• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
E moj ŠANANA pa kod tebe i netreba kočnica evo sitnice kod brdskog baliranja , u pol brega treba stati i omatati balu (mreža /špaga ) i sad kardan nesmiješ zaustaviti nego držiš kuplung do pola kočnice (kad su potpuno ispravne) trebaš dosta stisnuti i povleči ručnu (ona se stvarno ukopa) i kad omotaš balu okrenuti za 90 stupnjeva da bala ne uteče . Kod neke druge marke samo stisneš kuplung lagano dirneš kočnice i kad omotoš isključiš kardan na kočnicama malo popustiš skreneš i iskipaš , kod više godina i više tisuča bala razlika nebo zemlja .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Željkec zaboravil si dodati i to da svaki put moraš izači sa traktora kaj metneš klocnu pod balu.:(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa baš sve ne rješava klocna balu okrenem bočno prema dolu tak ju i omotam pa se bar sa omotačom nemoram okretati jer ako omotana utekne moram ponavljati radnju :icon_pray:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Austrijanci i švicarci te brege baliraju drugačijim "strojevima"

_GLG3416-L.jpg



:cool2:
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Po meni je najveći problem kod tih kočnica što je cilindar koji pokreće onaj sistem s kuglicama samo jednostrani pa mu je hod zbilja ograničen, nek je lamela potrošena samo 2-3 milimetra (što na 2 lamele nije baš puno) već ga treba na onoj matici istjerati do kraja i daljnjim trošenjem se riskira izbacivanje klipića van i blokada. Što se tiče rastavljanja mislim da je to za prosječnog korisnika prevelik zahvat, nije isto skinuti točak od 70 kg i jedan mali doboš na 539 ili žulju od trube od 100 kg, ispuštati ulja i boriti se s točkom od 300 kg, još i blatobran skidati :mad: po meni totalno promašen sistem. :( :icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sistem i nije promašen kod JD-a i MF-a super funkcionira promašen je nekvalitetan materijal i izrada .
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Nema do mokrih kočnica,kad naprave 20tis rh a okreću u mjestu traktor od 8 i kusur tona i nikad ni pločice mijenjane.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ma ne u imt-u već u jd i sl.Koji je još veći imt napravio preko 20tis rh.
 

zarko577

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
3
IMT 577 DV podrhtavanje....pomoc hitno

Postovani clanovi foruma,molio bi vas za pomoc ako se nekom od vas desila ovakva stvar!
Traktor IMT 577 u prvoj i drugoj brzini pri kretanju trese,ko da ce se pokida na pola...
JA sam mislio da je do korpe i lamele ali nije.Promenio sam lamele,pipci obradio potisnu plocu namestio i ponovo se ista stvar desava...
Traktor je star 5 godina i ima 1000 h

molio bi vas za pomoc ako ko ima bilo kakva iskustva...
Hvala unapred.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: IMT 577 DV podrhtavanje....pomoc hitno

Jesi li poravnao zamajac..
 

zarko577

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
3
Re: IMT 577 DV podrhtavanje....pomoc hitno

yamajac je ok nije izrisuvan uopste
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Re: IMT 577 DV podrhtavanje....pomoc hitno

Vjerojatno nije isto ali možda pomogne. Meni je ursus tak drmal jer nije kvačilo bilo dobro poštelano.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Re: IMT 577 DV podrhtavanje....pomoc hitno

ajd da i ja jednu provalim mozda. Probaj kretat 3om sporom pa vidi ako trece i vecim brzima ( cini mi se da on ima 5 brzina) jer vecinom se traktor vec zalaufa kad se treba presaltat u 3 brzinu i vise pa se toliko ne osjeti ako lamela nije pravilno postelovana ili ako je oko lamele nesto drugo u pitanju. Inace kod mog 539 ako bas polako pustat kvacilo onda se osjete trzaji kako lamela zakaca jer je "majstor" nije dobro poravnjo tj one 3 :icon_axe:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: IMT 577 DV podrhtavanje....pomoc hitno

Ako si odoka gledao jel ravan zamajac onda nisi dobro uradio posao.Za tu zabavu bi trebao odnijeti zamajac tokaru ili imati komparater.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: IMT 577 DV podrhtavanje....pomoc hitno

U Križevcima je firma Čelik ugrađivala motore od 539 na tkz dizelkare a kako su imali lagan zadnji kraj samo diferencijal često je trebalo obraditi zamašnjake jer orginalno isporučeni iz IMT-a su znali cukati kod kretanja .
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: IMT 577 DV podrhtavanje....pomoc hitno

Korpa,lamela ,zamajac nešto nije poravnato.Mogo se je zamajac zbog neuležanog materiala iskrivit(neznam pravilno reč),moglo se srce lamele iskrivit kod spajanja motora i menjača,i korpa se može iskrivit zbog neuležanog materiala.Sva tri komada na strug i komparator pa da se vidi što zaje..je.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Re: IMT 577 DV podrhtavanje....pomoc hitno

često je trebalo obraditi zamašnjake jer orginalno isporučeni iz IMT-a su znali cukati kod kretanja .
Ja to ne vjerujem, da se možda desilo na seriji moguče, mada ni to ne vjerujem.
U jednom slučaju možda.
To kaj oni slepari dole nisu znali poštelati kvačilo je druga priča, za njih je domet bil Irion 3 tonac ili DFQ 50, BOSS je več bil špansko selo .....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne moraš vjerovati na bar 10 komada sam u ZG GL -kol pomagal skidati getribe i vaditi zamašnjake i na obradu . Od 1982-1984 godine mislim da su svi motori bili od 539 ali ne garantiram i imam nekoliko svjedoka (živih) :icon_thumright: (naravno isprika od Muhača zlata vrijedi):icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh