• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Da ga na toliko mjenjaš ode motor brzo ina 5 na 100 sati gotova tako je svi i mjenjaju kod nas.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zavisi u kojem je stanju motor i ima li turbo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Stric mi je pričao da su u bivšem PIKu John Deer-i išli na super 3 i radili po 20000 sati bez greške. Tak da mislim da i ovi naši Imt, Rakovice, Zetori i slični nebi trebali imat problema.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Mali ne pričaj gluposti...mjenjam S5 na oko 200 rh u 565 i 539i tak več godinama, po potrebi dolijevam ako treba, u prosjeku 0,5-1l na tih 200 rh, opet ovisi kaj su traktori radili u tom intervalu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Da zato i radis brzo generalku .
Stedite na ulje velike gazde .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Valjda nije mislio sa jednim uljem. Bolje je staviti super 3 svakih 100h nego neki renomirani brand svakih 200h.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja se baš i nebi složil s tim Zoki.
Loše ulje za čas sjebe motor a danas je ulje tak jeftino da si stvarno svaki od nas može priuštiti dvije izmjene godišnje kvalitetnijeg ulja za te stare rage kaj budu sve progutale.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Treba nac sredinu, glupost je bacat kvalitetno ulje nakon 100 sati van. Ili sipat nekvalitetno pa mjenjat svakih 100h.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Ma ne, ali za 50-100 kn vise po izmjeni zasto ne sipat kvalitetnije i drzat ga duplo duze u motoru.

Nisam mestar da procjenjujem ulja pod prstima ali vjerujem da su turbo/max bolja ulja od 3/5 a da ne govorim o sintetici.
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zato jer se nakupljaju čestice od propuštanja karika a ne trošenja dijelova.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Želite reći da je super3 loše ulje?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Nije loše, ali za par kuna više dobiješ kvalitetnije, a mislim da INA ni nema jeftinje motorno od super3.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Pričal mi jedan trgovac za Shell Rimula R4x ako sam dobro zapamtil..To ulje ide 500rs i to je dokazano..Firma iz ZG koja je zastupnik,uzima uzorke nakon 500rs i šalju ih u Shell na ispitivanje..I recimo ako ulje nakon 500rs pokaže da je loše,ili se izrabilo čovjek dobija badava ulja koliko je kupio..
Sad nisam stoposto siguran u to,ali sam zapamtil 500rs,i da se dobije ulje novo..
I navodno ljudi počeli masovno kupovat,a cjenom je malo skuplje d Super Turba..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Da zato i radis brzo generalku .
Stedite na ulje velike gazde .

Opet ti velim ne kaki...

Kaj je 7000 rh malo za generalku? Još da su moji nekad održavali traktore kak sad ja...to nesmijem ni spominjat.

Dalje neću više nikaj pisati.

Koliko ti rh napraviš godišnje kaj mjenjaš ulje na 100 rh??

Po tome ispada da bi ga ja trebal mjenjati 5 puta godišnje!?

I gde sam onda??
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Nije isto kad traktor napravi 200 rs pod silo kombajnom, RD, malčerom, balirkom i tak dalje ili kad to napravi vozeći se do dučana po gajbu pive i doveze malo drva. ŠANANA slažem se sa tobom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Idu u sve traktore nova ulja u jesen prije silaže/branja/sjetvenog oranja i zatim u proljeće prije početka sezone.
Mjenja se i tokom ljeta jedanput, ovisno koliko koji sati napravi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja napravim 100do max 120 i jednom godišnje ga mjenjam. Na poslu mjenjaju u viličarima svaki mjesec (200rs)

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pričal mi jedan trgovac za Shell Rimula R4x ako sam dobro zapamtil..To ulje ide 500rs i to je dokazano..Firma iz ZG koja je zastupnik,uzima uzorke nakon 500rs i šalju ih u Shell na ispitivanje..I recimo ako ulje nakon 500rs pokaže da je loše,ili se izrabilo čovjek dobija badava ulja koliko je kupio..
Sad nisam stoposto siguran u to,ali sam zapamtil 500rs,i da se dobije ulje novo..
I navodno ljudi počeli masovno kupovat,a cjenom je malo skuplje d Super Turba..
I ti stvarno vjerujuš u tu priču o laboratorijskoj analizi za svakog kupca?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Pričam ti priče !:(wasntme):

Marketinške finte, fore, patke itd....
 

Najnoviji postovi

Na vrh