• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
I dalje sam mišljenja da je takav traktor (ako je u solidnom stanju) strojčina koju se poželjeti može.


Nakon iskustva sa dva takva stroja solca i dv prednost dajem MTZ-u u laganom brdskom terenu Rusina je bolji stroj Ako bi me sa puškom tjerali da kupin jedan od ta dva izbor bi bil rus.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Nakon iskustva sa dva takva stroja solca i dv prednost dajem MTZ-u u laganom brdskom terenu Rusina je bolji stroj Ako bi me sa puškom tjerali da kupin jedan od ta dva izbor bi bil rus.

A kad bi moral odlučiti bez oružane pratnje???

Tvoj srbo kod tebe radi bez kvara več podosta let, ono pumpa, diza .... to su bile perverzije. Jedini ozbiljan kvar je bil pumpa hidraulike i lagano slinjenje na brtvi glave.

Rus je kod tebe došel s novim motorom,napravil 50 vur od kojih 40 u mjestu jer je siliral i pukla je radilica. Nakon toga si istražival i došel do zaključka da im je to bolna točka ....

I sad ja tebe pitam.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,622
A kaj ga buš pital kad kad je kod njega uvijek zadnja DA DRAGA:biggrin::icon_pray:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nakon iskustva sa dva takva stroja solca i dv prednost dajem MTZ-u u laganom brdskom terenu Rusina je bolji stroj Ako bi me sa puškom tjerali da kupin jedan od ta dva izbor bi bil rus.

Imt ima jednu veliku prednost u brdu a to je da se ne prevrće ko rus .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nedostatak kaj ne rade u rikverc a ako napraviš ručno ukapčanje pod opterečenjem se drobe dok ih ne koristiš idealne .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega mali sa koliko si takvih traktora radil ? Koko može biti dobra prednja vuča koja ne radi u rikverc kad najviše treba :icon_hang:.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Radio sam s jednim što radi s s jednim što ne radi.
Lako se prepravi a što se tiče obadva su 80 godine i sve je orginal gore na vučama
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Buduči da se uključuje sama sistemom bendixa kad ju prepraviš drobe se oni mali zupčanici (diferencijacija) . Zbog toga istu izbacil tvorac MF . Kao što vidiš MF ima (drugu) bolju vuču .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa ove je pregazilo vrijeme ali posluži.
Koliko je to staro to je odlično
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
90
Pozdrav!

Imam imt 577 i već me duže vrijeme muči hidraulika, srednji stup mi se užasno grije, nakon oranja pola hektara zemlje stup je vruč da se nemože staviti ruka gore :-( Naravno kada se on toliko zagrije jedva da diže zadnje poluge (pomoćna pumpa, kipe rade bez problema i kad je toliko vruć, a i stavljena je nova pomoćna pumpa i set zupčanika prije 5 mj). Isti problem sam imao i prije zamjene pomoćne pumpe

Moram napomenuti da prilikom početka rada dizanje radi bez greške nekih 2 sata dok se ne zagrije. Zagrijavanje sam primjetio i na duže staze prilikom transporta prikolice (cca 10 km) a da nije opterečena hidraulika ni kardan

Odkuda bih mogao početi da otklonim kvar? Nije valjda da je to normalno kod tog modela IMT-a?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Možda glavna pumpa nevalja, ali to grijanje nije normalno.
Možda koji ležaj cvika pa pali ulje, ali to bi se več valjda do sad raspalo :icon_scratch::icon_scratch:
Ima kakvih ćudnih zvukova iz mjenjaca ili diferencijala?
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
90
Nema baš nikakvih čudnih zvukova, sve radi bez greške unutar 2 - 3 sata .... I kad je tako vruč dignem plugove od cca 400 kg ali moram nabiti gas, u transportu stoje u zraku ali ne na maksimalnoj visini ...

Neznam koje je ulje majstor stavio kad je mijenjao pomoćnu pumpu, možda bi pomogla promjena ulja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ne vjerujem da bu pomoglo, jedino ako je stavil neko ful rijetko kaj isto ne vjerujem.
Da je bilo kakvo tak vruć da ruku na njemu ne možeš držati nebi bil. Da nema te vručine ja bi pucal na pumpu hidraulika, ovak mi je teško reći.
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
90
Hm, a odkuda da počnem, nije mi jasno što ga može toliko zagrijati :-(

Po meni da je glavna pumpa onda bi valjda već nešto otišlo na njoj, jel pomoćna pumpa stalno radi pa možda ona grije sve?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Obje rade stalno kolko ja znam.
Da pomoćna nevalja nebi izvodi radili kad je sve kipuće.
 

Najnoviji postovi

Na vrh