• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
90
Sa tm hidraulikom nikako da dođem na zelenu granu :-( Do sada me mučila pomoćna pumpa sada pa grijanje :-(
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A kak radi (jel se grije) kad upariš obje pumpe malo sem zaboravil ali bila je mugučnost da se upare obje pumpe za rad hidraulika jer je bil spor samo sa glavnom pumpom pogotovo ako ima dodatne vanjske celindere .
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
90
Pomoćne cilindre nemam ...


Kad stavim ručicu za uparivanje u gornji položaj onda diže (kad je hladan normalno, kad je ulje vruče onda pod večim gasom), a kad stavim ručicu naprijed onda zadnje poluge jednostavno padnu a kipa radi normalno ...

E sada nisam probao dal u tom položaju poluge padnu i kad je ulje hladno, jer obično diram te ručice kad je vruč pa isprobavam kombinacije :-(

Ako ne diže u tom položaju kad je hladan onda bi glavna pumpa bila? Ak opet sama pomoćna pumpa može dizati teret od 400 kg?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pomoćna pumpa služi samo za dodatne izvode na traktoru..Nema ona veze s glavnom pumpom za podizanje poluga..

Ako se grije možda je se gdje kakav "čep" stvorio pa nema dobar protok..Filter na pumpi glavnoj jel bio mjenjan ?..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda je ručna neispravna kad grije cijeli sklop, kočnice bi isto grijale ulje jer je disk sa vanjske strane zida ali to bi smrdjelo. U prevelikom pritisku ne bi smio biti problem jer je i sa prikolicom isto. Ili je ležaj, ručna ili kočnice.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
90
Ne vjerujem da je ručna, radi normalno i ne smrdi, kočnice također rade normalno ...

Iskreno neznam dal je filter majstor promjenio kad je mijenjao pomoćnu pumpu, budem ga danas zvao. Koje je najbolje ulje za hidrauliku u tom traktoru?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Ne vjerujem da je ručna, radi normalno i ne smrdi, kočnice također rade normalno ...

Iskreno neznam dal je filter majstor promjenio kad je mijenjao pomoćnu pumpu, budem ga danas zvao. Koje je najbolje ulje za hidrauliku u tom traktoru?

Koliko ja znam IMTovi za hidrauliku i mjenjač koriste transhidrol, barem je takvo ulje stavnjeno u moj 549 prije jedno 6-7 godina ;)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Transhidrol 85, ima i rijeđeg, dal se osjeća miris pregrijanog ulja na traktoru iz mjenjača?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Može i hipenol al smrdi ko kuga kad se ugrije.
Najbolji trnashidrol a možda čak i inin.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da će ipak najprije biti do lošeg stanja hidraulike nego do pregrijavanja. Kad se zamjeni radni ventil, sigurnosni, gumice i karike može se pričati dalje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
90
Ma sve je to zamijenjeno prošle godine i nakon zamjene je bilo isto pa sam sumnjao na pomoćnu pumpu jer nije nikako radila. Ove godine je zamjenjena pomoćna pumpa sa zupčanicima i lagerima i sad ona radi bez greške ali je problem pregrijavanja ostao ...

Ne osječam miris ugrijanog ulja

Idem drugi tjedan do majstora pa da pogleda, nemogu ovako raditi :-(
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koliko vremena drže ruke u zraku nekih 200Kg?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
90
Kad je hladan sigurno oko 2 sata dok se sve ne ugrije. I kad se ugrije pod lerom ne drži, ali pod gasom diže do polovice
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Hidraulika unutra negdje ne brtvi. Najlakše ti je na cijevi koja ide sa pumpe na poklopac promijeniti gumice.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
90
Pitanje, ako hidraulika ne brtvi kako treba kako onda radi savršeno 2 - 3 sata rada dok se ne ugrije? Da negdje pušta nebi onda i kad je hladan slabo dizao.

Nemogu shvatiti zašto se grije, danas sam orao i nakon 2 sata sam pratio grijanje, počne točno ispod mjenjača i onda se širi prema zadnjem kraju. Nakon 3 sata kod mjenjača je bilo užasno vruče a ispod sjedala toplo. Da sam duže radio sve bi se ugrijalo ...

Zvao sam majstora da dođe pogledati ali može tek drugi tjedan .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
postoji fizika ..i činjenice ..ili oboje

ako naprimjer karikirano negdje u tvom sustavu ima mala rupica , kroz tu rupicu curi x litara ulja na sat puta Y bara pritiska ..tada kad produkt u zbrajanju imaš XY toplinu .

topline ima toliko koliko je uloženo energije

Toplinu imaš jer po zakonima fizike energija nemre nestati nego menja oblik ..prvo je bila nafta , pa se nešto vrtjelo , pa se grijalo ..itd.

to curnje može biti na deseke mjesta , više o tome znaju majstori MUHA , LISNIK , itd.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Neznam, meni i dalje smrdi na neki ležaj koji pali ulje. Uostalom i sam veli da toplina kreče iz mjenjača a pumpa je u zadnjem kraju.
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
90
Mijenjani su ležajevi koji su povezani sa pomoćnom pumpom, znači od motora do te pumpe. Lager je bio u lošem stanju tako da je drmao pomoćnu pumpu i ona se strugala u susjedni zupčanik, te je navodno špena završila u njoj pa je pomoćna pumpa zamijenjena zajedno sa lagerom (nalazio se kod kuplunga). MIslio sam da je to bio uzrok grijanju ali očito je još neki problem.

Ma kupio sam razmrdan traktor, toliko popravaka vjerovatno nitko nije imao, sve na traktoru je bilo koma osim motora, tj. napravljena je zamjena ulja, filtera ...

Ideš popravljat jedno, nađeš na drugo. Popraviš toliko da ti se već ne isplati prodavati traktora i kupovati nešto drugo, ma to mi je najgora kupnja u životu. Punac ima 3 zetora, najstariji isto 80-tih godišta, nikad ništa od većih kvarova a ja ni jednu sezonu da odradim bez nečega
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad uključiš kardan i kod ugašenog traktora stisutim kuplumgom vrtiš kardan jel se teško vrti ? . Ručice hidraulika spusti da pumpa ne gura ulje pa probaj sa dignutom ručicom kak teško vrtiš kad diže poluge .
 

Najnoviji postovi

Na vrh