• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
U tvom slucaju je problem nazubljena piksna (cahura) .Ona je ispala iz kucista reduktora.Mozes je vratiti nazad i zavariti tako da neostetis zube.

Oznacena je strelicom na slici.

dsc05292e.jpg

By kemolisnik at 2012-08-25


Uploaded with ImageShack.us
 
G

GrofDracula

Guest
Korištenje špere

eto zanima kako koristiti šperu konkretno na 577.

dobio sam informaciju da kad koristim šperu nesmiju kotači biti u skretanju nego ravni kao i zadnji? pa me zanima kakve veze ima špera sa prednjim kotačima, i šta mi znači špera ako nešto vučem u brdo kroz zavoj.
da napomenem da se radi o 577 bez prednje vuče.

eto čisto me zanima jer mi nije baš logično
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Logično,u zavoju se zadnji vanjski kotač brže okreće,a kad uključiš šperu oba dva kotača se okreću jednako pa bi moglo doć i do pucanja poluosovine u zavoju.
 
G

GrofDracula

Guest
aha tu je zamka, hvala.
bolje pitat nego skupljat poluosovine okolo ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Špera se ionak u večini slučajeva koristi na mokrom terenu pa su onda sitna odstupanja dozvoljena.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
eto zanima kako koristiti šperu konkretno na 577.

dobio sam informaciju da kad koristim šperu nesmiju kotači biti u skretanju nego ravni kao i zadnji? pa me zanima kakve veze ima špera sa prednjim kotačima, i šta mi znači špera ako nešto vučem u brdo kroz zavoj.
da napomenem da se radi o 577 bez prednje vuče.

eto čisto me zanima jer mi nije baš logično

Smijes ti upravljati al ce on tesko da skrece.
Kad stisnes speru oba tocka vuku istovremeno.Tad imas problem sa upravljanjem.To ti je nesto kao kod gusjenicara.Traktor ne ne skrece normalno lijevo desno kad motas volanom .Tacnije upravljanje se vrsi sukanjem traktora na silu.
 
G

GrofDracula

Guest
jasno evo danas i jućer sam ju koristio kod vuče trupaca, taj dio koji mi je problematičan nije toliko u zavoju koliko je pregib pa kada idem bez špere obavezno mi provrti jedan kotač i ili ostanem u pola brijega ili izađe teškom mukom (ovisi o trupcu naravno). al eto danas korištena često i sve pet, zahvaljujem svima na odgovorima
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Pitanje za vlasnike ili one koji istinski znaju brzinu kretanja na 577 sa pet sutupanjskim mjenjačem?
 
D

Dejan

Guest
IMT 577 elektroinstalacije

Pozdrav ljudi!

Trebao bih pomoć, ako tko ima šemu elektroinstalacije za 577 ?
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo da dignem temu, preklani sam na siliranju kod kolege imao lufta dok sam cekao masu za kipanje, pa sam malo primjerio kako bi utovarivac od df agroplus 100 stajao na imt 577, pa evo pogledajte! :eek::

29082011051.jpg


29082011047.jpg


29082011048.jpg


29082011046.jpg
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ako mene pitas, jako dobar! ali mi jos i danas zuji u usima od mjenjaca!
a mjenjac se cuje na videu u temi "siliranje"... :)
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pozdrav decki ovak moj kakti 577 dosta zuji kad se vozim u rikverc dal to vodi nekom kvaru ili je normalno
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
kod ovog s kojim sam ja radio zuji mjenjac vec 20 godina i mislim da to nije kvar, samo zujanje, isto kao sto ursus zuji u 5 brzoj! kako kazu za stare strojeve, dok ide nista nediraj, he, he... :)
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
kod ovog s kojim sam ja radio zuji mjenjac vec 20 godina i mislim da to nije kvar, samo zujanje, isto kao sto ursus zuji u 5 brzoj! kako kazu za stare strojeve, dok ide nista nediraj, he, he... :)

nekak sam tak i ja mislio
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ako covjek koji zivi od tog traktora jednim dijelom tako tvrdi, nevidim razloga da mu nevjerujem... :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nemate brige sa 577, to je definitivno pogođen traktor! :)
To što zuji nema veze, zuje oni svi, sve dok zuji dobro je!! :)
 
Na vrh