• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta
M

mirotolisa

Guest
Prijatelj mi je prije 15-ak dana kupio IMT-577. Hidraulika mu je slaba posto nema pomocnog klipa. Majstor kaze da je serijski morao biti, ali ga je netko skinuo. Problem je sto on nigdje ne moze naci taj pomocni klip. Zvao je vise trgovina sa dijelovima i nigdje nema. Jel netko slucajno zna gdje se to moze nabaviti? Unaprijed hvala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

Miško 007

Guest
Pa hidrulik s pomoćnim klipom nema veze vjerojatno je hidrulik bio zapušten i nije ulje mjenjato na vrijeme...
 
M

mirotolisa

Guest
Ja se u traktore ne kuzim ama bas nikako. Samo sam 2-3 puta vozio traktor :)
Majstor kaze da je kod njega pumpa od 549 i da nema snage da dize masinu za obradu drva koju je prijatelj kupio. Masina je teska oko 900kg i hidrauluka ju digne samo 15-20cm od tla i kad ju digne nakon par min se spusti za oko 5cm. Tako ju ne moze transportirati. Ulje je promijenjeno i s tim je sve ok, ali majstor kaze da ta pumpa nema dovoljno snage i da joj treba pomocni klip da bi mogla da dize vece terete
 
M

Miško 007

Guest
Inače 577 ima dve pumpe ali samo jedna radi druga je pomoćna za vanjske izvode hidrulike onda ce morat novu pumpu da kupi...
 
M

mirotolisa

Guest
Nisam znao za drugu pumpu. Nju majstor nije spominjao. Govorio je samo o jednoj i kaze da je ona ispravna, ali da je preslaba da bez pomocnog klipa digne tu masinu. Kad bi se postavio taj klip onda bi bilo sve ok. Tako je rekao. Ali klip nigdje ne mozemo naci
 
M

Miško 007

Guest
Pa u tom jeste bit prodajte pumpu tu nekom za 549 dodajte i uzmite orginal...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Postoji mogučnost da je neko gore metnul manju pumpu, ali kaj se tiče snage to nema veze. Moreš i tu malu nafrknuti da prednji kraj ide u zrak (ako je ispravna)
Dodatna pumpa uopče nema nikakve veze (osim pogona) sa glavnom pumpom.

Za dodatni cilindar probaj upitati na 091 791 2118 ili 098 803 121.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pomoćni cilindar imam ja.Prvo ti zamjeni sigurnosni ventil.
 
M

Milan

Guest
Pa hidrulik s pomoćnim klipom nema veze vjerojatno je hidrulik bio zapušten i nije ulje mjenjato na vrijeme...

Ne miješajte pomoćni klip koji je sa desne strane traktora i smiješten je izvana i pumpu pomoćne hidraulike.Vjerovatno nedostatak snage za podizanje težeg oruđa leži u tome što je neko skinuo pomoćni cilindar koga pokreće ili napaja pumpa glavne hidraulike
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
kad smo kod hidraulike da vas pitam zna li neko sta ova mjera znaci daN znam da je nosivost ali ne znam koliko je to u kg ako je naprimen oznaka 1000 daN koliko je to kg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad smo kod hidraulike da vas pitam zna li neko sta ova mjera znaci daN znam da je nosivost ali ne znam koliko je to u kg ako je naprimen oznaka 1000 daN koliko je to kg
DaN je oznaka deka -njuten..dakle 1000 daN = 10 000 N
A 10 N je 1 Kg .
Dakle riješenje je 1000 kg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
577 bi morao podići preko 2 tone bez dodatnog cilindra,prema podacima u radioničkom priručniku za hidrauliku
Bi, samo kad digne taj teret(na vruče) nesmiješ nimalo odmoriti nogu na kuplungu
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
grijač za 577

jel postoje različiti tipovi grijača, prvenstveno mislim na jače i slabije, jer trenutni koji je ugrađen mi se čini dosta slab, moram jako dugo grijat da bi upalio....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
jel postoje različiti tipovi grijača, prvenstveno mislim na jače i slabije, jer trenutni koji je ugrađen mi se čini dosta slab, moram jako dugo grijat da bi upalio....

Koliko je to dugo?

Ja sam danas sprobao na MF 590 grijač,i kad sam spojio direkt na akumulator nakon 1-2sec se več sav zacrvenio i poče gorjet...
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
a jbga kolko dugo... da bi donekle upalio da mi ne vergla dulje od 15 sekundia da upali morao bi ga grijat nekih minutu i pol i to sad prije ovog snjega, a sad nema paljenja bez spreja (dok ga "dovoljno" zagrije nema više struje za verglat)
 

Najnoviji postovi

Na vrh