• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

xPeke

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
17
Jel mi moze netko objasnit za IMT 577 u kojem polozaju moraju bit ruckice za hidrauliku, a u kojem kad zelim kipat?

Puklo mi je crijevo koje vodi od izvoda do prikolice i iscurilo mi je ulje prilikom kipanja, nakon sto sam zamjenio to crijevo, dal moram nadotocit negdije to ulje koje je iscurilo van i ak moram di tocim to ulje i kolko mora ulja bit?

Dali se moze promijenit brzina dizanja kiperice il je to standardno? Jel mozda sporije kipa jer je iscurilo ulje pa ga nema dosta ili?
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Ulje točiš kad odvrneš čep koji se nalazi s lijeve strane ručice mjenjača , ključ 27 . S desne bočne strane centralnog kučišta imaš imbus vijak koji odvrneš i kad počne curiti ulje,dosta je, traktor mora biti na horizontalnoj podlozi ! Brzina dizanja ovisi o vrsti i stanju ulja, pumpi , filteru na pumpi .
S kojom pumpom kipaš ?
 

xPeke

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
17
Eto slike pumpe, nadam se da sam dobro sliko, znaci imam 2 izvoda i sad me muci u kojem polozaju trebaju biti te ruckice za kipanje? i koliko sam skuzio ta pumpa uzima ulje iz getribe?
 

Prilozi

  • ulej.jpg
    ulej.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 1,164
  • uleje.jpg
    uleje.jpg
    76.1 KB · Pregleda: 677

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E prijatelju moj, ti nemaš pojma što imaš na traktoru i kako se koj dio zove !!!!

Ovo na slici ti je hidraulični razvodnik, a ne pumpa.
Pumpa je smještena unutar getribe ispod poklopca hidraulika iz koje se napaja ovaj vanjski hidrulični krug.

Ovo je dvosmjerni razvodnik sa mogučnošću rada jednosmjernog.

Ova velika ručica s kuglicom služi za glavno upravljanje sa dva izvoda, ovisno u koji kopčaš jednoradni cilindar, a ova mala ručica dole na razvodniku ti služi za prebacivanje rada razvodnika iz dvosmjerni u jednosmjerni ili obrnuto.

A ova mala ručica na poklopcu hidraulike iz koje ide izvod za napajanje razvodnika je ventil za uparivanej glavne i pomočne pumpe!
 

xPeke

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
17
Da li je bolje prilikom kipanja npr pijeska uključiti uparivanje glavne i pomoćne pumpe il nije??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije potrebno.
Pumpe se obično upare ako je glavna pumpa slaba kad je potrebno nositi neki teži priklkučak na polugama hidraulika.
 

mmladen69

Novi član
Tu od
13 Svi 2014
Poruka
13
E ovako,molio bih nekog da mi malo bolje pojasni upravljanje ovim hidraulicnim razvodnikom,kod mene je noviji tip IMT577 i ima sa leve strane sedista dve rucice,a dole isto dve manje(nisu rucice ali nesto slicno) sad mene zanima u kom polozaju je najbolje da stoje te male rucice kad se nesto kipa.Takodje me zanima kad pokusavam nesto da kipujem imam neki jaci zvuk ,usled cega se to cuje (da li moze biti zbog manjka ulja) i jedna od tih dveju rucica (sa kuglama) ide malo teze,postoji li nacin nekako da je razradim i kako?
 

xPeke

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
17
imam problem sa IMT 577 DV, ne zeli spustiti hidrauliku do kraja, jel znate mozda u cemu je problem?
 

xPeke

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
17
znaci mogu dizat poluge hidraulike i mogu spustiti, ali ne spusti do kraja poluge, nego ostanu jos u zraku... i to se desava bez obzira imao ja teret na polugama ili ne imao
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Ako imaš na desnoj trubi pomoćni cilindar hidraulike onda je on propustio ulje na drugu stranu klipa. Uzmi ključ i "prolij ulje" tj. otpusti šuplji šaraf da se oslobodi ulje u cilindru i poluge moraju da padnu.
 

xPeke

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
17
znaci idu do kraja gore, i onda kad se spustaju dodu samo do pola.

imam jos jedan problem, znaci kad spustim rucice za namjestavanje dubine oranja u skroz donji polozaj, a rucica koja se nalazi na poklopcu hidraulike je u stanju 1, na tom ventilu mi pukne gumica i baci mi ulje van, a kada tu rucicu stavim u polozaj 0 ne dogada se nista...
Moze mi neko objasnit o tome malo vise i sta je krivo kod toga
 

mmladen69

Novi član
Tu od
13 Svi 2014
Poruka
13
Da li je komplikovano skinut poklopac menjaca (imt 577, 2003 god.) da li i volan treba raskopat, sta se sve skida prilikom tog zahvata?
 

mmladen69

Novi član
Tu od
13 Svi 2014
Poruka
13
Ma ima kabinu kako da ne,nego trebal sta petljat oko kucista volana jer mi to izgleda kao velik posao
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Dovoljno je samo popustiti šarafe i podiči volan, nezgono za oraditi ali ide.
Naravno, ovisi kaj misiš ispod poklopca mjenjača raditi
 

mmladen69

Novi član
Tu od
13 Svi 2014
Poruka
13
Ma nesto me reduktor j.... kad prebacujem u rikverc ili drugu brzinu(rucica menjaca kad ide u gornji polozaj) tad mi reduktor ode u neutral,to mi se cesto desava zasto neznam?
 

Najnoviji postovi

Na vrh