• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

Marko88

Novi član
Tu od
8 Srp 2021
Poruka
3
Ako nema dovoljno rezervnih djelova za 577 onda mozda bolje se orjentirat na MF 275 ( to je ta klasa snage ali su kvalitetniji ) sta mi savjetujete?
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Dijelova nema evo imam novu pumpu mefin da ju razbijem batom za 3000 kn.
Sere mi se od imt radi dijelova.
Realno cijenovno ne vrijede jer nema dijelova jer je tvornica propala.
 

Marko88

Novi član
Tu od
8 Srp 2021
Poruka
3
Koliko sam citao tafe djelovi pasu na nekim imt....predpostavljam da isto je nestasica djelova za 560 kao i 577...
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Za motor još lako nađe se.
Pumpa i dizne majstora teško naći da traktor pali i nema vibracije.
To su veći problemi
 

Ciksi

Novi član
Tu od
24 Ožu 2022
Poruka
5
Pozdrav,
Imam IMT 577 i imam problem u vezi kočnica. Manometar pokazuje da ima pritiska samo bijela kazaljka se digla ali crvena stoji na nuli i kočnice neće da koče koji bi mogao biti problem.
 

Ciksi

Novi član
Tu od
24 Ožu 2022
Poruka
5
Koji bi mogao biti problem jer kočnice nerade nikako
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Zauljile ti se lamele(lako moguće ako su vec stare kočnice pa propustili semerinzi), može biti da ti je glavni kočioni cilindar loš pa propušta ulje, treba gumice promjeniti na klipićima, ista situacija može biti i na kočionim cilindrima.

Može biti da su ti i zubi na lamelama poderani pa lamela nema kontakta s poluosovinom.

Najprije skini dolje one "kape" od kočnica iznad trube i vidi šta se dešava kad stišćeš pedalu kočnica.
 
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Dečki, u ovim teškim vremenima planiram malo širit poljoprivredu i planiram kupit imt 577.na šta da obratim pažnju, koje su im mane, kvarovi...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
@Agro-Prigorje obrati si pažnju da ti traktor ima mokre kočnice, vanjske podizne cilindre i još po mogućnosti da je model za izvoz, da ne puši na iberlauf ili bljuje ulje, obrati pažnju na dimove iz auspuha, pogotovo na bijeli i plavi, crni nije problem...

Curenje na sredini bilo iz motora ili getribe nije neki ogromni trošak, al je posla dosta oko mjenjanja tog semeringa, a pitanje koji uopce ne curi poslije 20 godina i xxxx radnih sati...

Mjenjač ko mjenjač dobar, obrati pažnju kako se šalta četvrta i peta brzina da nisu sinhroni loši.
Pazi isto da ti kod kretanja se ne osjeti ogroman luft, uzrok tome hoće biti potrošenost konusno tanjurastog para.

I nemoj se nadati da budeš kupil traktor star 30 i više godina, a da ti on bude u super stanju bez trunke ulaganja ili potrošenosti...

EDIT:
A i kaj @marko93 piše da ima puno boljih odabira za koje se još i može nać svakakvih dijelova od lošijih do originalnih, a dok za IMTa je samo pitanje koji je dio loš ili donekle dobar..
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Dečki, u ovim teškim vremenima planiram malo širit poljoprivredu i planiram kupit imt 577.na šta da obratim pažnju, koje su im mane, kvarovi...
Teška su vremena,nebi ja preporučio 577..Dobar 577 ima cijenu kao MF,JD,Fiat,Deutz (starije generacije u rangu sa 577) a kud i kamo bolji traktori,ja bi zaobišao 577...

A pažnju ne treba puno obračat,ako pali,radi to je to,nema tu nikaj posebno ili nepoznato za popravit...
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
Naravno da ima. Plavi i bijeli dim na auspuh, grub rad motora nisu dobri znakovi i mogu ukazivat na ozbiljne troskove.
 

Markovic Adin

Novi član
Tu od
21 Velj 2022
Poruka
4
Kocnice su jedan od vecih problema tom traktoru,odlican za sve uslove pogotovo DV,ima ga moj komsija i licno sam ga vozio,odlican i pokretan traktor,jedino mana su te kocnice koje su jako lose odradjene u fabrici,sve ovisi do godista traktora.
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Evo da se i ja pohvalim, ovih dana stigao u naše dvorište

20220504_143955.jpg

20220504_062833.jpg

20220504_145548.jpg

Evo ekipa... skuzio sam kako se postavljaju slike, hvala na pomoci... pretvorio sam ih u .jpg

A sad da predstavim stroj ukratko...
IMT 577 dv, 1989godina
Kupljen na poznato od kolege, kod njega je bio od 2018 do nekidan... i u tom periodu mi je poznata povijest traktora... kod njega je u tih recimo 4 godine napravio 270RH
Traktor solidno odrzavan, i trenutno mislim da ne trazi veca ulaganja... napravljeno je dosta toga na njemu u zadnjih 6.mj; prednji tap, kočnice, ulje u reduktorima, pumpa hidraulike, ulje u servu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh