• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Dali mi može netko pojasnit kako namjestiti razvodnik da radi na jednoradni cilindar? Ne mogu nikako osposobit da to radi, inače brao bi sa 577 i tornado 70 a ne mogu prazan bunker podići ni milimetar ni spustit heder
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Pa imaš na razvodniku ručicu onu za jednoradni i dvoradni sistem.
Pa ju prebaciš i onaj ventil na.poklopcu
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Jel mi može netko to slikovno pojasnit di šta treba stojat bio bi jako zahvalan.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Nemam slike ali na razvodniku malu ručicu prema poklopcu okreneš.
I trebao bi kipat kad veliku ručicu stisneš
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Evo napravio sam da radi, bila je problem utičnica, stavio novu utičnicu namjestili razvodnik za jednoradni cilindar i fino radi
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Pozdrav, pitanje za mehaničare! Steel Indija sklopovi za s44 motor, dali je kvaliteta dobra?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Pozdrav, pitanje za mehaničare! Steel Indija sklopovi za s44 motor, dali je kvaliteta dobra?

kaka indija pdm sklopove stavljaj s npr karikama niš drugo .
Indija je mekana i brzo se troši
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jel ima uopce Petar Drapšin sklopova više? Oni su u stecaju koliko ja znam. Ja sam stavil indijske sklopove na preporuku, a sad kak se budu pokazali, budemo vidli
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,419
Jel ima uopce Petar Drapšin sklopova više? Oni su u stecaju koliko ja znam. Ja sam stavil indijske sklopove na preporuku, a sad kak se budu pokazali, budemo vidli

Pa morali bi biti dobri kad tafejci naprave po 6-7 tisuća sati bez pardona, ne vjerujem da su loši.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
U 560 sam stavio npr njemacka, druga opcija je bila PDM, trecu opciju nisam imao, indijske nebi stavljao, njihovu sam stavio klavijaturu, jos nisu losi bepco, mislim da su engleski....
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Imo sam indijske sklopove na preporuku dok isam ništa radio i 2500 sati i motor u kantu.
Sad je pdm unutra i npr karike .
539 se ubija evo po cjel dan pod kombajnom ma kaki reži .
800 sati je prošlo ko ura .
Indija je jako mekana pa se troši .
Njihovi dijelovi me živciraju na imt radi takvih stvari ću i prestat jednog dana s imt -om jer svako malo popravljati isto jer au dijelovi najveće smeće .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pa morali bi biti dobri kad tafejci naprave po 6-7 tisuća sati bez pardona, ne vjerujem da su loši.

Ne znam, meni je reko majstor u Sisku kaj mi je radil strojnu obradu da uzmem te indijske i cini mi se da mi je baš napomenul da mora biti crvena kutija ako se dobro sjecam. Jbg, prošlo je 4 godine od tad.. Isto to mi je preporucil još jedan kaj slaže te traktore i kaj radi u trgovini di se prodaju dijelovi.

Pital sam za preporuku i tu na forumu prije kupnje sklopova pa su svi šuteli, a kad sam kupil onda su mi mudrovali da sam mogel ovo i ono..

Jel bu propuhal ili ne baš me briga, koliko ja radim 20 godina sam najmanje miran. Ove godine je napravil sve ukupno 50 sati s tim da je prvih 20 radil na mjestu nakon generalke.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Kupio sam indijske pa kako mu bude, na 560 su orginal još klipovi i stubline, promjenjene su karike i ležaji i stavljena je nova radilica, jer se stara oštetila, zato je i otvaran motor.. okrenuo je 8520 sati i dalje ide ko metak, na 120 rh pol litre ulja dosipam.. nek ovi indijski u 577 izdrze bar 5000 sati bit ce dobro
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ti indijski ti neće ni upola okrenut.
Kvaliteta loša kao i sve indijsko.
Al ajd kad slušaš trgovca ko i ja s krumpirom daleko doguraš.
A majstor što je radio meni šelebaj iz jaske objašnjavao.
Indiju stave jer je meka a lako obrade dok je pdm tvrd i teško se obrađuje i samim time kvalitetniji duže dura.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Indijski Sparex crveni je bil odličan a svijetlo (slabo ) crveni totalno loš. Crveni se cijena kretala u Austriji oko 100 eura kod nas ga nije bilo .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja sam kojekakvog vraga nametal i nije bilo nedostataka u nekom kratkom roku.
Kaj god da se stavi nikad više nebu tvorničke vure napravil.

Kaj vredi metati kvalitetan klip ako s njim dobiješ karike iz konzerve bez mame i tate?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,419
Treba i kvalitetno razraditi motor sa dobrim uljem i kad sve to dobro legne nebi smjelo biti problema...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Što se tiče karika npr su dobre.
Na onom motoru sam imao lisnate indijske nije više nakon 2500 sati palio nikako.
Majstor radio masno naplatio.
Kod nas tako stavljaju a sve zavisi o majstora ali bar 4000 sati treba durat bez otvaranja i bacanja ulja na čepove i tako.
Baš gledam na odušak 800 sati 80 tempratura ni kapi nema dima na odušak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Možda taj koji je masno naplatil nezna pravilno instalirati takvu vrstu karika?
 
Na vrh