• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,949
Tak kreču forumski savjeti. Ulje, voda i ruke u zrak, a traktor je od majstora došel.... bila bi sramota da su na ulju pali nakon toliko uloženog truda i novaca... i par godina problema.
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
87
Joj, koliko puta je ulje mijenjano, jer jednostavno na tako visokoj temperaturi je il isparilo il negdje isteklo. Evo i sada kad je traktor sastavljen je opet kupljeno novo ulje, INA Transhidrol 85 i ulijano 30 litara.

Toliko muke sa tim traktorom da bih ga najradije prodao, samo nisam takav da nekome uvalim nesipravan traktor kako su meni uvalili. Sve je novo na tom traktoru osim motora, srečom motor radi besprijekorno od prvog dana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,587
Ne pitam te bez veze. Ne poznam IMT-a, pa ne znam ima li šipku, šaraf za razinu ulja ili uljokazno staklo?
Naime, meni je na novokupljenom malom motoru bila kriva šipka za ulje, pa ga je umjesto litru i pol trebalo nalijati skoro 3 litre da bi bil između oznaka na šipki. Naravno da je bilo problema radi toga.
Možda je neka greška u odljevku pa ulje ne cirkulira već se mala količina grije na jednom mjestu i sl.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
IMTovi 540 542 549 560 itd. tj. ja bih rekao svi osim 533 539 558 i 555(možda?) imaju šeraf za mjerenje količine ulja do kojeg se mora točiti, makar nije na odmet ni koju litricu više ubaciti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,949
Naime, meni je na novokupljenom malom motoru bila kriva šipka za ulje, pa ga je umjesto litru i pol trebalo nalijati skoro 3 litre da bi bil između oznaka na šipki. Naravno da je bilo problema radi toga.
Na novom motoru? Koji proizvođač motora se uspel tak osramotiti da ni merač nivoa ulja nije uspel napraviti kak treba? Ili su ga s krivom šipkom isporučili?
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Kolko stupnjeva se to grije da ulje isparava i nestaje ???? Inače slažem mjenjače i diferencijale na kamionima u firmi , a i ponekad na nekom zetoru doma i to još nisam čuo. 80 stupnjeva je normalna radna temperatura za transmisije.
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
87
Gle neznam koja je temperatura točno, ja ruku gore nemogu držati i svake godine dolijevam to ulje jer fali na šaraf. Malo je curilo kroz kardan ali opet ne nešto značajno. Sad je sve zadihtano i sve novo, grijanje je ostalo a kako će raditi vidjet ću na oranju za zelenu gnojidbu.

Ima tko 577 sa 5 brzina tu u grupi? Kakav vam je mjenjač nakon par sata oranja? Isto vruč na dodir?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Dobro ti veli kolega @4340,to kaj ti stavljaš ruku gore nije mjerodavno,moj zetor 3511s nakon cjelodnevnog rada i baliranja 500-600bala u danu getriba je bila vruća kolko i motor,nema šanse da bi držal ruku duže od 2 sekunde i nikad se nisam s tim zamaral i niš se nije desilo.
Kupi neki termometar pa kad se traktor zagrije izmjeri koja je temperatura...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
87
Znači do 80 stupnjeva je normalno grijanje mjenjača kod tih traktora? To je kao da imaš malu peć u kabini traktora
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Kod mene na 560 ne ugrije ni blizu toliko, ni na 577 se nije grijalo u cijelodnevnom radu.. A na 589 cijeli dan branja ili pripreme za sjetvu nikakva temperatura se ne osijeti
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
87
Po meni bi tako i moralo biti, 577 je namijenjen da radi veće površine a vruć je nakon 2 sata, nije to u redu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Jučer sam malčiral cca kojih sat i pol i bilo je dosta teško, puno mase i još je bilo mokro. Došao sam doma njiva udaljena kojih 10 min vožnje imam iz lidla laserski termometar(odlična stvar) i izmjeril temperaturu mjenjača baš da vidim cca 60 stupnjeva kako gdje par stupnjeva gore dolje , multiplikator na malčeru 65 stupnjeva. Moram priznati da se osjeti u kabini kad takva velika hrga željeza se ugrije, ali to je potpuno normalno čak dapače bolje je da se grije jer se i vlaga isparava iz mjenjača pa se i ulje tolko ne pijeni.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Krećemo



vfwoys.jpg


1585th4.jpg
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
87
Dosta ljudi mi je reklo da u IMT-u 577 ima Hipenol 90 ulje a u mojem je Transhidrol 85. Mislite da bih dobio što oko smanjenja grijanja ako stavim Hipenol 90?
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Hipenol 90 ide u bočne reduktore, u reduktore prednje vuče i u konusno tanjurasti prednje vuče.. U mjenjač i hidraulik ide transhidrol 85
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,949
Hipenol je gušči i ja sam mišljenja da bi on trebal stvarati veče otpore, a time i trenje pa u konačnici i grijanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh