• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Robi...vi po svoj prilici neznate sta hocete il je ovo o traktoru bilo samo onak,da se pise ....
Prvo..ne odustae se od kupovine na osnovu dva komentara na forumu,a da se i ne pogleda traktor..
Drugo...imas dva zetora,62 11,i nisam zapamtio drugi,i oba su solci i nevidim svrhu kupovine drugog ako si zadovolljan sa zetorom,tako da je ovo bilo mlacenje bezveze


Nemam 6211 nego 6011 i htio bih ga mijenjati za jedan jači s kojim mogu orati s većim plugom i većom drljačom obrađivati.. I nemam 2 traktora nego 3, tako da ništa nisi dobro zapamtio. Nije bilo da se piše nego čisto me zanimalo mišljenje ljudi, eto ispričavam se neću nikad više ništa pitati da vas nebih uvrijedio, može? Nisam odustao zbog par komentara na forumu nego sam nazvao i par mehaničara i poslao im linkove (između ostalog i čovjeka koji mi održava mehanizaciju već 30 godina) i svi su rekli bježi čim dalje, tako da ne namjeravam radit put do Bjelovara da bih kupio nešto što najvjerojatnije neću ni uzeti.. Gledao sam ovaj IMT čisto zbog cijene jer 5000 eura za traktor od 75 ks mi se činilo i više nego povoljno, a izgleda da nije kad se pogleda pozadina.. Prednja vuča mi ne treba, zato gledam solca.. Nadalje, što ću ja kupiti ili što neću kupiti sa svojim novcima ne treba da vas zanima ako mi nemate namjeru pomoći nekim komentarom (a nemate), stoga vas lijepo molim ako imate neki kometar da mi date slijedeći put se javite na ppv a ne da me ovdje odmah napadate i ubijate mi volju da išta i pitam.. I ako me netko ide razapinjati jer ću potrošiti više novca da bih kupio bolji traktor neka slobodno izvoli, nisu njegovi novci nego moji... hvala..:)
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Glupo ti je bilo i pitat kad znas da neces kupit....Ja nisam taj traktor ni vozio pa traktor nisam ni komentariso....Al brate,,pa u dva dana si odusto a ni ednom nisi rekao da si se okolo raspitivo...

Meni je ovo licilo na tesko muljanje ,a ti se ljuti koliko hoces
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A cuj, možeš se duriti koliko hoceš ali ako postaviš pitanje, onda ocekuj i odgovore koji ti se ne budu svidjeli. Mene samo zanima koliko veci plug misliš da bude vuko traktor od 75ks bez duple vuce, u odnosu na tvojeg zetora kojeg vec imaš doma?

Naravno, svatko ima svoje nekakve ideje ali ja nikad ne bi kupio traktor jaci od 60ak konja a da nema prednju vucu, jer kud god kreneš ta prednja vuca ti fali. Moj kolega ima IMT 585 i jedino kaj mu stalno fali je dupla vuca. Ta dupla vuca je ponekad kao još jedan traktor ispred
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
577 se isplati do 35 000kn kupit,sve iznad toga je bezveze bačen novac..
Za 50 000kn,i još nekaj malo više se najde MFstariji model koji je puno sposobniji od 577..
Imam i 577 i MF 590,pa mi je otprilike jasno koji šta nudi..

Tako je al za neke normalne uvjete solidan traktor a jeftin ko nema novaca i može se sam održavat.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Majstore, upotrijebi kataloge od tvornice a ne internet

U originalu 577 treba imati klipove 98, a to sto su radeni na 101, to je druga prica

I mislim da je jos razlika u podesenju dizni, postavim sliku iz kataloga

Jedno vrijeme se prodavao imt 587 DV, izgledao je ocuvano, kakav je bio sa mehanicke strane, to neznam, mislim da to nije los traktor, ako je u OK stanju, mislim da vrijedi 4500-5000€

