se u 3. zelati onda ide...

Auto kojim je mjerena brzina je kolega policajac laserom mjerio i do 80 je sat na autu tocan, i auto kad ide iza skipa u 3. na pol gasa pokazuje preko 40km/h. Imam i video clip kako izgleda prolazak kroz selo u skipu na iber gasu. 579 ne znam kakav ima mjenjac, jer ga nikad nisam vozio, al vjerujem da je isti kao na 560, da nema neke razlike velike, a reduktor kao reduktor bi trebao biti 1:3 ako se dobro sjecam, razlika izmedju 579 i skipa je u samim zupcanicima unutra. Kao sto sam vec napisao, skip u sporim brzinama ide dosta brze od normalnog traktora a snage ima da je za poluditi, pa je moguce da je reduktor drugaciji, ali mjenjac sam skoro pa 100% siguran da nema dodirnih tocaka s mjenjacem na traktoru.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Bio si u pravu za SKIP kombinirku.Taj skip kod mene je bio prije 12 godina.Jeste bio SKIP al ne kombinirka.Bio je vrsta vilicara u tvornici papira.Sve sto sam pisao tacno je samo je masina imala drugu namjenu.Neznam tacan naziv il oznaku.Samo znam da je SKIP proizvođac.Hvala na ispravci brisem sve napisano.
 

Najnoviji postovi

Na vrh