• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
a jbga kolko dugo... da bi donekle upalio da mi ne vergla dulje od 15 sekundia da upali morao bi ga grijat nekih minutu i pol i to sad prije ovog snjega, a sad nema paljenja bez spreja (dok ga "dovoljno" zagrije nema više struje za verglat)
Tebi onda treba baterija a ne grijač :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Trebalo bi biti, ali ako ga jedno pošteno grijanje isprazni onda je valjda pri kraju (bar za ove zimske uvjete)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Valjda ga čuješ kak vrti?
Kaj bi to popravljal. Ja ti prodam ispravnog (oš Iskra, oš lucas) prek sindikata.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Valjda ga čuješ kak vrti?
Kaj bi to popravljal. Ja ti prodam ispravnog (oš Iskra, oš lucas) prek sindikata.

velika je to investicija!!!! ma imam dva stara iskrina pa mi električar bude valjda 1 dobrog složio! usput cijena?
 
M

miroslav k

Guest
Kao sto i sama tema govori, IMT 577 je najbolji IMT traktor zajedno sa IMT 539, ne zbog toga sto ih posedujem nego je tako
 
M

Miško 007

Guest
a jbga kolko dugo... da bi donekle upalio da mi ne vergla dulje od 15 sekundia da upali morao bi ga grijat nekih minutu i pol i to sad prije ovog snjega, a sad nema paljenja bez spreja (dok ga "dovoljno" zagrije nema više struje za verglat)

Slab ti je akumulator onda i vjerojatno loš grijač...
Stavi nov grijač.
A meni bila problem losa nafta smrzavala se ja grijem traktor a grijač ne puca .
Sad kupio aditiv za naftu sad upali samo tako ..
 
I

ihorzic

Guest
Definitivno je do akumulatora , bez obzira na stanje anlasera on bi trebao verglati iza grijača nekih 15 sek. i to je procjena akumulatora na 50 %
 
G

GrofDracula

Guest
IMT 577 - reduktor i kočnice

Evo da priupitam Vas koji imate znanje, jer ja baš o tome nemam.

Prva stvar je reduktor. Redovno izbacuje pogotovo iz sporih. Sad zadnji put kad je izbacio više ne rade brzine u sporima. Ubacim recimo u prvu sporu i kad pustim kvačilo čuje se nekakvo "roškantanje".
Brze rade normalno ali i reduktor nekad u vožnji isto izbaci u neutral.
Traktor nije moj, pa se ne kužim baš. Imam ga odnedavno da mi služi ali nemogu se tako voziti i riskirati.

Drugo su kočnice koje uopće nisu davale znakove života. Reparirao sam one cilindre ispod papuče jer su bili zaštekani, gumice ispucane i puni prljavštine.
Sad kad sam to složio kočnice rade ali jako slabo, pa sam bio skinuo one trube iznad onih klipova kočionih i očistio jer je bilo puno smeća, masti i ko zna čega.


Da napomenem da traktor jako dugo stoji a i kad se radilo sa njim prije 2 godine kočnice nisu radile a vlasnik ih nije popravljao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
U reduktoru su tri trkača koji su na igličastim ležajima i to se najvjerojatnije samljelo. To nemoraš ni pitati koliko košta novo, nego pravac otpad sa rabljenim dijelovima.

Ako su se kočione lamele napile ulja, badava ti poso.
 
G

GrofDracula

Guest
hvala. bio sam digao onaj poklopac iznad getribe. izbacivalo mi je reduktor jer su oni šiljci bili poderani šta drže osovine reduktora i mjenjača, sva 4 sam promijeio novima sa novim federima to je sad ok i na ruku se osjeti ogromna razlika. e sad sve se šalta lijepo samo nema sporih brzina dok brze rade normalno.
dali da otvotim poklopac hidraulike jel cu tamo vidjeti šta, jel možda vilica koja pomiči može pravit probleme nisam ni sam siguran.

pa sigurno da su bile masne jer trube nisu bile zaštićene ničime godinama samo se mast i smeće skupljalo. kako izgledaju te lamele. vidio sam tu na forumu da su neke kugle isto u igri?
 
G

GrofDracula

Guest
jel moguće da je otišao planetarni reduktor? on je samo za sporohodne jel tako?
 

Najnoviji postovi

Na vrh