• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
.Pa je probio dihtung glave na 500 sati,pa složili to ali on više nemože mljeti sa njim jer mu počne bacati vodu iz kilera..

To mi zvuči kao blokiran termostat i dobro pregrijavanje. Često nakon pregrijavanja temostat ostane blokiran pa izbacuje vodu van.


Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ti mora da neke gadne trave pušiš.

Zbog čega?Jel hoćeš da ti video snimim kak radi?Dok ga pali mora mu dati više od pola gasa jer drugačije ni neće upaliti.Ja sam ovo pitao i iznio svoje doživljaje jer me zanimalo jel se to često događa.Zato sam i pitao "jel netko ima noviji 577 dv".Ili se možda na ovom forumu to nesmije?Znači nudio mi se povoljan 577 i uzeo bi ga za lakše poslove pa me zanimalo jel je to samo njegov takav ili je to često.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Motor je stradal od pregrijavanja (pukla glava otkrhnul se klip itd) dok su ispravni ti motori dobro rade . Kaj se tiče buke i ostalog to si u pravu jer kad sjedneš iz boljeg traktora na IMT tek tad vidiš kaj je stroj i 65 godine :icon_fU:.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Pa kažem,kao u tenku.A traktor iz 2008 ili 09,ne sjećam se točno iz koje.Ja bi uzeo ovoga drugoga za kositi ove manje parcele gdje ima puno drveća i grmlja i za vući cisternu i prikolicu za stajnjak.Za stare 577 znam da su dobri,znam dosta ljudi koji ih imaju i traktori rade i danas kao prije 30 godina.Ovi novi DV izgleda nisu baš nešto.Znam dvojicu koji ih imaju i obojica imaju problema sa njima.Doduše ovaj drugi ne toliko kao moj susjed
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Zbog čega?Jel hoćeš da ti video snimim kak radi?Dok ga pali mora mu dati više od pola gasa jer drugačije ni neće upaliti.Ja sam ovo pitao i iznio svoje doživljaje jer me zanimalo jel se to često događa.Zato sam i pitao "jel netko ima noviji 577 dv".Ili se možda na ovom forumu to nesmije?Znači nudio mi se povoljan 577 i uzeo bi ga za lakše poslove pa me zanimalo jel je to samo njegov takav ili je to često.

Napisao si da je ko u tenku u kabini .
Ako se radi o 577 p nebi reci.
A i ako je onaj mrvicu stariji ista kabina ko na mom 560.
Prijatelj jedan ima 577 noviji i traktor je odličan motor je najmanji problem
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Kako misliš da je motor najmanji problem?Jel ima i većih problema sa svojim?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ako je motor pregrijan ne isplati ga se popravljati meni je na 560 motor riknal na 3500 rh i kupil sam drugi i taj je dobar . Uglavnom jedino kaj je na njemu dobro je volan a ostalo ništ jedino kaj se naučiš na njega po onoj tak mora biti .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Kako misliš da je motor najmanji problem?Jel ima i većih problema sa svojim?

Nema ništa .
Pa motor se lako složi ja bi takvog odmah jedtino kupio.
S zadovoljstvom
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ako je pukla glava poštena generalka je od 10 000 do 13 000 kn sa kvalitetnim djelovima.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Reci to mojem rođi koji je imala dva i na oba pukla glava. No bolje računati više nego manje za popravak. Kolega radil generalku na 560 računao potrošiti 6 tisuća kuna uz dodatke ispala 17 tisuća kuna
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Na motorima s44 kakvi se ugradjuju u 577 najčešče
puca blok motora uslijed pregrijavanja
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Reci to mojem rođi koji je imala dva i na oba pukla glava. No bolje računati više nego manje za popravak. Kolega radil generalku na 560 računao potrošiti 6 tisuća kuna uz dodatke ispala 17 tisuća kuna

To me podsjeća na jednog iz sela.Zaribo mu zetor i računa on i kaže pa sklopovi su oko 500 evra pa nemre generalka koštat više od 1000 eura.Malo je zaboravio da treba i nova uljna pumpa,brušenje glave,brušenje radilice,dihtung glave,par ventila i još dosta toga.I naravno najskuplje od svega majstor.Sve je to zaboravio izračunati pa je generalka sa 1000 eura otišla na 2000 i nešto sitno_On je mislio da će kupiti sklopove i eto ti novog motora :icon_lol:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ako je pukla glava poštena generalka je od 10 000 do 13 000 kn sa kvalitetnim djelovima.

Željac daj se zbroji, ima tu majstor kaj za 5000 napravi full generalku... još mu i ostane..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Željac daj se zbroji, ima tu majstor kaj za 5000 napravi full generalku... još mu i ostane..
...za slijedeću, koja bu slijedila nakon te, jeftine.

Mene su samo klipovi, razbušivanje bloka i uređivanje glave koštali 2000kn (s tim da je čovjek prodal klipove po ~150kn manjoj cijenu nego u dućanu), i to za trocilindraša.
To je cijena samo strojne obrade, bez rastavljanja, pranja i sastavljanja, bez brušenje radilice i zamjene vodilica ventila.
Koliko bi to sve bilo koštalo da je sve bilo potrebno napraviti?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Željac daj se zbroji, ima tu majstor kaj za 5000 napravi full generalku... još mu i ostane..

Postoji više vrsta majstora a generalka je i svi agregati i kuplug i sve kaj se vrti na motoru a ne 8 ventila i 4 sklopa .:x:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Kako ne na 6340 majstor zamjenio sklopove aamo na 5000 sati i dan danas radi i vozi.
Čemu mjenjat nešto ispravno i bacat novce.
 

Najnoviji postovi

Na vrh