E majstore ti upotrijebi pa pretvori 56.5 Kw i reci mi koliko je to konja? Ni u jednom traktoru i knjizici ne pise ( tvorničkoj) KS jer ako nisi znao nije službena mjerna jedinica. Službena mjerna jedinica za snagu je Kw i tako i piše. I ako piše 56.5 Kw NIJE 77 KS!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ispada 76,84 ks ;-)

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
E majstore ti upotrijebi pa pretvori 56.5 Kw i reci mi koliko je to konja? Ni u jednom traktoru i knjizici ne pise ( tvorničkoj) KS jer ako nisi znao nije službena mjerna jedinica. Službena mjerna jedinica za snagu je Kw i tako i piše. I ako piše 56.5 Kw NIJE 77 KS!


da te malo podučim, nepiše se Kw, nego kW

1 ks, nije po SI sustavu mjernih jedinica, ali se ipak koristi, po eng. HP, jel tako?
u jugi se je koristila kao takva, znači 76,84 nije 77ks na koliko su oni zaokružili???? svašta.....
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
se ovisi i sa koliko se mnozi, samo google je izbacio tri razlicita kalkulatora,
1kw= 1.34, drugi kaze 1kw=1.359, a treci 1kw=1.3636 ks
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
A možda je i onaj tvornički podatak 56.5 zaokružen.
S čim se vi zamarate, kak da je to od životne važnosti .

577 je strojčina koje se ni jedan gazda koji ju ima na dvoru nebu posramil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Tebi je ionak svejedno, ti ga prepoznal nebi.

Ne razlikuješ modele IMT- a ni po obliku a i naljepnice s brojevima imaju na sebi, a gde bi pod ceradom :icon_fU::icon_fU:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Tebi da, kad si ti u tom duhu od malog odgajan :icon_wink:

I dalje sam mišljenja da je takav traktor (ako je u solidnom stanju) strojčina koju se poželjeti može.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Prednja vuča mi ne treba, zato gledam solca

Neznam jesi li ikad radil sa traktorom koji ima prvu vuču ?
Ako nisi onda neznaš šta propuštaš. Neznam niti dali imaš love za traktor sa DV. Ako imaš kupuj jer da si na neznam kakvom terenu dobro dođe. Nema tu nekog velikog održavanja ako se normalno radi sa njom. Ja nisam nikad radil sa duplakom dok nisam kupio svojega i mogu ti reći da je razlika velika. Ti odluči sam, ja samo iznosim svoje mišljenje.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
U tablici si sustava stoji Kw sa velikim k koji označava kilo - 1000 veliko K.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
se ovisi i sa koliko se mnozi, samo google je izbacio tri razlicita kalkulatora,
1kw= 1.34, drugi kaze 1kw=1.359, a treci 1kw=1.3636 ks

Kad google omane onda teorija 1 ks je 75kg/metar/sekunda . 1 Kw je 100 kg/metar/sekunda po tome je 1ks=750w problem kako koja tvornica motora i gdje (ako) mjeri snagu .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pustite vi google, tamo ima svašta.
U školi sam učio da je 1 kw =1.36.... ks.
U tehničkim uputstvima dosta vozila je pisalo a možda piše i danas da ima tolko i tolko kw odnosno tolko i tolko ks. Kad se to pomnoži ili podjeli onda ispada kako sam i napisao.


Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tebi da, kad si ti u tom duhu od malog odgajan :icon_wink:

I dalje sam mišljenja da je takav traktor (ako je u solidnom stanju) strojčina koju se poželjeti može.

Ma što oni znaju :icon_wink:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Tebi da, kad si ti u tom duhu od malog odgajan :icon_wink:

I dalje sam mišljenja da je takav traktor (ako je u solidnom stanju) strojčina koju se poželjeti može.


eto, glas razuma!!!! :icon_jook::icon_rofl:
 

Najnoviji postovi

Na vrh