• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
90
Budem probao, jedino nisam shvatio kako misliš da probam ovo drugo? Kod ugašenog traktora dignem poluge ili pratim kod upaljenog traktora kako se vrti kardan kad se dižu poluge?

Traktor mi je 10 km od mjesta gdje živim pa javim drugi tjedan

Premda sad kad si spomenuo kardan primjetio sam par puta da se zavrti u vožnji kad nema ničeg prikopčanog, kao da skoči sa položaja isključeno u položaj uključeno ali samo kada se traktor kreče. Kad je nešto priključeno to se ne dešava
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad je kardan isključen (ugašen traktor) dali se lagano vrti ili zapinje kad ga vrtiš rukom pa uključiš kardan i stišneš kuplung (netko ti pomogne) dali se opet jednako vrti .ako je lagano onda skineš šaraf na getribi za točenje ulja i upališ traktor puštaš i stiskaš kuplung i gledaš koliko treba vremena da se zupčanici umire . Ako se brzo umire nešto zapinje najvjerojatnije neki ležaj . Buduči da si dosta uložil još neka sitnica i malo živaca i bit će ok. Rođak je na 577 dv 6 puta slagal getribu tri majstora i uspio .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Dok je hladno ulje hidraulika bolje radi, da brtvi kako treba sigurno nebi tako brzo propuštalo. Može se otvoriti poklopac na desnoj strani, treba ispustiti malo ulja da ne preliva i gledati dali to ulje propušta odozgor ili je negdje drugdje. Što se tiče zagrijavanja može biti da je neki ležaj zaribao.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zoki kad omatam bale ulje se zna zapjeniti pa sporije omata hidraulik radi normalno (pumpa ne vuče pjenu) kolegi se ulje pregrije pa zato hidraulik lošije radi . Na jednom traktoru je pumpa grijala ulje i kod dužeg rada hidraulik je sve slabije dizal . Pumpa je popravljena i dalje je sve bilo normalno.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ovih dana cu upregnit oba u oranje, plugovi su gore pa cu sve znati, oba pluga su ista od 12", iako bi za 577 bio bolji od 14"
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Obično je kod 577 prva prespora a druga prebrza za oranje snage ima puno također i buke kod starog tipa pogotovo kod onog kaj se neda otvoriti zadnje staklo .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485


Ovakav razvodnik imam na 577, on za njega ima jos jednu pumpu??

Mislim da bi mogao orati u drugoj, sa 2x12, jer je malo brza nego kod 560 prva
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Tak je, ima dodatnu pumpu. Najvjerojatnije zupčastu na glavnu j pumpi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
[
Mislim da bi mogao orati u drugoj, sa 2x12, jer je malo brza nego kod 560 prva

U drugoj 577 ore neka plitka oranja,ili ako je laka zemlja..
Večinom u 1 i gas kolko možeš izdržat u kabini :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gde si kupio taj "original", treba meni za 565, a kod mene svi indijski i turski klonovi!?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Orginal je takav je kod mene napravil 2 000 rh i još radi jedino u startu bila greška kad si dal gas došla kazaljka gdje treba i vračala se na nulu . Kazaljka nije bila dosta stisnuta za onaj dio kaj ide na iglu pa sem sredinu kazaljke i taj dio pofarbal i kad se osušilo vratil i evo radi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
biti će to OK, jedino što ovaj stari tip imt 577 više vibrira, kabina je pričvršćena bez guma, zato je i bučniji od novog tipa, pa se malo bojim da se nerasturi od tih vibracija.....desna brava je dobra, još lijevu moram staviti novu, jer ju uopće nema, pa uvijek moram izlaziti na desnu stranu, što mi neodgovara.....

nakon toga moram kupiti pumpu volana i ugraditi servo ili hidraulikčki volan, malo ga pofarbati i bude to dobar traktor
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čudim se zato jer sam čul da teleoptik več godinama ne radi, no nemora biti.
Kod mene su velike vibracje na instrument tabli pošto je vezana za oklop motora, nema veze sa kabinom koja je na gumenim amortizerima, pa mi sat ode od vibracija, sad sam uzeo novi za temperaturu, morat ću i obrtomjer pa da ih skupa zamjenim, da ne rastavljam dvaput instrument tablu.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Ivanz koliko ste dali za taj sat ? Ja sam za svoj dao 270kn "orginal" teleoptik i za sad ima oko 270 radnih sati.. I imam jedno pitanje, jel se i vama onako trese/cima se kazaljka kada radi na nekim osrednjim obrtajima(1500-1800) na svim ostalim je mirna i dali bi ta trešnja mogla označavati da ce sat uskoro krepat ili da nešto nije u redu sa njim ?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
To ti neormalno na ovim većim da se trese vidio na njih par do sada .
 

Najnoviji postovi

Na vrh